Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Антон Бондарєв, "Католицький Вісник", № 18 (495), 2010

"Потужна таємна організація". Історія Opus Dei

Дата публікації: 17-05-2011
Нещодавно на одному з молодіжних проектів я публічно висловив свою вдячність св.Хосемарії та Opus Dei, без яких у мене нічого б не вийшло, і зі здивуванням почув від інших учасників, що Opus Dei – таке собі католицьке КДБ, "потужна таємна організація", черговий пункт у довжелезному списку "католицьких зловживань"…Чим насправді єСправа Божа?

"Св.Франциск більше не молиться… він сам став молитвою". Opus Dei – це жива та дієва молитва до Небесного Отця, молитва людей, які живуть, щиро відчуваючи себе Його дітьми. Історія Opus Dei – це історія родини, сплетена, як і в кожної людської родини, з безлічі маленьких оповідань, тож описати її – справа нелегка.

Божа Справа

"Господи, хай станеться те, що Ти хочеш, але я не знаю". 2 жовтня 1928 року молодий іспанській священик Хосемарія Ескріва побачив те, чого шукав довгі роки: Божу волю щодо нього. Бог покликав його відкрити світові шлях освячення професійної праці та щоденних занять."Звичайні люди. Засіб – професійна праця. Святі – всі!"Малодосвідчений 26-річний священик мав стати тим, кого безліч людей в усьому світі зі щирою любов’ю називатимуть Отцем.

Цей день вважають днем заснування Opus Dei. "Я почав звертатися до мирян, студентів і взагалі до молоді. Організовував групи. Молився і заохочував до молитви інших". Не чекаючи, поки хтось прийде зустрітися з ним у парафіяльному храмі, він ішов сам – куди лиш міг дістатися. 

Його проповідь спричинила "тиху" революцію в Церкві: "Я хотів, щоб вони уникнули спокуси подвійного життя: по один бік – життя внутрішнє, зв’язок із Богом, а по інший, відокремлено, – професійне, суспільне, родинне (…) Потрібно жити як святі – посеред мирської марноти: без марноти, просто й вірно. Хіба таке життя у наш час – не найбільш проникливе знамення тих великих діл Господа (Сир 18,5), які Він творив і творить, щоби спасти світ? Вірте, аби показати світові, що віра наша – не обряди і слова, а життя у Богові. А покажете ви це, явивши людям свідчення найпростіших справ, які стали святими заради Отця і Сина і Святого Духа і Діви Марії".

Назва місії народилася наприкінці 1930 року з запитання духівника о.Хосемарії: "Як просувається ця Божа справа?" – "Божа Справа…Opus Dei! Ось назва, яку я шукав!"

Що робить Opus Dei?

21 січня 1933 року Отець провів перший в історії Справи гурток – заняття з доктринальної та аскетичної тематики. Прийшло… троє. Але"здавалося, що Господь Ісус, Бог наш, благословляє триста, три тисячі, тридцять мільйонів, три тисячі мільйонів…"

Діяльність Справи обмежується духовною освітою і духовним керівництвом, нічим більше. Але апостольська праця натхнених такою потужною духовною підтримкою членів, помічників та друзів Opus Dei "безкрайнє море"!

Починання вірних Opus Dei земні, не "церковні". Все почалося з відкриття 1933 року в Мадриді Академії DYА, де провадили для молоді лекції… з права та архітектури. Студентів притягувала атмосфера відповідальної праці, панівний дух свободи й практика різноманітних форм духовної освіти.

Сьогодні обличчя Opus Dei – це Університети в Іспанії, Перу, Кенії, на Філіппінах, бізнес-школи, лікарні, центри професійної підготовки для молоді та жінок, культурно-освітні осередки, благодійні починання та безліч інших соціальних ініціатив на всіх п’яти континентах.

Формування Справи 

Справа почалася з чоловіків. Але 14 лютого 1930 року Бог явив св.Хосемарії, що звістка Opus Dei звернена однаковою мірою до жінок. Відтоді Отець завжди звертався до своїх дітей "мої дочки й сини", саме так – "дочки" на першому місці. Сьогодні близько половини членів Opus Dei – жінки.

"Господь ніколи не являв мені всіх складнощів водночас, я лише поступово брав на себе дедалі більшу вагу". Для свого апостольства Справа потребувала власних священиків. Де їх узяти, якщо Отець ніколи б не погодився забрати жодного з них із підпорядкування місцевому єпископу? 14 лютого 1943 року – рівно через 13 років після одкровення щодо членства жінок – Бог підказує рішення: священики мають висвячуватися з мирян, членів Opus Dei. Виникає Священицьке Товариство Святого Хреста.

Наступного року були висвячені три перші священики Opus Dei, серед них інженер Альваро дель Портільо – найвірніший син і майбутній наступник св.Хосемарії.

Отець відчував біль багатьох одружених мирян, які, натхнені проповіддюOpus Dei, відчули покликання йти до святості в шлюбі і в своєму середовищі, практикували норми і правила Справи, але не могли юридично вступити до неї. Отець відчував біль простих дієцезіальних священиків, які тоді були духовно самотніми маргіналами, що залишалися без жодної духовної опіки, сам-на-сам з усіма можливими духовними кризами.

Ідея абсолютно рівного в межах однієї церковної організації статусу жінок і чоловіків, мирян і священиків не могла бути практично реалізована в рамках тогочасного канонічного права. Потрібно було наполегливо шукати належного юридичного рішення. Лише 1950 року декрет про остаточне визнання Opus Dei, наданий Пієм XII, дозволив одруженим мирянам вступати до Справи, а дієцезіальним священикам – до Товариства Святого Хреста, не розриваючи їхнього зв’язку зі своїм єпископом.

Другий Ватиканський Собор, оновивши Канонічне право, уможливив дляOpus Dei набуття відповідного духу Справи юридичного статусу – персональної прелатури. Вже по смерті Засновника, аж 28 листопада 1982 року, папа Йоан Павло II затверджує Оpus Dei як персональну прелатуру, а першим Прелатом стає Альваро дель Портільо.

Отець

26 червня 1975 року Отець помирає в Римі. Помирає раптово, як і хотів, у своєму робочому кабінеті, звівши останній погляд до ікони Божої Матері. В цей час Оpus Deiналічує близько 60 тисяч членів."Нерідко по смерті засновника в організації відбувається щось на кшталт землетрусу. У Справі не буде жодного землетрусу. Я знаю".

Наступником обирають о.Альваро дель Портільо. Ще 1948 року було зроблено символічну фотографію: на першому плані руки Альваро дель Портільо з розкритими долонями, в які Отець вкладає дерев’яне ослятко – слухняну, покірну й працьовиту тварину, яка є улюбленим символом членів Справи.

Майже 20 років відданої праці, початок апостольства у 20 нових країнах, набуття Справою довгоочікуваного юридичного статусу. 23 березня 1994 року Альваро дель Портільо помирає в Римі, за декілька годин після повернення з паломництва до Святої Землі, де в глибокій молитві він пройшов слідами Христа від Назарету до Гробу Господнього, відслуживши свою останню земну Літургію в Горниці Таємної Вечері у Єрусалимі. Йоан Павло II у день смерті Прелата приходить молитися перед його тілом.

Наступником став о.Хав’єр Ечеваррія. Прелата завжди називають Отцем – без жодного символізму. Не сприйнявши цього, неможливо зрозуміти Справу. ї

Не відвернутися від Бога

Після падіння "залізної завіси" апостольська праця Opus Deiпоширюється на країни колишнього СРСР: на Литву 1994 року, Естонію – 1996-го, Казахстан –1997-го, Латвію – 2004-го, Росію – 2007-го. Кардинал Мар’ян Яворський казав, що Opus Dei була покликана Святим Духом, щоб допомогти світові не відвернутися від Бога. Така допомога сьогодні потрібна і Україні.

Праця Opus Dei почалася в Україні 20 червня 2008 року проведенням першого гуртка. Зараз такі гуртки для жінок і чоловіків відбуваються щомісячно, збираючи католиків обох обрядів. Наступним кроком має стати центр Opus Dei, відкрити який запросив нашого Прелата єпископ Києво-Житомирський Ян Пурвінський. 

Конверт 

Отець часто казав: "Мене немає. Бог пише листа, вкладає його у конверт. Узявши листа, конверт викидають у кошик для сміття".Opus Dei не має нічого: ані власної доктрини – тільки доктрина Церкви, ані власної "діяльності" – лише апостольство її вірних, ані власної історії – тільки особисті історії пошуку Божої волі кожною окремою людиною, яка почула такий близький та реальний голос св.Хосемарії, голос Отця.

Двері Opus Dei відчинені для всіх, але ті, хто приходить у пошуках корисних зв’язків або інших благ, не затримуються надовго. Вони шукають "потужності" в людських засобах. Справа таких не має.

Має теплу атмосферу родини. Щиру любов до Церкви. Беззастережну відданість Папі. Глибоку побожність. Сувору внутрішню самодисципліну. Самовідданість. Надприродне прагнення служіння. Символ Opus Dei – "Хрест Христовий, що обіймає світ, виходячи з його надр".

Справа – це згусток Божої волі. Саме в цьому її потужність.

http://www.opusdei.org.ua/art.php?p=40710
 

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 4 й 4.

Сторінки історії

УГКЦ

У двобої з Системою. Митрополит Андрей Шептицький і більшовицька влада

Великий авторитет митрополита Андрея Шептицького виходив далеко за межі українського суспільства. Тому за життя владики навіть більшовицький режим не наважився зазіхати на права церкви, яку він очолював. Ще до війни робилися безуспішні спроби схилити владику Андрея приєднати Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) до Російської православної церкви (РПЦ). Лише 1946 року, вже після його смерті, було скликано неканонічний Собор у Львові, що заборонив УГКЦ і змусив греко-католиків піти у підпілля ...

УГКЦ

ЯК ШУКАЛИ МОГИЛУ МИТРОПОЛИТА АНГЕЛОВИЧА НА ГОРОДОЦЬКОМУ ЦВИНТАРІ У ЛЬВОВІ

22 квітня 1880 р. львів’яни чи не вперше побачили багатолюдну маніфестацію греко-католиків, а саме урочисте перепоховання трьох єпископів і чотирьох крилошан. «Давно вже Львів не бачив такого поважного, величавого, а при том глубоко трогаючого походу, як в сей день», – писала газета «Діло». На чолі – митрополит Йосиф Сембратович і єпископ-суфраган Сильвестр Сембратович в оточенні крилошан, за ними – депутації українських товариств і Сенат університету, церковні братства з хоругвами, хор співав жалібних пісень. Домовину митрополита Григорія Яхимовича (1860-1863) несли монахи на раменах, решту домовин везли катафалки...

УГКЦ

ПАСТИР СРІБНОЇ ЗЕМЛІ: СТОРІНКИ З ЖИТТЯ О. АВГУСТИНА ВОЛОШИНА

19 липня, 60 років тому, у лікарні сумнозвісної московської Бутирки, зупинилось серце одного з найвизначніших українських подвижників – о. Августина Волошина, якого Українська Греко-Католицька Церква готує до прослави у сонмі блаженних (його ім’я числиться у списку 45 новомучеників, що постраждали за віру від комуністичного режиму і над котрими в УГКЦ провадиться беатифікаційний процес). Отець Августин Волошин відомий, передусім, як президент Карпатської України....

Афон

НА АФОНІ ЗНАЙШЛИ НЕВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СТАРОВИННИЙ СКИТ ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ "ЧОРНИЙ ВИР"

На Святій горі Афон у Греції українськими дослідниками виявлено Старовинний козацький скит «Чорний Вир», заснований запорозькими козаками в 1747 році. Цей скит запорожці називали «Духовним Запоріжжям»...

папа

Служити істині: Папа, який засудив нацизм

Досягнення миру часто вимагає від нас компромісів, ціна яких буває різною. Чи варто заради власного спокою заплющувати очі на відверте потурання злу? 1937 року папа Пій XI видав німецькомовну енцикліку «Mitbrennender Sorge» («З гарячою занепокоєністю»), у якій засудив нацистський режим за переслідування «неугодних», зокрема німецьких католиків. Папа впевнений: із беззаконням миритися не можна, полишена правда не плата за безпеку, а порозуміння з’явиться лише в разі дотримання Божих заповідей ...

Війна

75 років тому виник Освенцім

75 років тому рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер наказав створити концентраційний табір на околицях Освенціма, чию назву німці змінили на Аушвіц. 27 квітня 1940 року розпочалась історія місця, яке стало символом знищення євреїв і страждань поляків ...

Рим

Сходи, якими Христос підіймався до Пилата

Рим – колиска християнства, місто, зрошене кров’ю апостолів та мучеників, столиця намісника св. Петра. Здається, кожен камінь тут – справжня реліквія. Проте з такою кількістю храмів, базилік та каплиць Рим може сприйматись як черговий, навіть дуже цікавий, але лише туристичний маршрут...

молитва

Наймогутніша зброя для України

Йшов 1571 рік. Численний турецький флот вийшов у море, щоб підкорити Європу. Султан Селім ІІ оголосив, що в разі перемоги по всій Європі буде введено іслам. Перед тим турецька армія здобула велику перемогу у битві під Варною 1444 року, а десять років потому християни втратили Константинополь. У ІІ половині ХVI століття турецькі війська здобули острови Кіпр і Крит у Середземному морі. Існувала загроза, що вся Європа повторить долю Іспанії, загарбаної маврами у VIII столітті ...

Архів новин