Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Світлана Антонів

Сила материнської молитви

Дата публікації: 08-05-2009
mama

Материнство – це особливий, неоціненний, найбільший і найважливіший дар, який Господь дав жінці. Разом із цим - це і найвідповідальніше завдання матері. «З радощів, що людина на світ народилася, вже й пам’яті про болі немає» (Ів. 16, 21). З того часу, як народжується немовля, тісний зв'язок матері і дитини не припиняється. Він триває, міцніє, розвивається, розширюється, стає багатогранним. Бо жінка, яка носила під серцем своє дитя, найкраще розуміє його. Вона, в якийсь особливий, незбагненний спосіб, відчуває його проблеми, переживання, знає, коли йому треба прийти на допомогу, знаходить слова підтримки, розради і розважання.

Але часто, підростаючи, діти перестають розуміти своїх батьків. Важко сказати, коли отой невидимий зв'язок матері та дитини перервався, коли вони почали віддалятися один від одного, коли вони з найрідніших, найближчих людей стали чужими, а інколи - і ворогами. Але, турбуючись про те, аби наші дорогі чада були доглянуті, гарно одягнені, смачно нагодовані, ми забули про найголовніше - якими вони зростають, як впливають на їхнє виховання світ, вулиця, друзі, які книжки вони читають, які телепередачі дивляться, чим займаються після школи, з ким зустрічаються, як і про що розмовляють.

Щоб цього не сталося, щоб уберегти наших дітей від злого і підступного світу, в якому над ними кепкують навіть тоді, коли вони визнають віру в Бога, ми повинні постійно просити Всевишнього про допомогу. Щоб наші діти і внуки зростали справжніми християнами, все більше пізнавали Бога, любили його, один одного, своїх ближніх і ціле своє життя чинили згідно зі святою Господньою волею, ми повинні доручити турботу про своїх дітей Богові, довірити їх Йому. «Залиши на Господа твою турботу - і Він тебе підтримає» (Пс. 55,23).

Ісус любить наших дітей більше, ніж ми, Він хоче їх захистити, хоче, щоб вони зростали у Ньому, але втручається лише тоді, коли Його просять, тому Він чекає нашого клопотання за них. У шаленому сьогоденні врятувати дітей від підступів, зла, жорстокості може лише щира материнська молитва, яка має надзвичайну силу, особливий дар. Молитва зміцнює дух, відвертає зло, укріпляє віру, береже від спокус, кріпить у горі, додає наснаги. Знаємо, що Господь ніколи не відмовляє Своїй матері – Пречистій Діві Марії, тому Він не відмовить і нам, матерям, яким доручив бути тимчасовими охоронцями наших дітей. Він дав їх нам, і це Його діти, радше Його, ніж наші. Деколи матері вважають, що лише вони люблять своїх дітей. І дбають про них більше, ніж будь-хто інший, але Христової любові ми не збагнемо, доки не зустрінемося з Ним віч-на-віч.

А коли у своїх молитвах будемо просити Матір Божу заопікуватися нашими дітьми, бо кому після Бога маємо поручити їх, як не Їй, могутній заступниці християн, найкращій матінці для кожного з нас, маємо бути впевнені, що Вона охоронить від усього, що може заподіяти шкоди їхньому здоров’ю, вбереже від падіння у гріх.

Однією з найважливіших материнських молитов сучасності є молитва про захист. Важливо просити Господа, щоб Він захистив наших дітей від того зла, яке їх оточує. А ми знаємо, що воно є сильним. Чим ближче ми наближаємося до Христа, тим сильніше лукавий буде намагатися нашкодити, а насамперед атакуватиме наших дітей. Ось чому молитва про захист є дуже важливою.

Свята Моніка вісімнадцять років молилася за навернення свого сина Августина.
Свята Рита, коли дізналася, що її сини пройнялися грішним переконанням тодішніх італійців про вендету, тобто про помсту вбивцям батька, ревно молила Господа вберегти їх від злочину або щирим розкаянням, або скорою смертю. До року обидва хлопці повмирали. Матері було жаль класти у могилу своїх юнаків, але її потішала думка, що таким чином Бог відвернув їх від великого злочину помсти. Що вони не занапастили своїх душ, а перед смертю, під час недуги, щиро каялися у своєму грішному задумі. Прийнявши Святі Тайни, вони спокійно перейшли до щасливої вічності. Рита з великою любов’ю прославляла Боже милосердя….

Це лише два невеличкі факти з життя святих, які свідчать про материнську любов, з якою ніщо в світі не може зрівнятися. Якою сильною була любов і віра святої Рити, якщо вона бажала смерті для своїх синів, ніж мають жити в гріху. А вісімнадцять років щирої щоденної молитви святої Моніки за навернення сина? Чи хтось серед нас, нині сущих матерів, здатен на таку любов і жертву? І як часто нам бракує саме такої віри – твердої, непохитної, цілеспрямованої - цілопального підкорення Божій волі.

Спільноти «Матерів у молитві» допомагають молитися за дітей. Господь чекає, щоб ми прийшли до Нього з молитвою. Коли ми збираємося разом, щоб єдиним серцем і єдиними устами молитися , Він так тішиться і так чекає нашого клопотання за них. «Просіть - і дасться вам…Бо кожен, хто просить, одержує» (Мт. 7, 7 – 8).

Рух «Матерів у молитві» розпочався в Англії 1995 року. Дві бабусі, Вероніка та її братова Сандра, ведені Господом, вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Під час молитви вони збагнули, що Ісус хоче, щоб усі матері поручили Йому опікуватися дітьми, віддали Йому свій материнський біль, щоб Він пролив Своє благословення на їхніх дітей. Рух поширився по цілому світі. Сьогодні він існує у 80 країнах. Відомо багато чудесних відповідей на молитву.

У 2000 році при Архикатедральному соборі св. Юра з благословення блаженнішого Любомира Гузара виникла така перша спільнота в Україні. Тепер вони існують у всіх єпархіях УГКЦ. По всій Україні матері єднаються у молитві, щоб врятувати своїх дітей від цього жорстокого світу, в якому нам доводиться жити. Вагомим є те, що моляться не лише за своїх дітей, а й за дітей усього світу. Чимало у таких спільнотах є членів організації «Живої Вервиці». Такі зібрання насичують нас молитвою, згуртовують, збагачують духовно.

Я завжди щиро радію за ті сім’ї, які щонеділі дружно, усі разом приходять до храму Божого на Святу Літургію. Батько, діти, мати – це так важливо і так необхідно для кожної родини. Господу дуже мила спільна, сімейна молитва. У родині, де разом моляться батьки і діти, вдома, як правило, панує мир, взаєморозуміння, любов і Божа благодать, якої нам так часто не вистачає у житті. Усі матері України, які щиро моляться за своїх дітей, перебувають під опікою Матері Божої. Бо хто краще від Пречистої Діви, яка сама у важких терпіннях стояла під хрестом Свого Сина, зрозуміє прохання, болі і тривоги матері. Вона єдина знає, як найкраще у біді допомогти, у сумнівах порадити, у журбі потішити. Треба лише щиро просити Її про допомогу. Молитися наполегливо, терпеливо, щоденно. Доти, доки Господь не дасть нам такі очі, щоб бачити Його у своїх дітях, таке серце, щоб любити їх так, як Він, таку ніжність, щоб допомагати їм рости, таку мудрість, щоб скеровувати їх, аби у нашому народі більшало добрих і святих християнських родин, щоб батьки були для своїх дітей прикладом християнського життя, правдивими опікунами та хорошими провідниками у житті. Тоді наші діти стануть потіхою для батьків, славою та окрасою нашого народу.

Світлана Антонів,
Координатор спільноти «Матері в молитві», храм Преображення Господнього, м. Зборів

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 9 + 6.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...