Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Володимир Чабан

Вчимося мов любові

Дата публікації: 12-08-2009

Людина була сотворена Богом із великої любови, і у любові покликана прожити усе своє життя. Коли один із книжників запитав Ісуса Христа, що йому робити, щоб вічне життя осягнути, у відповідь почув: «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, всією душею своєю, всією силою своєю, всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе»[1]. Без любови людина не може почуватися щасливою. Людина потребує любити і бути любленою. Тому будь-які стосунки повинні ґрунтуватися на любові. У сім’ї, з друзями, на роботі чи на навчанні, у парку чи у громадському транспорті – де б ми не були і що б не робили, слід завжди жити і чинити з любов’ю.

«Я тебе люблю!»… Навіть якщо наші почуття до коханої людини є надзвичайно сильними і щирими, цього може виявитись замало, щоб могти бути щасливими разом. І це, мабуть, багато із вас мали нагоду досвідчити у своєму житті. Чому двоє людей щиро кохають одне одного, але не відчуваються любленими?!

Чимало молоді розуміє любов лише як яскраві і прекрасні почуття. За такою логікою часто чуємо що, любов може «прийти» і «піти». Коли людина закохується – то любов «приходить», а коли закоханість минає - то все валиться, і любов «відходить», кажемо ми. Мусимо зрозуміти, що любов – це великий дар від Бога. Любов не «приходить» сама від себе, а є Божим даром. Також треба усвідомити, що Бог ніколи не забирає назад того, що подарував нам. Бог не забирає любови! Бог сіє її зерно у наші серця, а ми доглядаємо, щоб це зерно проросло. Любов жива, а якщо ж за нею не доглядати, то станеться те, що ми звикли називати «любов минає». Иншими словами, любити потрібно вміти.

Доктор Генрі Чемпен, після тридцятилітньої праці у цій «галузі», пише серію книг «П’ять мов любови», де зазначає, що різні люди виявляють свою любов по-різному. На його думку, існує п’ять емоційних мов любови – п’ять способів, якими люди висловлюють і з допомогою яких розуміють емоційну любов[2]. Важливо знати, якої саме мови потребує наш партнер, і володіти нею, бо саме тоді, коли ми навчимося виражати свою любов мовою иншої людини, вона відчуватиме себе любленою. І навпаки, якщо ця особа відповість взаємністю, розмовляючи нашою мовою, вона задовольнятиме нашу емоційну потребу в любові[3]. Отож, кілька слів про кожну із п’яти мов любові:

1)      Слова підтримки. Протягом дня ми чуємо і говоримо дуже багато слів. Але які саме слова і, врешті, як сказані? Слова подяки і підтримки, співчуття і розуміння, утвердження і компліменти – це те, чого потребує кожна людина. Мало того, брак відповідних слів означає брак любови для людини, у якої слова підтримки є першою мовою. Насправді ми маємо дуже багато причин і нагод, щоб сказати комусь добре слово, але майже ніколи не робимо цього. Даремно! Бо велике діло можна зробити одним простим, добрим словом. Соломон одного разу сказав: «Журба гнобить серце людини, а добре слово її звеселяє»[4]. Варто навчитися часто говорити одне одному слова підтримки. Тим самим ми прикрашуємо атмосферу, яка панує навколо нас, ми зміцнюємо стосунки із кожним, до кого лунають наші добрі слова, бо любов породжує любов!

2)      Подарунки. Самі по собі подарунки ніколи не зможуть замінити любови, однак вони можуть бути яскравим її виявом, особливо людині, для якої це перша мова любови. Проте подарунки робити не так просто, як здається. Найлегше подарувати «стандартні» коробку цукерок і квіти. Звичайно, иншому буде приємно отримати цей подарунок, однак якщо постаратись і вивчити зацікавлення особи, її потреби, то можна вибрати значно «ефективніший» дар. Адже одна людина дуже любить квіти, а инша – м’які іграшки, одна любить різні сувеніри, а иншому вони набридають. Хтось любить, коли йому дарують одяг, а комусь потрібні гроші… Варто пам’ятати: якщо нам подобається якась річ, це не означає що вона так само буде подобатись иншій людині.

Також слід врахувати те, як людина може реагувати на наш подарунок. Адже одні радо приймають будь-які подарунки, инші не можуть прийняти дорогий подарунок, навіть якщо він подарований абсолютно щиро і безкорисливо. У такому випадку подарунок може навіть руйнувати стосунки.

Не варто дарувати речі, які можуть зашкодити цій людині. Наприклад, якщо 16-річний юнак, який дуже любить мотоцикли і швидкість, попросить спортивний мотоцикл, мусимо розуміти, що такий подарунок може навіть стати причиною його смерти.

Подарунок, вчинений без любови – «підробка». Проте ми нерідко робимо подарунки з корисливих причин, щоби щось здобути. Наприклад, хлопцеві сподобалась дівчина, і він дуже хоче завоювати її серце. День за днем приділяє їй багато уваги, робить приємні сюрпризи, дарує квіти, пише гарні SMS. А коли дівчина відповідає взаємністю, хлопець перестає приділяти їй стільки уваги, дарувати квіти… і це не тому, що у нього немає часу чи грошей на рахунку, а тому, що він уже «дістався» до мети. Такі стосунки, напевно, зів’януть, особливо якщо для цієї дівчини першою мовою любови були подарунки або слова підтримки.

3)      Вчинки служіння. У цілому світі мільйони заклопотаних людей, яким просто «не вистачає часу» на те, щоб прислужитись иншим, навіть рідним чи коханим. Ми забуваємо про те, що хтось потребує нашої любови. Служіння – це один із способів виразити любов. Яскравий приклад служіння знаходимо у Євангелії від Івана, де читаємо, як Ісус Христос «…налив води до вмивальниці та й зачав обмивати ноги учням і витирати рушником, що ним був підперезаний»[5], а далі «Коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. Бо то Я вам приклад дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив»[6].

4)      Якісний час. Гарно проведений час разом також є виявом любови. Проте бути поруч – не завжди означає бути разом! Справжня близькість потребує зосередженої уваги[7]. Це означає, що в той час, коли ми разом, то повинні цілком посвятити себе одне одному.

Важливо також навчитися слухати. Насправді малий відсоток людей вміє слухати. Більшість схильні слухати доти, доки не вловлять тему розмови, а потім беруться висловлювати усе, що їм спадає на думку[8]. Ми починаємо висловлювати свої коментарі і поради, незважаючи на те, що ніхто нас про це не просив. Коли слухаємо, варто дивитись в очі, давати зрозуміти, що ми почули сказане, прислухатись до почуттів людини, не перебивати і не займатись иншими справами. Кінець-кінцем можна запитати, чи ми можемо якось допомогти, але ніколи силоміць не нав’язувати свої поради.

Щоб якісно проводити час, корисно знати зацікавлення иншої людини.

5)      Фізичний доторк. Взяти людину за руку, поплескати по плечі, обійняти… все це є потужним виразником любови. Але потрібно правильно обирати час і місце, а також поважати иншу особу. Наприклад, 15-річний юнак почуватиметься любленим і захищеним у обіймах своїх батьків вдома, однак ті самі обійми батька чи матері у колі однолітків можуть сприйнятися зовсім по-иншому.

Слід пам’ятати, що не варто нав’язувати людині ті доторки, які їй не подобаються, адже кожен по-різному їх сприймає. Одним подобається, коли їх поплескують по плечі, а инших це дратує.

Ті мови любови, які нам видаються незначними, неефективними, можуть бути найважливішими для иншої особи. Завжди потрібно бути уважним до близьких, їхніх особливостей і неповторности. Адже, навчившись говорити мовою любови иншого, ми допоможемо йому відчувати себе любленим, тим самим зміцнюючи наші стосунки.


[1] Лк. 10:25-27

[2] Чемпен Г. П’ять мов любові у подружжі. -  Львів: Свічадо, 2008. – С. 13.

[3] Пор. Чемпен Г. П’ять мов любові у подружжі. -  Львів: Свічадо, 2008. – С. 27.

[4] Прип. 12:25.

[5] Йо. 13:5

[6] Йо. 13:14-15

[7] Чемпен Г. П’ять мов любові у подружжі. -  Львів: Свічадо, 2008. – С. 83.

[8] Там само. – С. 87.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 3 й 5.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...