Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: The Dedicated Decades

Телебачення і духовність. За чи проти?

Дата публікації: 20-04-2013

«Покликання людства – виявляти Божий образ та бути перетвореними на образ Єдинородного Сина Отця. Це  покликання набирає особистої форми, бо кожен покликаний увійти до божественного блаженства: вона стосується також усієї людської спільноти». Цими чудовими словами Катехизм Католицької Церкви, вказує на нашу мету, яку кожен із нас повинен досягнути у своєму житті. Здійснення цієї мети розпочинається в наших сім’ях, родинах, державі. Проте існують різні небезпеки – одна із них, можливо, – надмірне захоплення телебаченням.

Телебачення і духовність. За чи проти?

На нинішній час суспільство переживає велику кризу , і безусвідомлення причини, чому це трапилося, чому воно втратило моральність та викинуло Бога зі свого життя, ми не зможемо зрозуміти правдиву трагедію нинішньої людини.

Сьогодні людство переживає втрату моральних орієнтирів, людина впевнена у собі,  своїх можливостях, вірить, що все можна змінити, домовитися чи піти на компроміс зі совістю. Родина стала демократичною системою окремих людей, які живуть під спільним дахом за своїми окремими правилами, без будь-якого виховання, настанов, мають інші моральні та культурні цінності, які зовсім протилежні від Божих заповідей та правд.  Як швидко люди, які шанували та жили заповідями Божими змінили свій спосіб життя? П’ятдесят років тому аборти, вбивства, хабарництво, порнографія, проституція і зло, яке поширюється в нашому суспільстві ніколи не були схвалені та підтримувані. Людство збунтувалося та відійшло від Бога!

Одним із головним засобів, завдяки, якому поширюється зло в нашому суспільстві є телебачення. Телебачення для суспільства стало новим світом, захоплюючим, радісним, безтурботним для усіх прошарків населення. Багато дітей відають перевагу перегляду телепрограм, комп’ютерним іграм; сидячи на канапах і дивлячись телепрограми, забувають про усе на світі. Людина стала більше розраховувати на себе і менше покладатися на Бога. Коли ми перестаємо молитися, ми стаємо менш святими. Через брак чеснот ми стаємо більш схильними до гріха. Цей брак святості став одним із основних джерел морального занепаду суспільства.

Це є великим викликом для нас – вимкнім телевізор!

Історія телебачення описує його як магічний, електронний світ, який людина сприймає. Отці Церкви говорять нам про те, що очі є вікном душі.

Постійні та гучні реклами, які займають більшість телевізійного мовлення, постійно задурманють наш розум, та створють у нашій свідомості потреби нових речей, без яких людина не може прожити ні дня, та ці обіцянки не дають людині можливості отримувати здоров’я та жити безтурботним радісним життям. Нам постійно втовкмачують у голову, що ми заслуговуємо на все. Ця теза є цілковито протилежною до євангельського навчання Життя Христа та послання нашої Діви Марії. «Ти називаєшся батьком дітей своїх за плоттю, будь батьком їхнім і за духом. Умів ти дітей своїх народити, умій же й виховати їх, як належить, щоб достойно носити ім’я батька» (Святитель Тихон Задонський).

Покута. Молитва. Пожертва

Уся сексуальна революція була спричинена телебаченням що було випрацювано та гарно прикрашено для наших родин, закарбовано в наших умах. Постійно спонукає нас сприймати розпусту, як нормальне явище. Сучасна культура закорінена в серці людей. «Я є найкращим, я буду робити так, як мені хочеться, мене цікавить лиш моє власне добро». Це +  філософія самопрослави, повна і цілковита, котра повністю відкидає будь-який натяк на наше освячення заради наших ближніх та спасіння наших душ.

Падре Піо завжди жорстко критикував телебачення та терпів духовні страждання, бачачи як велика кількість людей була спокушена через телебачення. Він усвідомлював, що телебачення знищить родине життя і заохочував кожного не дозволяти дияволові бути присутнім у домівках через телебачення.

Святий Кипріян сказав: “Масові видовища є школи нечистоти і місцем вишуканої проституції”. Святий Іван Злотоустий проголошував 347 року: «Усі повинні втікати від подібних збіговиськ, як вишуканої форми спокуси і гріха». Ісус Христос навчав: «Хто у своєму серці подивився з пожаданям на ближнього, згрішив уже». Чи телебачення не намагається цілодобово показувати брудні сцени нечистоти, подружньої зради, перелюбу і тим самим провокувати телеглядачів до гріхів. Людина себе обманює, коли думає, що вона може сидіти перед телеекраном і бачити усі грішні заклики, а залишитися безгрішною. Свята Елізабет Сеттон мала видіння, яке постійно бачила у своєму житті. У 1800 році вона бачила: «в кожному домі чорний ящик завдяки якому диявол входив до домівок». Папа Пій ХІІ зробив пророчий висновок про телебачення: «Діти можуть уникати  різноманітних небезпек поза домом, але не можуть втікти від хвороби коли вона перебуває всередині дому. Є поганим пропонувати дітям будь-яку нагоду до гріхів, коли вони перебувають вдома – в домашній церкві»

Нам треба замінити телебачення престолом і позбавитися гори журналів і газет! Усе це є засобами пропаганди, яку використовує начистий, щоб відвести нас від Бога. Слухаймо Бога. Ніколи не давайте дню бути без духовного читання і молитви на вервиці чи практикування інших молитовних практик. Телебачення, особливо комерційне, є найбільш деструктивним елементом, яке використовується для того, щоб звести душі. Головою родини має бути батько, а не телевізор!

Засоби масової інформаціє є великим викликом для нас Поглиблюймо віру! Засоби масової інформації є тими, які формують свідомість нашого народу. Найбільшим нещастям цього століття є нечисті засоби масової інформації, що пропагують насильство, порнографію, розпусту, марнославство, садизм, вбивство, жадобу задоволення. Оглядання телебачення є пасивним спортом, котрий пропагує втрату фантазії та життя в певному світі, який створений телебаченням. Мильні опери розвеселяють серця людей із думками, які є проти Божих заповідей та морального життя. Їхнє послання доторкається людей, навіть тих, які не вміють читати.

Телебачення входить у свідомість людей і знищує душі людей за допомогою гріха та пропагування грішного життя. Чорний ящик, телевізор, є всюди і доступний усім. Телебачення ніби розраджує нашу одинокість і допомагає кожному з нас забути про свої проблеми, виконуючи в багатох випадках одурманюючу дію на наші уми.

Відстороненя від цього засобу масової інформації дарує кожному з нас здатність думати більш чітко та ясно. Родина, що збирається перед телевізором, задурманено дивиться в чорний ящик. Родина та друзі стають задурманеними сидячи в тиші під час трансляції програм через телебачення. Ця тиша є справжнім звуком тиші, під час якої ніхто не розмовляє. Тиша, як ракова пухлина розростається з кожним днем. Ця ракова пухлина вбиває соціальні та персональні відносини один із одним. Цей антигуманий засіб масової інформації робить із нас зомбі, які слухають беззастережно послання  нечистої сили, яка промовляє до нас через приховану розпусту, насильство, пожадання та ненависть один до одного.

Дозволяючи нашим дітям дивитися фільми, які створені людьми, які є нібито «нормальними», але ці люди не живуть моральним життям, означає, що ми дозволяємо нашим дітям гратися із отруйними зміями. Чи я бажаю неморального способу життя для моїх дітей. Телебачення є злодієм, який краде від нас час, який можна присвятити молитві, добрим ділам і відвідуванню хворих та поширенню віри в нашій родині, країні. В пізній час, коли диявол контролює більшість телевізійного простору, нашим одиноким виходом є вимкнути телевізор та не дивитися огидних та нечистих фільмів. Коли ворог стоїть на порозі із зброєю в руках, намагаючись вбити нас, ми не чекаємо, коли він нас пограбує та вб’є. Ми відразу намагаємося знешкодити ворога, щоб врятувати наше життя.

Тому, що ми не можемо сказати, що телебачення відбирає нашу вільну волю, воно робить нас рабами. Тому цей інструмент робить нашу волю слабкою та такою, яка забирає від нас здатність розрізняти добро і зло. Ми приймаємо телебачення незаперечно. Ми не бажаємо молитися і тим самим втрачаємо Божу благодать, яка дозволяє нам уникати гріхів та прагнути до святості. Як тоді ми можемо вести духовний та моральний спосіб життя і володіти духовною мудрістю без молитви? Ми пробуджуємося з телевізором, приймаємо душ з телебаченням, снідаємо, вечеряємо з ним, засинаємо біля нього. Нам неможливо позбутися цього атрибута в магазинах, кав’ярнях, літаках , усюди де пристуні люди.

Наукові дослідження показують, що телебачення формує в нашій свідомості реальність, яка постійно зводить нас. Тому багато є людей, які обдурюючи інших завдяки телебаченню заробили величезні матеріальні статки. Наші діти є дарунком Бога, вони довірені нам Богом і нас Бог запитає про їхнє виховання, чи ми привели наших дітей до Бога та святості. Телебачення не дозволяє нам бути справжніми батьками, забираючи від нас можливість виховувати дітей. Телебачення  не турбується про  дітей та не робить їх добрими чи послушними.

Де є діти, які збираються навколо вогню, слухають історії, допомагають один одному і сидять за столом із татом і мамою. Тому телебачення є реальним, живим злодієм, який краде від нас час і спілкування, натомість дарує нам безбожний спосіб життя. Тому будьмо пильні з цим небезпечним винаходом. Одного із  священиків запитали, яка найбільша небезпека для України? Священик відповів: “Телебачення!” Телебачення цілковито вбиває наш час, знищує моральний спосіб життя і молодь України! Воно паралізує Україну з неймовірною швидкістю , знищуючи повагу, честь і християнські цінності. Від того часу, коли телебачення увійшло в наші доми, рівень злочинності , розлучення , подружні зради , дітовбивство зростають із великою швидкістю. Ми вижили в часі Комуністичної окупації, але ми не виживемо під натиском модерних безбожних засобів масової інформації!

Та варто сказати, що деякі програми є добрими. При тому мусимо пам’ятати, що диявол є розумним та хитрим, тому він показує нам добрі речі, які він ненавидить, щоб поряд із ними показати нам погані речі, які зводять наші душі. Життя без телебачення подарує нам простір для молитви, духовного життя, спілкуваня з нашою родиною, при умові, якщо ми зможемо належно розподілити свій час, працю, обов’язки. Не шкодуйте  часу  для  духовної праці, служіння, любові, самопожертви, відваги. Читайте голосно духовні книги, «Життя святих», спілкуйтеся один із одним, бавтеся з дітьми, розмовляйте зі своїми дітьми та однодумцями. Поважайте, любіть один одного і працюйте для того, щоб Христос був членом Вашої родини.

Чувайте та будьте пильними і тримайтеся своєї віри. Будьте уважними на різні небезпеки, які чигають на кожного із членів Вашої родини. Не гасіть світильника віри та морального життя у ваших душах та родинах. Завдяки постійній праці та духовному життю, вогонь віри буде палати ще більше, даруючи світло спасіння для Вас та Вашої родини, людей, які оточують Вас. Будьте світлом для цього світу!

«Благословенна Віра, дар нашого Бога, яка освічує наше життя і наші серця. Ніколи не гасне в наших душах, приносячи спасіння і небесну радість!»

The Dedicated Decades

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 1 й 8.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...