Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Степан Пасічник

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Дата публікації: 23-09-2010
6327
Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних догматичних чи богословських питань, нав’язують чужу віру. Одною із подібних сект є церква саєнтології.

Засновником саєнтології (дослівно – «знання про те, як знати») вважається Лафаєт Рон Хабард (1912-1986), досить відомий як письменник-фантаст. На одному із зібрань письменників у 1949 році в Нью-Джерсі Рон Хабард сказав: «Писати, щоб отримати копійку за слово, смішно. Якщо людина дійсно хоче отримати мільйон доларів, то найкращий спосіб – це заснувати власну релігію». Як не дивно, ці слова стали пророчими, адже вже у 1950 році була видана перша книга зі саєнтології, а в 1954 році «Церква» офіційно зареєструвалася в Каліфорнії.

Основоположник «Церкви» охарактеризував її як релігійну філософію, що включає в себе мораль, техніку духовного удосконалення, філософію, етику. На сьогодні ця релігія нараховує більше, ніж 6 млн. осіб.

Історія релігійної спільноти наповнена великою кількістю судових процесів, скандалів і звинувачень. Зокрема в 1977 році ФБР звинуватило керівників цієї «церкви» у проведенні операції з метою проникнення до урядових установ і крадіжки державних документів. Найбільше критикують секту колишні її члени, медичні і державні заклади, звинувачуючи її в комерційній діяльності та завдаванні психологічних травм.

Саєнтологи стверджують, що вони допомагають віднайти людині своє духовне «я». Людина, в їхньому розумінні, є «титаном», безсмертною духовною істотою, що володіє розумом і може мати фізичне тіло. Оскільки витоки цієї секти містяться на Сході, стає зрозуміло, чому їй притаманна віра в реінкарнацію, тобто в переселення душі людини після смерті в инше тіло. Саєнтологія пропонує людині «вивести її зі сну», що у свою чергу надасть їй нові здібності і знання. Ця релігія скерована до людей, що ставлять собі за мету досягти великого кар’єрного успіху і визнання в цьому світі.
У саєнтології не використовується Біблія, а просвічення може відбутися завдяки прочитаним книжкам, що були написані Роном Хабардом. У своїй літургійній практиці використовують хрест, перекреслений посередині. Такий знак широко використовується в сатаністських культах, оскільки сам Хабард мав зв’язки зі засновником сатаністської ложі Кроулі.

Основні функції покладені на «священиків», які у своїй праці з оточуючиями людьми використовують спеціальні психологічні прийоми і методи, вони також здійснюють обряди хрещення, весілля, похорону, сповіді.

Однією із дуже помітних тез у навчанні саєнтологів є те, що всі люди можуть належати до будь-якої релігії. Однак чи насправді це правда? Християнство для них є великою загрозою, адже саме воно розкриває правдиве пізнання Бога. Оскільки просвічення складається з кількох етапів, на першому з них про християнство говорять досить позитивно, але в міру того, як людина піднімається, «удосконалюється», вводять переконання, що сама ідея християнства є неправильною. Таких етапів «духовного росту» є вісім, з їхнім досягненням людина здобуває необмежені здатності, наприклад, рух планетами чи виверження вулканів. Загалом можна простежити велику брехню у цьому вченні, яке базується на страху і підданості. За найменші провини в цій організації людей жорстоко карають (відомі випадки, у яких людей залишали у відсіках корабля на декілька днів чи тижнів, годуючи черствим хлібом).

Сама саєнтологія зазнала немало суперечок між своїми послідовниками, внаслідок чого в 1980 році вона розкололася на дві частини.

У деяких країнах «церква» саєнтології є заборонена або невизнана (Англія, Фінляндія, Іспанія, Франція). У Німечинні саєнтологію визнають не релігійною, а комерційною установою. У Греції, після того як в офісі саєнтології був знайдений детальний план військового аеродрому, ця «церква» була закрита.

На сьогодні великі сили цього руху кинуті саме на країни колишнього СРСР. У Росії після гучного обговорення книги «Діанетика» (чи не найцінніша праця Хабарта) її почала цитувати велика кількість представників державного апарату Росії, але найбільш прикрим є те, що вона є єдиною країною, яка дозволяє секті займатися педагогічною діяльністю, таким чином під вплив цієї організаціїї ризикують потрапити цілком невинні діти1.

Із кожним роком сфера впливу саєнтології збільшується. Досить недавно її представники почали пропонувати медичну допомогу, засновувати численні клініки і лікарні, які, за свідченнями членів цієї секти, «допомогли більше, ніж половині людей, які до них звернулися» (насправді, після детального розгляду цієї справи було визнано, що ці результати є повністю вигаданими).

Поширення центрів цієї релігії водночас забезпечує надходження нових прибутків (в 1986 році журнал «Forbes» оцінив статок Хабарда як «не менше за 200 млн. доларів, а цілком можливо – набагато більше»).

Саєнтологія належить до тоталітарних деструктивних сект, адже побудована не на принципах моралі і гуманности, а комерції і бізнесу. Не дивно, що у своїй книзі «Сектоведение» Олександр Дворкін зараховує її до найбільш небезпечних сект. Сповнена східного окультизму, вона представляє реальну загрозу для суспільства, адже знецінює християнські цінності. Австралійська комісія, детально ознайомившись із її навчанням, ствердила: «Саєнтологія – це не просто зло, це Зло з великої букви».

Секта пропагує цілу низку понять, значення яких є цілком протилежне істинному. Для прикладу, поняття «етика» тут містить каральні методи і шпіонаж, доноси і брехню. Організація, що має спільне коріння із сатаністськими спілками, що побудована на протилежних до християнської моралі принципах, сповнена окультизму і знущання над гідністю людини, заслуговує на осуд не тільки з боку Церкви, але і самого суспільства.

http://magazine.lds.lviv.ua/articles/2_08/page10.html

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 2 + 9.

Про секти

єгови

Свідки Єгови: 7 найбільших обманів

Коли католик стикається зі Свідками Єгови, може мати клопіт, бачачи, як легко вони віднаходять біблійні вірші на підтримку своїх тез. Такий католик може також із соромом констатувати, що ось він зустрів людей, які...

Як можна довести, що реінкарнації не існує?

Під теорією реінкарнації мається на увазі віра в те, що після виходу з тіла (тобто смерті) душа втілюється в інше тіло людини або тварини. Поняття реінкарнації (яке є також у Платона і стоїків) стосується...

Догналізм – прикрите агресивне поганство

Часами у ЗМІ можна почути, що догналізм – це якась альтернативна форма католицизму чи щось подібне. Але проблема полягає у тому, що догналізм не є ані формою католицизму, ані християнським віросповіданням узагалі. Догналізм – це деструктивна секта гуруїстського характеру, віровчення якої не є християнським...

Вплив деструктивних культів на молодь є особливо небезпечним

Особливо небезпечним є вплив деструктивних культів на молодь і на людей, які вже мають психічні розлади. Вони найлегше піддаються навіюванню і врешті втрачають не лише гроші та майно, а й руйнують власне "Я". Онуків лякають пеклом, якщо вони не будуть відвідувати ту церкву. А в доньки — постійні конфлікти з чоловіком...

Секти

В сучасних реаліях дуже важко дати визначення, що таке секта. Звичайно терміном «секта» означуємо релігійну спільноту, котра відкололася від основної та домінуючої Церкви...

14 тез про секти

1.Насамперед тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по-іншому, і секта дуже добре знає, що тобі потрібно... 2.Перший контакт з сектою - для тебе одкровення. У тебе з'являється новий погляд на речі. 3. Секта має виняткове, єдино правильне...

1596

Нова технологія розколу Церкви чи відсутність здорового глузду?

Протягом двох тисячоліть існування християнства Церква постійно мала справу з різними інтерпретаціями християнського вчення (єресями). Виникали та щезали різні релігійні спільноти і деномінації, серед народу більше відомі під словом «секти»...

6327

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних...