Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Жива Вервиця

Як поводитися у храмі

Дата публікації: 27-04-2010
Храм - це не тільки будинок молитви, але і місце особливої присутності Христа Це особливе, освячене місце на нашій збезчещеній людьми Землі.

Увійшовши у святий храм перед початком служби, слід перехрестись хресним знаменням і зробити три малих поклони, звернувшись до царських врат, пам'ятаючи, що у вівтарі на Престолі дійсно і таємниче у Святих Дарах перебуває Сам Господь Слави.

Зробивши малі поклони, належить промовити: Боже, милостивий будь мені грішному. Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене. Без числа нагрішив я, Господи, прости мені.

Чоловіки знаходяться в храмі з непокритою головою, жінки - з покритою. Однак для жінок це правило не носить характеру строгої обов’язковості й у наші дні не завжди дотримується (проте у храмах, де цього звичаю суворо притримуються, ним не слід зневажати хоча б для того, щоб не викликати зніяковілості та неповаги до християн, що притримуються цих традицій).

Ввійшовши до храму, прийнято цілувати «святкову» ікону чи хрест, що лежить на аналої (тетраподі) посеред церкви. За бажанням, та коли є така можливість, можна ставити свічки перед тим чи іншим образом.

Церква - місце особливої присутності Бога, і перебувати у ній слід з любов’ю і страхом, як належить поводитися у святому місці.

Стоячи у церкві, не слід вітатися зі знайомими за руку, розмовляти і переходити з місця на місце. Вітатися взагалі краще поза стінами храму, тому, що цим відвертаємо увагу присутніх у церкві від молитви. Лише у надзвичайному випадку можна сказати те, стосується відправи у церкві, або виконати пов’язане з богослужінням доручення. Однак навіть у цьому випадку не можна проходити між Царськими Вратами й аналоєм, що знаходиться серед церкви, а потрібно завжди обходити цей аналой і, зупиняючись перед ним, кожного разу робити малий поклін, осіняючи себе хресним знаменням. Ми поклоняємося в такий спосіб Господу Богу, що є присутнім на Престолі у Святих Дарах.

Коли в церкві благословляють людей Хрестом, чи Євангелієм, образом, чи Чашею, то слід хреститися, схиляючи голову. Читання святого Євангелія слід слухати зі схиленою головою; схиляти голову потрібно також після кожного виголосу священнослужителів: „Голови ваші Господові приклоніть”. Потрібно нахиляти голову коли кадять.

Під час богослужіння у християнських храмах Східного обряду належить стояти, але для хворих, дітей і старших за віком робиться виключення. Стояти належить обличчям до вівтаря. Сидіння допускається тільки на утрені, під час читання катизм. На Літургії -- під час читання апостола та проповіді священика.

Спізнюючись до початку богослужіння, чи приходячи до його закінчення, людина виявляє неповагу до таїнства. Зрозуміло, що можна вийти у випадку нагальної потреби, але тільки не під час читання Євангелія і здійснення Євхаристії.

В неділю та у великі свята, а також увесь час від першого дня Великодня до дня П’ятидесятниці земні поклони заборонено тому, що недільні та інші великі Господські і Богородичні Свята містять спогади про наше примирення з Богом, по слову апостола: «Ти вже не раб але син» (Гал 4: 7), синам же не личить творити рабське поклоніння. Причастившись Святих Божественних Безсмертних і Животворящих Таїн і з’єднавшись з Господом, не слід вже торкатися землі, а тому земні поклони після Причастя теж робити не слід.

Знаходячись у церкві, потрібно подбати про те, щоб не заважати тим, що стоять поруч з нами, у випадку тісноти належить пропускати вперед дітей, старших та немічних. Якщо ми бачимо, що хтось у храмі не правильно виконує ті чи інші богослужбові вимоги, краще утримуватися від зауважень; у крайньому випадку можна дати пояснення після служби.

Відповіді тим, хто не розуміє богослужіння і хоче довідатися про його зміст, варто відкласти до кінця служби

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 2 і 4?

Літургійне життя

УГКЦ

Владика Венедикт: «Різдвяний піст – період доброго приготування до усвідомленого переживання Різдва ГНІХ»

28 листопада розпочався Різдвяний піст (Пилипівка). Він завершується в навечір’я Різдва, 6 січня. Як відомо, Великий та Різдвяний пости є найбільшими в нашій церковній традиції. Про те, як правильно дотримуватися Різдвяного посту, і про його духовну складову розповідає владика Венедикт (Алексійчук), голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ...

християнство

«П’ятдесятниця - період очікування дару Святого Духа», - о. Василь Рудейко

Ісус Христос на 40-й день після свого воскресіння вознісся на небо, на 50-й зіслав Святого Духа на своїх апостолів. Період від Воскресіння до Зіслання Святого Духа в Церкві називається П’ятдесятницею. Він має свою структуру і включає в себе три великих свята. Про це розповідає о. Василь Рудейко, доктор богослов'я, заступник голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, священик храму Священномученика Климентія Шептицького у Львові...

Папа розповів, навіщо у неділю ходити до церкви

Пресвята Євхаристія є великим Божим даром для нас, і саме тому важливо ходити в неділю на Службу Божу, і не лише для того, щоб молитися, але й щоб причащатися. Про це пригадав Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 5 лютого...

Папа пояснив, чому мучеництво Стефана згадується на другий день Різдва

Наступного дня після Христового Різдва Церква вшановує святого первомученика Стефана. Цей день в Італії є вихідним, тому численні римляни, прочани з інших італійських міст та паломники з різних кінців світу у четвер, 26 грудня, не зважаючи на проливні дощі та шквальний вітер, заповнили площу Святого Петра, щоб разом з Папою Франциском помолитись молитвою «Ангел Господній»...

ПРАЗНИК ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА 27 ВЕРЕСНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРАВОСЛАВНІ І ГРЕКО-КАТОЛИКИ

Християни візантійського обряду 27 вересня (14 вересня за старим стилем) святкують празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви та має один день перед- та 7 днів попразництва...

РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ 21 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЮТЬ ХРИСТИЯНИ, ЯКІ ЖИВУТЬ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ

21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Римо-Католицька, Вірменська та більшість Православних Церков світу дотримуються Григоріанського або Неоюліанського календаря і відзначають цю подію на 13 днів раніше, тобто 8 вересня...

11 ВЕРЕСНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ ВШАНОВУЮТЬ УСІКНОВЕННЯ ЧЕСНОЇ ГОЛОВИ СВ. ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ

Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря...

«Передайте один одному знак миру»

В Євхаристії ми беремо участь як люди грішні та слабкі. Тому на початку літургії визнаємо: «Сповідаюся Господу Богу всемогутньому і вам, брати і сестри, що безмірно согрішив я думкою, словом, учинком і недбальством...

Архів новин