Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Milites Christi Imperatoris

Лише єдина Церква зможе дати відповідь на виклики глобалізації

Дата публікації: 23-12-2010
хрест

Лише єдина Церква як плід екуменічного діалогу зможе дати відповідь на виклики глобалізації, відповідь, що підкреслює етичну основу мирного співіснування суспільства, переконаний кардинал Карл Кох, президент Папської Ради зі Сприяння Єдності Християн. Тому дуже важливо, вважає прелат, щоб усі віруючі почували себе учасниками екуменічного процесу. Про перспективи діалогу Католицької і Православної Церков кардинал Кох розповів агентству AsiaNews незабаром після повернення зі Стамбулу, де він представляв Святий Престіл на торжествах на честь св. Андрея Первозванного - небесного заступника Константинопольського патріархату.

Кардинал Кох не приховує, що у діалозі «церков-сестер» залишаються серйозні труднощі, але підкреслює, що їх стосунки тепер лежать на міцній основі людбові й дружби, що об'єднують Рим і Константинополь. В майбутньому прелат планує зустрічі з Патріархами і предстоятелями інших помісних Православних Церков.

- Цього року Папська Рада зі Сприяння Єдності Християн відзначає 50-ліття. Який, загалом, підсумок цього періоду в плані взаємовідносин католиків і православних?

- За ці 50 років було докладено величезні зусилля в галузі екуменічних контактів. Зустріч Папи Павла VI і Вселенського Патріарха Афінагора стала поворотним моментом, початком нашого спільного шляху. Зрозуміло, ми ще не досягли повної єдності, ще дуже багато потрібно зробити. Але особливо поважно саме сьогодні поглиблювати діалог, в милості й істині. Я вважаю, що такий діалог - основа справжнього екуменізму. Без дружби і любові діалог двох церков-сестер не зможе продовжуватися. Отже думаю, що велика дружба, що відрізняє взаємини Риму і Константинополя - надійний якір, що дозволяє дивитися у майбутнє з оптимізмом.

- 30 листопада на чолі ватиканської делегації ви відвідали Константинопольський патріархат - головну рушійну силу екуменічного процесу у православному світі. Це був простий візит ввічливості або спроба знову визначити важливість екуменічного діалогу після зустрічі у Відні?

- У першу чергу ми відвідали літургію на честь небесного заступника Вселенського патріархату, апостола Андрія. Це був чудовий досвід, а моя зустріч з Патріархом Варфоломеєм, якого я поважаю як людину глибокої духовності, благородства і доброти, була дуже зворушливою. Потім була зустріч нашої делегації з делегацією Патріархату, під час якої ми обговорили майбутнє нашого діалогу. Так, у Відні ми зіткнулися з деякими труднощами, але я впевнений, що ми зможемо знайти подальші шляхи позитивного розвитку.

- Кажуть, що після Відня діалог фокусуватиметься радше на богословських, а не історичних аспектах.

- Приблизно два роки тому ми прийняли головним чином історичний підхід, але потім ми зрозуміли, що у православних дещо інше відношення до історії, ніж у нас, католиків. Оскільки питання дуже важкі і необхідна участь експертів-істориків, православна сторона запропонувала розглянути текст про богословські питання першості і соборності. Соборність - найважливіша тема для православних, тоді як основна тема для католиків - першість. Головний виклик на майбутнє - як побачити ці дві реалії разом.

- Як католицький світ сприймає православний світ сьогодні?

- Коли ми зустрічаємося з православними, ми відчуваємо себе як вдома. Тому що православні зберегли структуру, менталітет і бачення древньої Церкви. Ми, католики, ризикуємо забути про ці реалії. І хоча розрив з древніми Православними Церквами стався тисячу років тому, коли я відвідую їх, я відчуваю себе як вдома.

З протестантами ми розділені всього 400 років, але там все по-іншому.

- Якою має бути відповідь католикам і православним, що виступають проти будь-яких екуменічних ініціатив?

- Навіть серед католиків є меншість, що не бажає екуменізму. Але я думаю, що головне наше завдання у сьогоднішньому світі глобалізації - дати Церкві, за висловом Івана Павла II, «дихати обома легенями» - східною і західною. Тому екуменічний діалог може збагатити всіх.

- У все більш глобальному світі, що переживає очевидну соціально-економічну і етичну кризу, як може розділена Церква дати якісь відповіді?

- Дуже важливо у сьогоднішньому світі, світі глобалізації, щоб християнство було глобальною реалією. Тому у всьому, у тому числі в екуменізмі, можливість говорити однією мовою - найважливіша потреба нашого часу: лише так можна впоратися з соціально-політичними і етичними викликами. Тому що, якщо в Церкви немає єдиної мови, ми нічого не зможемо сказати нашому суспільству. Тому сама присутність Церков у суспільстві залежить від екуменічного руху. Основа екуменізму - наша віра, загальне хрещення. У цьому сенсі ми повинні, у першу чергу, зрозуміти свою ідентичність як християн, і лише в другу - як католики чи православні, зрозуміти, що належимо до двох Церков, об'єднаних апостольською традицією, на відміну від протестантських деномінацій.

http://www.christusimperat.org/uk/node/36510

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 2 і 7?

Наш співрозмовник

СЕСТРА

Боже благословення сильніше за людське прокляття, — с. Ліджі Пайяппіллі

Сестра Ліджі Пайяппіллі розповідає про своє служіння через заступницьку молитву, ділиться своїм досвідом, який отримала, зустрічаючись із різними людьми, і радить всім постійно перебувати в освячуючій благодаті, приймати Таїнства і якщо турбує здоров’я, то починати ...

допомога

Посттравматичний стресовий розлад у військових. Як із ним боротись?

Військові, які повертаються з фронту, здебільшого морально і розумово ще залишаються там. Буває, що спочатку спілкування з солдатом та його поведінка не викликає тривог, та все ж психологічні проблеми у бійця можуть з’явитись через півроку або рік. Тому ...

отець

Радість починається з чистого сумління, – о. Олег Федоренко

Що ж таке правдива радість? Радість і гумор – чи це одне й те саме? Про це поговоримо з о. Олегом Федоренком, якого знаємо як доброго реколектанта і радісного проповідника. Адже як казав св. Іван Боско: “Сумний святий – сумнівний святий”....

інтервю

«Нові» гріхи, в яких важливо покаятися під час сповіді

Світ змінюється. А з ним – змінюємося й ми. Те, що вчора вважали неможливим, нині — приймаємо як належне. Те, чого боялися, використовуємо у власних інтересах. Ту межу, яку ще вчора боялися переступити, нині залишили далеко ...

десятина

Десятина: множення через ділення

Про те, чи тремтить рука, коли даєш десятину, — розмова з Кшиштофом Демчуком, керівником Спільноти Метаноя. ...

політик

Євген Нищук: «У храмі знаходжу відчуття гармонії і відповіді на запитання»

Ми продовжуємо серію інтерв’ю з відомими греко-католиками. Євген Нищук – міністр культури України, «голос Майдану’2004», незмінний ведучий Революції гідності, талановитий актор – відповів на запитання Департаменту інформації УГКЦ...

єпископ

Владика Григорій (Комар): «Формація майбутніх священиків завжди буде для Церкви надзвичайно важливою справою»

Напередодні своєї хіротонії владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії дав інтерв’ю єпархіальному часопису «Жива вода»...

отець

«Життя – це найбільший дар», - о. д-р Ігор Бойко

Уже протягом п’яти років в Українському католицькому університеті, на базі філософсько-богословського факультету, діє Школа біоетики УКУ, яка запрошує на навчання на Сертифікатній програмі з біоетики «На службі охорони життя». Учасниками проекту є лікарі, медичні сестри та працівники паліативних відділень, юристи та біологи, душпастирі лікувальних установ та всі зацікавлені особи...

Архів новин