Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: dyvensvit.org

Вплив культури на підлітків

Дата публікації: 11-12-2012

Кілька порад як допомогти підліткові подивитись на впливи культури з правильної перспективи, щоб вони стали джерелом їхнього зростання та творчости.

Будьте в курсі справ

Будьте зацікавленими та дізнавайтесь, яку інформацію отримує ваш підліток. Зверніть увагу на новини про сучасні тренди в культурі. Спитайте свого молодіжного пастора про ситуацію у вашому районі, зустріньтесь з керівництвом школи та ознайомтесь з їхньою точкою зору та думками. Одного разу я пішов на шкільні збори під час яких тамтешня міліція показала фото з нещодавніх вечірок з наркотиками, де обличчя були замальовані. Батькам сказали: «Ці діти з вашої школи. Можливо, тут ви впізнаєте свою дитину». Це був сигнал тривоги.

Не ховайте голову в пісок. Слід знати, яка інформація надходить до ваших підлітків через телебачення та музику. Контролюйте те, які фільми та шоу вони дивляться. Що більше знатимете про медія, якими цікавиться ваш підліток, то більш активними та корисними для нього зможете стати. Батьки, які не хочуть бачити цих речей, позбавляють своїх підлітків допомоги і можливости з ними впоратися.

Слухайте свого підлітка

Підлітки знають, наскільки важлива інформація про культуру. Вони не можуть про неї не говорити. Тому питайте свого підлітка про те, що відбувається в школі, що показують у кіно, що цікавого продають в торговому центрі. Пам'ятайте: цей світ стає для нього важливішим, ніж сім'я; він хоче брати участь у всьому, у чому беруть участь його друзі. Вислухайте підлітка, щоб дізнатися про його культурні зацікавлення. Слухайте, але не моралізуйте; не давайте надто багато коментарів на зразок: «Це неправильно». Підліток розкаже вам набагато більше, якщо ви просто його слухатимете.

Моя подруга Лоіс, у якої діти трішки старші за наших, недавно дала нам з дружиною хорошу пораду щодо виховання. Вона порадила Барбі використовувати час, проведений в машині по дорозі до та зі школи, на заняттях спортом або в соціяльних акціях, щоб з'ясовувати, що відбувається з нашими синами. «Якщо в машині не будеш з ними говорити, – сказала Лоіс, – за кілька хвилин вони забудуть, що ти поряд, і ти зможеш довідатись  про їхнє життя все, що тобі треба!» Завдяки пропозиції Лоіс ми отримали багато корисної інформації, зокрема про те, чиїх батьків часто не буває вдома, а їхні діти в цей час напиваються, та хто з дітей і як списує.

Підтримуйте контакт

Розмовляйте зі своїм підлітком про інформацію, яку він черпає через сучасну культуру та своїх ровесників. Порушуйте питання наркотиків, сексу, насильства та етики за столом. Напевно, він чинитиме опір, але пам'ятайте, що підліток заплутався і намагається з тим всім розібратись. Підліток має чітко розуміти ваші погляди на ці питання.

Ви не мусите володіти мовою молоді, щоб обговорювати ці питання. Просто називайте речі своїми іменами: «Гіларі, я хочу поговорити з тобою про секс, про те, що він означає і які межі, на мою думку, слід тобі для себе визначити».

Будьте захисниками

Ви доросла людина. Це ваш дім, і ваша дитина перебуває під вашою опікою. Не бійтесь вжити заходів, щоб керувати потоком інформації. Позбавтесь певних каналів кабельного телебачення або заблокуйте доступ до них. Встановіть програмне забезпечення, яке блокуватиме сайти в Інтернеті, що містять інформацію про секс, насильство тощо. Послухайте слова пісень, якими захоплюється ваш підліток, і встановіть певніJak dopomohty_pidlitkovi_стандарти щодо їх змісту. Не дозволяйте їм проводити час з дітьми, які, на вашу думку, можуть погано на них впливати. Пам'ятайте, що підлітки не настільки розсудливі та мудрі, як батьки, тому їм потрібен ваш захист.

Пізнайте свого підлітка

Деякі діти більш чутливі до впливу культури, ніж інші. Може, ваш підліток належить до них? Хоча загальні стандарти добрі, проте вам слід пристосувати їх до рівня вразливости своєї дитини.

Наприклад, ваша донька піддається впливу цінностей її друзів, і ви помітили, що багато з них часто вдягаються невідповідно. Якщо ви знаєте про таку слабкість своєї доньки, можете попрацювати з нею над тим, щоб вона не поступалась своїми моральними нормами лише заради того, щоб влитися в компанію.

Якщо знаєте, що сина можна спровокувати на експерименти з наркотиками, можете приділити йому більше часу та уваги. Йому потрібна ваша сила, щоб зміцнювати свої слабкі сторони, поки вони не розвинулися більше.

Як можна пізнати свого підлітка? Щоденно спостерігати за тим, як він реагує на подарунки життя. Можливо, ви навіть схочете записати свої спостереження про його успіхи в школі, про те, як він позбувається стресів, як зараджує собі з виправленнями, друзями, обов'язками, невдачами та успіхом. Вивчайте свого підлітка.

Не реагуйте надто гостро

Не треба кожного разу казати: «Уся сучасна культура ні до чого», бо це не зовсім так. Багато з того, що відбувається в музиці, науці, мистецтві, освіті та технологіях, є корисним для вашої дитини. Пам'ятайте, що Мартин Лютер написав свої гімни на музику популярних тоді пісень, які співалися в барах, і що сьогодні багато церков використовують сучасну музику, розваги і спорт, щоб донести до підлітків інформацію про духовне.

Тому, будьте обережними, щоб разом з поганим не викинути доброго. Наприклад, попри те, що в Інтернеті є багато шкідливих веб-сайтів, він, при належному користуванні може бути корисним для підлітка у проведенні якогось дослідження. Допоможіть підліткові зрозуміти, як правильно користуватися Інтернетом. Йому через стосунки з вами треба  розвивати необхідні здібності, щоб не піддатися впливу Всесвітньої Павутини, і могти використовувати її з користю та знайти своє місце у світі дорослих.

Цінуйте добре, протидійте поганому

Намагайтеся не займати позицію критика молодіжної культури. Навпаки, навчіть підлітка розважливо сприймати культуру, цінуючи добре та відкидаючи погане. Якщо обговорюватимете з підлітком ваше позитивне та негативне ставлення до сучасної культури та слухатимете його, зможете навчити його цієї розважливости.

Фрагмент з книжки Джона Товнсенда "Межі в житті підлітків: Як говорити "так", коли говорити "ні". - Видавництво "Свічадо". - 2012 р.

http://dyvensvit.org

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 6 і 1?

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...