Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Ольга Костик

Сiм’я: якою вона є i якою повинна бути?

Дата публікації: 06-10-2010
3649

Криза родини - це діагноз, який Західна Європа визначила для себе вже доволі давно. Наше суспільство від Європи, як завжди, прагне не відставати. Упродовж останніх років незалежного існування ми стали свідками того, як за короткий час розпадаються сім’ї: безконечне заробітчанство, шлюби без зобов’язань, потрібні й непотрібні діти, руйнування авторитету батьків – ось наше сьогодення. На жаль, у ХХІ столітті розлучення постає звичайною, буденною справою. Живемо у такому світі, де аборт - це лише переривання вагітності, де дошлюбні і позашлюбні статеві стосунки – це цілком нормальне явище, де Таїнство подружжя зводиться лише до людського пристрасного інстинкту. Криза родини передбачує занепад нації. Про це свідчать сумнозвісні показники народжуваності і смертності. Народити дитину сьогодні - це героїзм, а багатодітність, на думку світу, – безглуздя. Так, абортів проводиться набагато більше, ніж народжується дітей. Нація, де більше домовин, аніж колисок, приречена на загибель.

Християнська родина в наші дні, як ніколи в історії людства, кинута в надзвичайну боротьбу проти цілої системи злих сил цього світу, що постійно атакують її як ззовні, так і зсередини. Таким чином, родина, яка повинна бути непохитною основою суспільства і будувати міцне високоморальне суспільство, наче корабель потопає в бурі розчарувань, непорозумінь, фінансових крахів.

Господь, благословляючи подружжя, створив сім”ю як джерело взаємної любові та щастя всіх її членів. То чому родина стала джерелом страждання, деградації, приниження гідності іншої особи – кардинально іншою, ніж задумано Творцем. Може, Бог помилився? Погано спланував? Ні, спланував Він усе ідеально. Винувата сама людина.

У чому полягає причина занепаду сім’ї. А коріниться вона в тому, що родина занедбала обов’язки, покладені на неї Богом, про які говориться у Святому Письмі. Єдиний порятунок - повернутися назад до Божого устрою, пригадати Божі установи та йти за тим планом, який Бог накреслив для родини.

У Божому задумі поєднання чоловіка і жінки ніколи не було місця для розлучення. Тому серед практикуючих християнських родин дуже мало розлучень. Подружжя - це не контракт між двома людьми, а безумовно цілковите присвячення всієї особи іншій особі на все життя, це «велика тайна», яка відображає спорідненість між Христом та його Церквою. Подружжя - це союз у любові. Любов людська може бути поглиблена і збережена тільки через любов, «влиту в наші серця Святим Духом».

Згідно з Божим планом, подружня любов є плідною. Плідність - це дарунок від Творця, її потрібно шанувати, а не нищити. Вчинення аборту і використання контрацептивних засобів нищать подружню плідність, чим і суперечать задумові Господа. Це вияв непошани до Бога та посягання на найцінніше, що є в людини, – життя, дароване їй Господом. Зачаття і народження дитини – це плід любові батьків, це вияв благословення Творця. Кожна дитина повинна народжуватися у сім’ї і не може бути позбавлена батьківської любові. Така любов є прикладом для дітей, і саме її вони нестимуть у світ упродовж усього життя. А щоб сім’я була наповнена взаємною любов’ю, вона мусить бути домашньою церквою, що через спільну молитву буде отримувати від Господа все необхідне для щасливого життя.

У Божому задумі немає місця дошлюбній та подружній нечистоті. Про це свідчить той факт, що ще здавна тих, які мали дошлюбні і позашлюбні інтимні стосунки, закидували камінням на смерть. Єдиним статевим співжиттям, що Бог благословляє, є подружжя. Крім того, Ісус Христос каже: «Кожен, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб у серці своїм» (Мт. 27-28).

Чистота, подружня вірність, пошана до людського життя є невід’ємними аспектами подружньої любові і щасливого життя як тут, на землі, так і у вічності. Адже, дотримуючись Божого Плану, подружжя оберігає від тенет гріха свою душу і тіло, що є храмом Святого Духа. Якщо подружжя нехтує цим, то згодом у подружньому житті і поза ним виникають інші загрози, які щоразу більше віддаляють людину від того життя, яке приготував їй Господь.

Інколи ми бачимо сім’ї, які морально і духовно процвітають серед горя і матеріальних нестатків. Проте слід зауважити, що такий рівень подружжя сама людина власними силами ніколи не зможе осягнути. Вона опирається на силу Божу. Сім’ю потрібно творити з Божою допомогою, покірно прийняти допомогу, яку Христос дарує кожному, хто приходить до нього в молитві та з вірою приймає прощення своїх провин. Потрібно також довіритися Христу і передати під його керівництво власне щоденне життя. Довіритися так, як це зробили учні Христа. У Святому Письмі (Мр. 4, 35-41) ми знаходимо історію про човен, в якому Ісус Христос та Його учні пливли під час бурі на морі, і човен вже переповнився водою. Учні намагалися рятувати потопаючий човен, але все було дарма. У великому розпачі вони кинулися до того, Хто «спав на кормі». Це був Христос. Розбудивши Його, вони несамовито кричали: «Учителю, чи Тобі байдуже, що ми гинемо»? Тоді Христос заспокоїв море, тиша велика настала, і Він сказав до них: «Чого ви такі полохливі? Чому віри не маєте»? Якщо в родині навіть одна особа живе згідно з Євангелієм, то Бог дає їй сили і зміцнює таке подружжя. А там, де обидві особи живуть у гармонії з Богом, то ніхто і ніщо не приведе до розлучення, бо член сім’ї - Бог. Тоді Він турбується про ваші клопоти, переживання і духовну боротьбу проти руйнуючих сил світу цього та сатани.

До вищезгаданих цеглин, що становлять основу християнської родини, ще належить відповідальність чоловіків, дружин, їх дітей у родині. Важливими чинниками, що цементують щасливе християнське подружжя, є взаємна пошана та правильне визначення свого місця в сім’ї, яке Сам Бог оприділив як чоловікові, так і жінці. Шана є фактором любові. Шануватипотрібно ту людину, яку нам дав Сам Бог. Особиста й подружня молитва, спільне читання Біблії, подружній діалог, у якому інколи беруть участь і діти, - ось міцний фундамент сім’ї.

Родини, станьте тим, чим ви маєте бути, - живим знаком Божої любові! Ви справді маєте місію охороняти, показувати та проголошувати любов. І щасливе та благословенне те подружжя, у якому фундаментом стосунків їхнього подальшого життя є любов, звернена до Бога.

Сім’я є найважливішим соціальним середовищем формування особистості та основним інститутом психологічної підтримки і виховання, що відповідає за відтворення не тільки населення, але й нормального способу життя, напряму думок і стосунків між людьми. Тому суспільство має бути зацікавлене у міцній духовно та морально здоровій сім’ї.

"Голос Живої Вервиці" № 19-2010

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 7 і 3?

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...