Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Галина Гнатів

Чому ми ходимо до церкви?

Дата публікації: 27-10-2010
3195
Одного дня, їдучи в трамваї, я мала нагоду почути розмову двох хлопчиків. Вона звучала приблизно так:

-Ти знаєш, моя бабця хоче, щоб я ходив кожної неділі до церкви, та це ж просто жах!!! Я в цей час можу спокійно посидіти за комп’ютером чи поспати замість того, щоб 2 години стояти і розглядати бабусь, слухати їх розповіді, і взагалі, як на мене, там немає нічого цікавого… а ти як думаєш?

Я не знаю що відповів другий хлопчак, але це питання заставило мене призадуматися, а для чого ми ходимо до храму???

Третя Заповідь Божа каже: «Пам’ятай день святий святкувати». Але як ми його святкуємо? Чи часто ходимо до церкви? А якщо і ходимо, то що там робимо?

Доволі часто можна побачити людей, які під час Літургії стоять собі і мирно розмовляють. Або ще гірше - сваряться через якусь дрібницю (чи то за зайняте місце на лавці, чи за не так запалені свічки або відчинені двері…)

Уже традиційними стають розмови «побожних» бабусь, які, замість того щоб уважно слухати проповідь священика, обговорюють одяг присутніх навколо людей чи їхню поведінку.Такими балачками ми втрачаємо суть Божественної Літургії. Ми забуваємо, що прийшли зустрітися з Христом. А замість того, щоб розказати Йому про всі свої проблеми і негаразди, подякувати за всі ласки, спілкуємося зі своїми знайомими, друзями чи просто зустрічними людьми. Ми розглядаємо одяг оточуючих, обговорюємо їх вчинки, а інколи невміння поводитися під час Літургії…

Замість того щоб іти до святого Причастя, ми виходимо з церкви і йдемо додому. А ця велика Тайна дає нам сил і наснаги до життя на весь тиждень…

Як часто ми поводимося, як фарисей з відомої притчі Христа, скільки раз, обговорюючи і засуджуючи сучасних «митарів», шукаємо оправдання для себе. Скільки раз ми повертаємося додому з почуттям виконаного обов’язку перебування в церкві. А чи є ми там насправді?..

Однієї неділі гурт жіночок повертався з Літургії. Вони спокійно і тихо розмовляли про свої справи. Аж ось до них приєдналася ще одна молода пані. Вона почала розпитувати їх, звідки йдуть. Почувши у відповідь, що з храму, здивовано сказала, що в церкві нікого не було. Жіночки почали її переконувати про велику кількість людей, що були присутні у той день на Літургії. Та пані стояла на своєму.

Нарешті гурт молодиць не витримав цієї дискусії, вирішили повернутися до церкви та розпитати про все священика. Він уважно вислухав їхню розповідь, а потім сказав: «Ви знаєте, ця пані говорила правду. Навіть я під час Літургії думав про свій будинок».

Додому жінки поверталися в задумі…

Напевно, і нам вартує замислитися над своєю участю в Літургійному житті. Проаналізувати свою поведінку в церкві, а також своє ставлення до оточуючих нас осіб. Бо не знати, чи в той час, коли ми обмовляємо когось, не обмовляє ніхто нас…

Чому ж ми ображаємося, коли нам кажуть, що ми щось не так робимо. Хіба не казав Христос: «Якою міркою міряєте, такою і вам відміряють...»

За даними опитування ста молодих людей на тему «Чому молодь не хоче ходити до церкви?» , 60% респондентів відповіли, що через те, що їх там обмовляють, а тому не комфортно молитися, бо заважають оцінюючі погляди оточуючих; 20% сказали, що не мають часу; 10% - через те, що їм там нецікаво і незрозуміло. Ще 10% не знали відповіді на це питання.

А на запитання «Чого люди ходять до церкви», відповідали:

40% - помолитися; 20% - побачитися з друзями; 20% - бо мама навчила; 10% - цікаво послухати спів хору; ще 10 % - не змогли відповісти.

Ми часто говоримо, яка погана молодь, але не робимо нічого, щоб вона стала кращою. Обвинувачуємо всіх і все, крім себе, і дивуємося, чому світ такий поганий і злий…

Тож чи не варто нам змінитися? Чи не варто почати змінювати світ найперше з самого себе? Чи часом ці слова Христа не про нас: “Я - Світло, а ви не бачите Мене. Я - Шлях, а ви не йдете за Мною. Я - Істина, а ви не вірите Мені. Я - Життя, а ви не шукаєте Мене. Я - Учитель, а ви не слухаєте Мене. Я - Господь, а ви не коритесь Мені. Я - ваш Бог, а ви не молитесь Мені. Я - Ваш найкращий Друг, а ви не любите Мене. Якщо ви нещасні, то не звинувачуйте Мене”.

Напевно, потрібно змінитися і почати шукати насамперед Христа, а все інше обов’язково буде…

"Голос Живої Вервиці" №19 (2010)

Список коментарів

Коментовано: Igorko | 2010-10-28

Хочу сказати, що для того щоб ходити до церкви і спілкуватися в молитві там з Богом потрібно дорости, як і до всього іншого в цьому світі, потрібно відчути цю потребу того спілкування. І як казала моя подруга "не кожен, хто ходить до церкви є істинним християнином, але істинний християнин завжди буде ходити до церкви."

Коментовано: Андрій | 2011-01-19

Матвія, розділ 6, вірш 5-7. Люди не ходіть до церкви, там повно ідолів (ікон) до яких ви молитися, і вважаєте що то істинний Бог, чи Ісус. Св'ященники не говорять вам правду, вони говорять ще що їм сказали говорити а не те що пише в Біблії )вони суперечаться їй, і в цьому я сам переконався), інакще їх юи вигнали із служби. Краще вивчайте біблію всією сім'єю, недовіряйте ніяким церквам і ніяким сектам, ваше серце саме приведе вас до Бога, якщо ви будете вивчати св'яте письмо і служити йому.

Коментовано: Fleur | 2011-01-23

Відповідь Андрію:
Молимося не до ікон, а перед іконами, до того, хто на них зображений. Зневажати ікони - те саме, що зневажати фотографії дорогих вам людей.

Стосовно Біблії. Самому вивчати Біблію не варто, бо не завжди можемо зрозуміти правильно відповідно до того, що хотів сказати Автор (особливості світогляду народу, до якого писалося (перші сторінки Буття), особливості мови - фраза "аж поки", яка має насправді не той зміст, що в укр. мові, слова "брат", "сестра", що означають кузинів, дядьків, племінників тощо. Біблія написана Церквою і для Церкви. Євангелія, що суперечили науці Христової Церкви, відповідно до Передання, визнано неканонічними. То як можна протиставляти Біблію і Церкву?

Абсолютно згідна з Ігорком, точніше його подругою :))), що "не кожен, хто ходить до церкви є істинним християнином, але істинний християнин завжди буде ходити до церкви", але ... спробуйте ходити до храму і активно брати участь у всьому, щиро молитися, ДОБРЕ сповідатися (справді каятися і ВИПРАВЛЯТИСЯ, нічого не затаювати на Сповіді) і ... життя зміниться.

Коментовано: Oleh | 2011-03-29

На жаль, багато людей, які думають подібно до Андрія, не беруть собі до уваги того, що книги, які увійшли до Біблії, були визнані богонатхненними (святими) на церковних соборах перших століть. Тобто єпископи, які через рукоположення від апостолів та їх наступників були поставлені для продовження місії Ісуса Христа на землі, визнали, що саме ці книги (які і зараз входять до Біблії) є написані під натхненням Святого Духа та не суперечать тому переданю, яке вони отримали від Христа і його послідовників.

Трохи парадоксально - не визнавати Церкви, яку заснував Христос (Мт. 16, 18) і в той самий час покликатися на авторитет - Книги, які тією ж Церквою були написані та поширені.

"Пізнайте істину і істина визволить вас"! (Ів.8,32)

Чого Вам і собі бажаю... :)

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 4 й 7.

Для дітей

сценарій на свято миколая

Сценарій До свята Святого Миколая

Сценарій до свята Святого Миколая, складений для парафіяльного гуртка "Ангелята" храму Преображення ГНІХ, пропонуємо до уваги усіх бажаючих (з нотами та текстами пісень)...

Щастя – це коли один потребує іншого

Один чарівник завітав до звичайного села. Люди жили просто, працювали день і ніч, заробляючи на життя. І ось, коли він з’явився серед них, то запропонував свої послуги і сказав, що може полегшити їм життя. Потрібно було лиш виявити своє бажання. Першими поскаржилися хворі, щоб той забрав усі хвороби, і щоб вони ніколи не хворіли...

хлопець

Як потрібно любити свого ближнього

Одного разу маленький хлопчик бавився зі своїми друзями у футбол. Та на нещастя, його команда програла у цій грі, звинувативши у своїй поразці саме нашого Ігорка. Йому було дуже образливо, адже помилки робили також й інші учасники, а у всьому звинуватили його. Йдучи додому...

св. Миколай

Одного разу на свято Миколая

Настав ще один ранок, життя вирувало, батьки поспішали на роботу, старші брати готували свої портфелі до школи; лише Іванко залишався в дома із бабусею, котра мерщій бігла до кухні, щоб встигнути зварити їсти. Але той день був незвичайний, у цей день до їхньої домівки мав завітати святий Миколай...

3195

Чому ми ходимо до церкви?

Одного дня, їдучи в трамваї, я мала нагоду почути розмову двох хлопчиків. Вона звучала приблизно так: "Ти знаєш, моя бабця хоче, щоб я ходив кожної неділі до церкви, та це ж просто жах!!! Я в цей час можу спокійно...

5468

Пригоди крапельки

Прийшло літо… У садах, гаях, лісах рясно забуяли цвітом квіти, зазеленіли трави. Сонечко, щодня виходячи до праці, додавало їм сили і зігрівало своїм промінням. Від цього квітки ставали іще кращі...

память

Як розвинути пам’ять?

А чи знаєте ви, що найпершою причиною неуспішності є неуважність. Дитині складно запам’ятовувати сказане вчителем на уроці, вона забуває записати домашнє завдання, не пам’ятає прочитаний твір, не може його переказати...

діти

Як діти повинні поводитися у храмі?

Дорогі діти, ви разом з батьками щонеділі і щосвята ходите до Церкви на Божественну Літургію, та чи знаєте, як повинен поводити себе християнин у храмі?...