Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Озброєння швейцарських гвардійців

Дата публікації: 07-05-2014

Звичайно, вони чудні на вигляд у своїх барвистих формах, які доповняють моріони (шоломи) з червоними плюмажами, однак ці солдати – єдине військове формування найменшої країни в світі.

І їхнє спорядження – одне з кращих.

Хто вони, швейцарські гвардійці?

Якщо ви бачили репортажі про Папу Римського, то на задньому плані могли помітити почесну варту в дивній уніформі. Пошита у стилі XVI століття, зі сміливою комбінацією червоного, синього і жовтого кольорів – уніформа гвардійців надає неповторного стилю військам Ватикану. Хоча, крім несення почесної варти, ці гвардійці виконують безліч інших завдань. Ці чоловіки (жінок до Швейцарської гвардії не приймають) входять до складу професійного військового підрозділу, сформованого в далекому 1506 році, який є найстарішою армією в світі, що збереглася до наших днів.

Швейцарська гвардія Понтифіка, що налічує на сьогодні 110 осіб особового складу, фактично є Збройними силами міста Ватикан – незалежної держави із загальною площею 0,44 кв. км, що розташована всередині міста Рим (Італія). Гвардійці відповідальні за безпеку Папи Римського і його резиденції.

Всі гвардійці набираються на добровільних засадах і підписують 25-місячний контракт. Щоб стати гвардійцем, необхідно бути громадянином Швейцарії, чоловіком у віці від 19 до 30 років, мати зріст не менше 174 см та пройти обов'язкову для всіх швейцарських чоловіків чотиримісячну службу в армії. Претенденти, які витримали відбір, проходять підготовку з використання спецзасобів і технік для управління натовпом, захисту важливих державних і духовних діячів, а також набувають інші навички, котрі необхідні для подальшого несення служби.

 Гвардійці серйозно ставляться до виконання своїх завдань. Під час «Римської різанини» у 1527 році, швейцарські гвардійці, прикриваючи відступ тодішнього понтифіка, втратили більше ніж 80% особового складу – з 189 гвардійців вціліло лише 42. Ця подія увійшла до історії як «Подвиг швейцарських гвардійців». Гвардійці захищають Папу Римського від замахів, як у Ватикані, так і під час його закордонних візитів.

Середньовічна стилістика й сучасне оснащення

На публіці швейцарські гвардійці з'являються в класичній уніформі «від Мікеланджело» з панцирем і плюмажем на моріонах – шоломах епохи конкістадорів, котрі привертають до них увагу туристів. Ці солдати пройшли спеціалізовану підготовку із застосування всієї цієї спадщини епохи Відродження, і вам зовсім не захочеться нападати на швейцарського гвардійця з 3-метровим списом, якщо ви не озброєні сучасною вогнепальною зброєю.

Однак, окрім раритетної зброї, захисники Ватикану озброєні і сучасними зразками. В споді казарм швейцарських гвардійців є арсенал, у якому гвардійці проходять відповідну підготовку протягом усієї служби, і вміст цього арсеналу зовсім не архаїчний.

Пістолети і гвинтівки

Понад 80 років офіцери та рядові швейцарської гвардії були озброєні примітивними пістолетами Дрейзе М1907 від Хуго Шмайссера. Цей 7-зарядний пістолет калібру .32 ACP був потворним, проте надійним.

Після замаху на Папу Йоана Павла II в 1981 році, який вчинили члени турецького ультраправого угруповання «Сірі вовки», гвардія провела переозброєння і замінила М1907 стандартними пістолетами швейцарської регулярної армії SIG P220.

Крім того, для прихованого носіння, наприклад, при забезпечені безпеки зарубіжних високопосадовців, використовуються австрійські пістолети Glock M 19 під набій 9-мм.

На озброєнні швейцарської гвардії традиційно перебувають стандартні автоматичні гвинтівки регулярної армії Швейцарії. З 1990 року це гвинтівка SIG SG550. Ця штурмова гвинтівка під набій калібру 5,56-мм НАТОвського зразка зі стволом завдовжки 528 мм – одна з найточніших і надійніших сучасних штурмових гвинтівок.

Для швидкого перезаряджання, використовуються магазини з лексану ємністю 30 набоїв, які скріплюються у стилі «Бій в джунглях» (2-3 магазини скріплюються разом). На озброєнні гвардійців знаходяться як стандартна модифікація цієї гвинтівки StW90, так і модифікація SG 552 Commando (з 224-мм стволом і довжиною при складеному прикладі лише 50,3 см). Враховуючи традиційну для швейцарців стрілецьку майстерність, гвардійці завжди можуть застосовувати їх за необхідності.

Експерти з пістолетів-кулеметів

Використовуючи історично сформовану уніформу вільного покрою, швейцарські гвардійці давно зрозуміли, що короткоствольний пістолет-кулемет чудово підходить для прихованого носіння на випадок складних ситуацій. Це зробило їх давніми шанувальниками пістолетів-кулеметів, які виготовляють у країнах Центральної Європи.

Пістолет-кулемет SIG MKPO конструкції Пала Кіралі завдовжки лише 787 мм був представлений громадськості у далекому 1933 році. Його цікава конструкція відразу привернула увагу ватиканської гвардії. Не зважаючи на те, що пістолет-кулемет не прийняли на озброєння армії Швейцарії, гвардійці понтифіка купили кілька примірників.

Особливості цього пістолета-кулемета, а саме скорострільність до 900 пострілів за хвилину і магазин на 30 набоїв, який заховано у нижній частині цівки, що давало можливість для прихованого носіння (наприклад, під пишною уніформою вільного покрою) стали вирішальними факторами при обиранні цієї зброї. Фактично, цей забутий усіма ПК, знаходився на озброєнні тільки у швейцарських гвардійців.

Окрім унікального MKPO, після Другої світової війни швейцарська гвардія отримала на озброєння значну кількість 9-мм пістолетів-кулеметів MP43/44 виробництва Hispano Suiza.

Пістолет-кулемет MP43/44 був прикладом більш якісної швейцарської копії фінського пістолета-кулемета Suomi M31. У 1970-х до цієї зброї додалися західнонімецькі HK MP5s, що стали першою зброєю не швейцарського виробництва на озброєнні швейцарської гвардії.

На сьогодні гвардія озброєна ультрасучасними HK MP7 PDW під набій 4,6×30 мм.  Це чудова зброя, яку використовують «морські котики» США та німецькі спецпідрозділи GSG 9.

Однак, не зважаючи на те, що у швейцарських гвардійців є сучасні пістолети-кулемети HK, вони не поспішають позбутися своєї старої зброї. Нещодавні фотознімки їхнього арсеналу демонструють не менше ніж 52 чудових Hispano Suiza MP43/44s, і цілу збройову піраміду маленьких SIG MKPO.

Арсенал

Кажучи про арсенал швейцарської гвардії, мимоволі порівнюєш його з музеєм розвитку збройового мистецтва Швейцарії.

Усередині цього ретельно стереженого об'єкта знаходяться збройові піраміди з гвинтівками Vetterli зразка 1871 року з типовими багнетами в стилі ятаганів, які мають високу колекційну цінність.

На протилежній піраміді розташовані мушкети з гвинтовою різьбою і кріпленням багнета на зрізі ствола. Ця зброя вільно уживається зі штурмовими гвинтівками SIG 510 і 550 та зброєю XV століття.

На всій зброї в арсеналі є клеймо «AG» (Ausrustung der Garde), що перекладається як «Власність гвардії». Цю зброю ніколи не продавали, що робить зброю швейцарського виробництва з таким клеймом предметом підвищеної зацікавленості.

Хоч арсенал і закритий для більшості туристів, інколи його відвідують ретельно перевірені колекціонери та міжнародні делегації, які цікавляться зброєю та її історією.

 http://www.credo-ua.org/

 

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 5 і 9?

Сторінки історії

УГКЦ

У двобої з Системою. Митрополит Андрей Шептицький і більшовицька влада

Великий авторитет митрополита Андрея Шептицького виходив далеко за межі українського суспільства. Тому за життя владики навіть більшовицький режим не наважився зазіхати на права церкви, яку він очолював. Ще до війни робилися безуспішні спроби схилити владику Андрея приєднати Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) до Російської православної церкви (РПЦ). Лише 1946 року, вже після його смерті, було скликано неканонічний Собор у Львові, що заборонив УГКЦ і змусив греко-католиків піти у підпілля ...

УГКЦ

ЯК ШУКАЛИ МОГИЛУ МИТРОПОЛИТА АНГЕЛОВИЧА НА ГОРОДОЦЬКОМУ ЦВИНТАРІ У ЛЬВОВІ

22 квітня 1880 р. львів’яни чи не вперше побачили багатолюдну маніфестацію греко-католиків, а саме урочисте перепоховання трьох єпископів і чотирьох крилошан. «Давно вже Львів не бачив такого поважного, величавого, а при том глубоко трогаючого походу, як в сей день», – писала газета «Діло». На чолі – митрополит Йосиф Сембратович і єпископ-суфраган Сильвестр Сембратович в оточенні крилошан, за ними – депутації українських товариств і Сенат університету, церковні братства з хоругвами, хор співав жалібних пісень. Домовину митрополита Григорія Яхимовича (1860-1863) несли монахи на раменах, решту домовин везли катафалки...

УГКЦ

ПАСТИР СРІБНОЇ ЗЕМЛІ: СТОРІНКИ З ЖИТТЯ О. АВГУСТИНА ВОЛОШИНА

19 липня, 60 років тому, у лікарні сумнозвісної московської Бутирки, зупинилось серце одного з найвизначніших українських подвижників – о. Августина Волошина, якого Українська Греко-Католицька Церква готує до прослави у сонмі блаженних (його ім’я числиться у списку 45 новомучеників, що постраждали за віру від комуністичного режиму і над котрими в УГКЦ провадиться беатифікаційний процес). Отець Августин Волошин відомий, передусім, як президент Карпатської України....

Афон

НА АФОНІ ЗНАЙШЛИ НЕВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СТАРОВИННИЙ СКИТ ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ "ЧОРНИЙ ВИР"

На Святій горі Афон у Греції українськими дослідниками виявлено Старовинний козацький скит «Чорний Вир», заснований запорозькими козаками в 1747 році. Цей скит запорожці називали «Духовним Запоріжжям»...

папа

Служити істині: Папа, який засудив нацизм

Досягнення миру часто вимагає від нас компромісів, ціна яких буває різною. Чи варто заради власного спокою заплющувати очі на відверте потурання злу? 1937 року папа Пій XI видав німецькомовну енцикліку «Mitbrennender Sorge» («З гарячою занепокоєністю»), у якій засудив нацистський режим за переслідування «неугодних», зокрема німецьких католиків. Папа впевнений: із беззаконням миритися не можна, полишена правда не плата за безпеку, а порозуміння з’явиться лише в разі дотримання Божих заповідей ...

Війна

75 років тому виник Освенцім

75 років тому рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер наказав створити концентраційний табір на околицях Освенціма, чию назву німці змінили на Аушвіц. 27 квітня 1940 року розпочалась історія місця, яке стало символом знищення євреїв і страждань поляків ...

Рим

Сходи, якими Христос підіймався до Пилата

Рим – колиска християнства, місто, зрошене кров’ю апостолів та мучеників, столиця намісника св. Петра. Здається, кожен камінь тут – справжня реліквія. Проте з такою кількістю храмів, базилік та каплиць Рим може сприйматись як черговий, навіть дуже цікавий, але лише туристичний маршрут...

молитва

Наймогутніша зброя для України

Йшов 1571 рік. Численний турецький флот вийшов у море, щоб підкорити Європу. Султан Селім ІІ оголосив, що в разі перемоги по всій Європі буде введено іслам. Перед тим турецька армія здобула велику перемогу у битві під Варною 1444 року, а десять років потому християни втратили Константинополь. У ІІ половині ХVI століття турецькі війська здобули острови Кіпр і Крит у Середземному морі. Існувала загроза, що вся Європа повторить долю Іспанії, загарбаної маврами у VIII столітті ...

Архів новин