Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: http://stbasilparish.at.ua/

Страсний тиждень - дорога до воскресіння

Дата публікації: 02-05-2013

Сьогоднішній день, мов світло спасенне, являє над світом святі страждання Господні. Оце з любові спішить Христос на страсті. Той, що держить у руці все, приймає розп’яття на дереві, щоб спасти людство.

 

(Сідальний Великого понеділка.)

 

Сьогоднішній день, мов світло спасенне, являє над світом святі страждання Господні. Оце з любові спішить Христос на страсті. Той, що держить у руці все, приймає розп’яття на дереві, щоб спасти людство.

Цими словами Свята Церква вводить нас у Страсний Тиждень. Цей тиждень розпочинається після Квітної неділі і є останнім перед Великоднем. Свою назву він отримав через те, що повністю присвячений спогадам останніх днів життя Ісуса Христа на землі.

 

Через велике значення подій, котрі пригадуються цього тижня, — усі його дні називаються Великими. Цілий тиждень Церква приписує особливо суворий піст.

 

У Великий понеділок Свята Церква своїми піснями запрошує нас зустріти «початок Господніх страстей і йти разом з Господом з очищеними думками та умертвленними пристрастями» (сідальний Великого понеділка.). Цього дня, як образ злої, нерозкаяної людини, згадується безплідна смоковниця, яку Господь прокляв після того, як не знайшов на ній плодів.

 

Богослужіння Великого вівторка пригадують нам притчі про десять дів, про таланти, страшний суд... Цим вони спонукують нашу душу приготуватися до зустрічі Небесного Жениха, з яким підуть тільки ті, хто має весільну одіж, зіткану з добрих діл, ті, хто зустрів Його зі світильниками віри, ті, хто не заховав свої таланти, а навпаки — помножив їх.

 

У середу, ніби показуючи шкоду грошолюбства та спасенні наслідки покаяння, згадується вечеря у Симона прокаженого. Тоді «розкаяна блудниця простерла до Господа своє волосся, поливаючи дорогоцінним миром та обмиваючи сльозами ноги Господні», просячи прощення гріхів. Юда ж, осуджуючи її за марнотратство, «простягнув свої руки до беззаконних», щоб за тридцять срібняків зрадити Спасителя.

 

Великий четвер пригадує нам Тайну Вечерю, під час якої Христос встановив Таїнство Євхаристії та на знак своєї смиренності та Любові омив ноги своїм учням. Цього ж вечора Юда, засліплений грошолюбством, зрадив свого Господа та Вчителя. У цей день в катедральних соборах після Літургії відбувається Чин омивання ніг, під час якого архиєрей омиває ноги найбільш заслуженим священикам.

 

Служба Великої п’ятниці присвячена хресним стражданням Спасителя, Його смерті та погребінню. На Утренній, яка служиться у четвер ввечері, читаються дванадцять Євангелій, що розказують про Христові страждання. Церква, немов невіста Христова, у якої забрали жениха, на знак найбільшої скорботи у цей день не служить Літургії. Адже у цей день Сам Господь приніс себе у жертву. Замість Літургії служаться Царські Часи.

 

На Вечірній відбувається винесення плащаниці. Священик забирає плащаницю з престолу, ніби з Голгофти, та виносить її з вівтаря на середину храму. Плащаниця кладеться на спеціально приготованому місці, що зветься гробом. Тут вона перебуває протягом трьох днів, на згадку тридневного перебування Христа у гробі.

 

Богослужбові тексти Великої суботи показують нам погребіння Ісуса Христа Йосифом і Никодимом. На Утрені відбувається хресний хід з плащаницею навколо храму. Священик йде під плащаницею, зображуючи Йосифа, який несе Христове тіло. По закінченні хресного ходу читається Євангеліє в якому розповідається про виставлення сторожі біля гробу Господнього. Божественна Літургія у цей день поєднується з Вечірньою і завершується благословенням хліба і вина. Після цього починається читання Діянь Святих Апостолів яке триває до Полунощниці. Опівночі відбувається полунощниця, під час якої співають канон Великої суботи.

 

Завершуються богослужіння страсного тижня перенесенням Плащаниці з гробу на престіл, де вона перебуває аж до празника вознесіння Господнього, на згадку сорокаденного перебування Спасителя на землі після воскресіння з мертвих.

Список коментарів

Коментовано: віра | 2013-04-30

Я охрещена в ім"я Отця і Сина і Святого Духа і в цьому моє щастя.Я можу йти за Ісусом.З ним я йду хресною дорогою мого життя.З ним хочу померти,щоб воскреснути для Життя Вічного.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 5 + 5.

Літургійне життя

УГКЦ

Владика Венедикт: «Різдвяний піст – період доброго приготування до усвідомленого переживання Різдва ГНІХ»

28 листопада розпочався Різдвяний піст (Пилипівка). Він завершується в навечір’я Різдва, 6 січня. Як відомо, Великий та Різдвяний пости є найбільшими в нашій церковній традиції. Про те, як правильно дотримуватися Різдвяного посту, і про його духовну складову розповідає владика Венедикт (Алексійчук), голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ...

християнство

«П’ятдесятниця - період очікування дару Святого Духа», - о. Василь Рудейко

Ісус Христос на 40-й день після свого воскресіння вознісся на небо, на 50-й зіслав Святого Духа на своїх апостолів. Період від Воскресіння до Зіслання Святого Духа в Церкві називається П’ятдесятницею. Він має свою структуру і включає в себе три великих свята. Про це розповідає о. Василь Рудейко, доктор богослов'я, заступник голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, священик храму Священномученика Климентія Шептицького у Львові...

Папа розповів, навіщо у неділю ходити до церкви

Пресвята Євхаристія є великим Божим даром для нас, і саме тому важливо ходити в неділю на Службу Божу, і не лише для того, щоб молитися, але й щоб причащатися. Про це пригадав Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 5 лютого...

Папа пояснив, чому мучеництво Стефана згадується на другий день Різдва

Наступного дня після Христового Різдва Церква вшановує святого первомученика Стефана. Цей день в Італії є вихідним, тому численні римляни, прочани з інших італійських міст та паломники з різних кінців світу у четвер, 26 грудня, не зважаючи на проливні дощі та шквальний вітер, заповнили площу Святого Петра, щоб разом з Папою Франциском помолитись молитвою «Ангел Господній»...

ПРАЗНИК ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО ХРЕСТА 27 ВЕРЕСНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРАВОСЛАВНІ І ГРЕКО-КАТОЛИКИ

Християни візантійського обряду 27 вересня (14 вересня за старим стилем) святкують празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви та має один день перед- та 7 днів попразництва...

РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ 21 ВЕРЕСНЯ СВЯТКУЮТЬ ХРИСТИЯНИ, ЯКІ ЖИВУТЬ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ

21 вересня православні та греко-католики в Україні (а також християни в деяких інших країнах) святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Римо-Католицька, Вірменська та більшість Православних Церков світу дотримуються Григоріанського або Неоюліанського календаря і відзначають цю подію на 13 днів раніше, тобто 8 вересня...

11 ВЕРЕСНЯ ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ ВШАНОВУЮТЬ УСІКНОВЕННЯ ЧЕСНОЇ ГОЛОВИ СВ. ІВАНА ХРЕСТИТЕЛЯ

Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря...

«Передайте один одному знак миру»

В Євхаристії ми беремо участь як люди грішні та слабкі. Тому на початку літургії визнаємо: «Сповідаюся Господу Богу всемогутньому і вам, брати і сестри, що безмірно согрішив я думкою, словом, учинком і недбальством...

Архів новин