Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Галина Гнатів

Стережіться лжепророків

Дата публікації: 01-02-2010

“Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі” (Матея 7,15)

В останні роки в нашій країні відбулися значні зміни у переліку цінностей та у способі мислення людини. Хоч сьогодні християнин вже не наражається на брутальне переслідування з боку атеїстичного режиму, йому загрожує нова небезпека – бути обдуреним різноманітними релігійними і парарелігійними пропозиціями. І тому, щоб не бути втягнутим у цю новітню гру, християнин повинен вміти оцінити їх у світлі своєї віри і довір’я до Христа.
Щоденно ми зустрічаємося з різноманітними проявами релігійної і парарелігійної поведінки. Вони характеризуються різними ступенями усуспільнення.

Родней Старк і Вільям Сімс Бейнбридж виділили три рівні релігійних структур: аудиторна, культурна релігійність, а також релігійний рух.

Аудиторна релігійність об’єднує читачів певної книжки, журналу на релігійну чи парарелігійну тематику. Клієнтурна релігійність базується на стосунках «терапевт-клієнт». Прикладом можуть бути ворожбити, маги, ясновидці, астрологи. Якщо ж хтось із них вирішить об’єднати свою клієнтуру, то тоді постає релігійний рух. Він вже має свою ієрархію, доктрину і культ, а також видає свій журнал або інформаційний бюлетень.

Типологію нових релігійних рухів, запропоновану Массімо Інтровіне, можна було б назвати типологією чотирьох «ні». Ці чотири «ні» - це відкинення доктриною даної групи: 1) Церкви, 2) Христа, 3) Бога, 4) релігії.

Церква – ні, Христос – так
Ідеологія цих рухів перенасичена ентузіазмом, поєднаним з нетерпимістю до різних релігійних груп. Сюди можна віднести різні варіанти адвентизму, Свідків Єгови і мормонів.

Христос – ні, Бог – так
Ці рухи розвивають різні типи східної містики і базуються на суфізмі, буддизмі чи індуїзмі. Вони визнають існування Абсолютної Істоти, однак відкидають Христа. До них належать Харе Крішна, Церква Єднання Муна.

Бог – ні, релігія – так
У цих рухах існує бачення релігійності без Бога, а Бог виконує якусь другорядну роль. Ці рухи зазвичай наголошують на розвитку людських можливостей внаслідок терапії або квазітерапії. Тут варто згадати про саєнтологію, урологічні культи, Нью Ейджа.

Бог – ні, sacrum – так
Сюди, мабуть, можна віднести «магічні рухи”, оскільки саме завдяки магічним ритуалам члени груп прагнуть маніпулювати надприродними силами. Сюди належать усі форми окультизму, розенкрейцери, масони, спіритизм, неочорнокнижництво, сатанізм.

А все-таки, чому багато молоді іде в секти?
Насамперед дамо визначення самому слову «секта». Отже, слово “секта” має два значення:
Перше - походить від лат. Secare – «відрізати» - частину від цілого. І воно стосується історичних сект, таких як меноніти і баптисти.
Друге – лат. Sequi – «наслідувати» - за лідером, який вказує напрямок. Це визначення близьке до нових тоталітарних сект.
Отже, секта – це закрита релігійна група, яка протиставляє себе основній культурній організації суспільства в даній країні чи регіоні.
Звісно, інколи важко виявити різницю між двома видами сект - «історичними»і «тоталітарними». Секти можуть змінюватися,і якщо на початку свого заснування вони можуть бути доволі жорстокими, то надалі секти можуть увійти в суспільне життя. Значно змінилися мормони і «Всесвітня Церква Бога», бо в них певною мірою виникають протиріччя. Хоча деякі секти не можуть змінюватися. Наприклад, тоталітарність «Свідків Єгови» з часом лише посилюється.
Існує декілька теорій, чому багато молоді іде в секту. Однією з них є так звана теорія «промивання мізків». Отож людям за допомогою витончених психологічних методів насаджують нову ідеологію. Через певний час людина не може критично оцінювати секту, дії її лідерів і свою участь у ній. Інші групи ангажують нових членів у свою діяльність, що часто триває 18 годин на добу. Після тривалої роботи і цілковитого виснаження, людина не може раціонально мислити і керувати своїми вчинками. Ще одним методом є економічне узалежнення: якщо людина хоче покинути секту, то вона має заплатити значні кошти за відвідувані нею тренінги і семінари, організовані сектою. Залякують також тим, що на людину чекає Боже відкинення і велика кара.
Та найбільший вплив має так зване «бомбардування любов’ю», коли до нового адепта проявляється сердечне зацікавлення і безкорислива допомога.

Що сприяє популярності сект?
Якщо прослідкувати за членами сект, то можна зрозуміти, що основною причиною їх успіху є тенденції розвитку нашого суспільства в напрямку щораз більшої деперсоналізації. У міжлюдських стосунках виникає холод і самотність. У такий момент з’являються секти з їх чуттєвим способом зближення з людьми. Вони вбачають у людині неповторну особистість.
Зростання кількості розлучень, брак виховання і брак діалогу в сім’ї мають вирішальний вплив на те, що молодь шукає інших спільнот, де вона може задовільнити свої психологічні та духовні потреби. Ті, що вербують до секти, не шкодують часу на вислуховування проблем молодої людини, надають допомогу у їх розв’язанні…
Часто молодь почувається відчуженою і від своєї релігійної спільноти. Цьому відчутно сприяють також і парохії великих міст, з великою кількість людей, що беруть участь у літургії. Тому можливість особистого контакту з парохом є доволі малою. Маючи брак релігійних знань, молодь часто сприймає богослужіння як пустий обряд чи данину традиції...

Чи є можливість змінити теперішній стан?
Найважливішим аспектом, який передує зміні, є зміна себе. Потрібно почати змінювати себе, а не чекати, поки весь світ зміниться на краще. Наприклад, не чекати, коли ваша дитина прийде до вас зі своїми проблемами, а самому створити нагоду для серйозної розмови. Помиритися з сусідом також можна сьогодні першим, аніж чекати, поки він сам перепросить, до найближчих свят. Допомогти парохові своїм служінням на парохії, чи то в будівництві, чи у роботі з людьми.
Важливо, що у такий спосіб ми будемо будувати Церкву, де кожен зможе знайти себе і своїх однодумців. Церкву, в якій тебе завжди вислухають і в якій ти завжди потрібний.

"Голос Живої Вервиці" №1-2010

Список коментарів

Коментовано: Володимир | 2010-05-20

Через певний час людина не може критично оцінювати секту, дії її лідерів і свою участь у ній - а як пояснити те, що в перших послідовників Христа все було спільним? Можливо, вони теж не могли критично оцінити ситуацію, бо святий ПЕТРО промив їм мозок? Виходить, що Петро був авторитарним лідером секти, бо двох людей прирік на смерть за те, що вони приховали заплату від БОГА ЄДИНОГО ЖИВОГО! Автор статті теж, мабуть, живе без Духа Святого, хоча, сподіваюся, я помиляюся, і автор просто чогось поки до кінця не розуміє!
Інші групи ангажують нових членів у свою діяльність, що часто триває 18 годин на добу - згадайте випадок з дій святих апостолів, коли апостол Павло добу проповідував перед своїм відходом, так що юнак, що слухав його, сидячи на підвіконні, втомився і заснуі та впав з вікна й вмер!(щоправда Павло його воскресив) - А ЧИ ЦЕ ТЕЖ ЗНУЩАННЯ НАД ЛЮДСЬКИМИ ОСОБИСТОСТЯМИ, А ЧИ ЦЕ ВЗАГАЛІ ГУМАННО? Відповідь - БОГ ЗНАЄ, ЩО ГУМАНІЗМ, ДЕМОКРАТІЯ І ІНШІ ЛЮДСЬКІ НАУКИ, ЧТ ТО НІЦШЕ, ЧИ ШОПЕНГАУЕР, ЧИ ШПЕНГЛЕР, ЩЕ НІКОЛИ НІКОГО НЕ ЗАВЕЛИ В РАЙ! НІ_КО_ГО!
Та найбільший вплив має так зване «бомбардування любов’ю», коли до нового адепта проявляється сердечне зацікавлення і безкорислива допомога. А ЧИ НЕ БУЛО ТАК І У ПЕРШИХ ХРИСТИЯН? Прочитайте ДІЇ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ І ЇХ ПОСЛАННЯ - тоді все зрозумієте!
Я є греко-католиком у розумінні світу, а у БОГА - його поклонник, до сект(так званих, хоча, деякі є дійсно ними) відношення не маю! Але багато чого у них можна повчитися і прихильникам традиційних конфесій! А взагалі хочу сказати автору статті - МОЛІТЬСЯ ПРО ЗІШЕСТЯ ДУХА СВЯТОГО, І ПІЗНАЄТЕ ІСТИНУ, А ІСТИНА ВАС ВІЛЬНИМИ ЗРОБИТЬ!
Для бажаючих поспілкуватися мій ІМЕЙЛ - BOBBASS.NR@GMAIL.COM
І насамкінець - чому до сект(де-факто) нормальних церков на зразок перших християнських общин зазвичай потрапляють алкоголіки, наркомани, хворі і тд! Бо Христос каже - ВИБРАВ ГОСПОДЬ НЕ МУДРЕ СВІТУ ЦЬОГО, ЩОБ МУДРЕ ПОСОРОМИТИ! І ЛІКАРЯ ПОТРІБНО ХВОРИМ, А НЕ ЗДОРОВИМ! ХАЙ ЗІЙДЕ ДУХ СВЯТИЙ І ТОДІ ВСЕ СТАНЕ ЯСНО ЯК БІЛИЙ ДЕНЬ, БО МУДРІСТЬ СВІТУ ЦЬОГО _ ДЕМОНСЬКА, ПРО ЩО І АПОСТОЛ В ПОСЛАННІ ПИШЕ!
ЩЕ ІСУС СКАЗАВ _ БУДЕТЕ СЛУХАТИ І НЕ ЧУТИ, ДИВИТИСЯ І НЕ БАЧИТИ! В цих словах є справжня істина і я переконався у цьому на своєму власному досвіді, а не завдяки розповіді поважного дядька з семінарії, який(МОЖЛИВО) ніколи і не відчував присутності Духа святого, бо живе життям, в якім нема потреби нічого міняти, бо все гарно, діти здорові, гроші є , дружина любдяча, та і про Бога ніби вчить, а знач певно і в рай попаде! Життя вдалося - думає він!
А потім стане такий перед Христом на страшнім Суді, а Господь до нього скаже - ВІДСТУПИСЯ ВІД МЕНЕ, БО ТЕБЕ Я НЕ ЗНАЮ! Я БУВ ГОЛОДНИЙ, А ТИ НАГОДУВАВ МЕНЕ, БУВ НАГИМ, А ТИ НЕ ЗОДЯГНУВ МЕНЕ, СПРАГЛИЙ, А ТИ НЕ НАПОЇВ МЕНЕ, ПЕРЕСЛІДУВАНИЙ, А ТИ НЕ ДАВ МЕНІ ПРИХИСТКУ, ВІДСТУПИСЯ ВІД МЕНЕ _ ТВОЯ ЗАПЛАТА _ ГЕЄННА ОГНЕННА, БО НЕ ДЛЯ МЕНЕ ТИ ЖИВ, А ДЛЯ СЕБЕ, А Я СКАЗАВ - ХТО ДУШУ СВОЮ ЗБЕРЕЖЕ, ТОЙ ЇЇ ПОГУБИТЬ, А ХТО ПОГУБИТЬ ДУШУ СВОЮ ДЛЯ СВІТУ _ ТОЙ ВРЯТУЄ ЇЇ! А ЯКА КОРИСТЬ ЛЮДИНІ ЯК СВІТ УВЕСЬ ВОНА ЗДОБУДЕ, А ДУШУ ПОГУБЕ!
Аля для покаяння можливості тоді вже не буде!
Любі брати і сестри, люблю я Вас всіх дуже, тому прошу - ПОКАЙТЕСЯ, БО НАШ ГОСПОДЬ ТО ПАЛЮЧИЙ ОГОНЬ І НЕ МОЖНА СЛУЖИТИ ДВОМ ПАНАМ, А В КОМУ Є СВІТЛО _ В ТІМ ТЕМРЯВИ НЕМА! Тому, якщо в тобі є темрява, а побачити це дуже просто - образи на рідних і чужих людей, думка, що я такий гарний, а всі навколо - не розуміють цього, обмова ближнього, а чи навіть брата чи сестри по плоті і тд.то йди до Церкви в якій тобі добре, чи то так звана секта, а чи традиційна любої конфесії(крім дійсно таких сект як Свідки Єгови і їм подібні, що узурпують право на виключну істину) і припади до ЖИВОГО ГОСПОДА ІСУСА ХРИСТА, І ВІН ЗАЦАРЮЄ В ТВОЄМУ СЕРЦІ, І ТОДІ ДІЙСНО СТАНЕШ ВІЛЬНИМ! Бо ІСУС КАЖЕ _ Я Є ІСТИНА! А АПОСТОЛ ДОПОВНЮЄ _ НІЯКИМ ЙМЕННЯМ ПІД НЕБОМ НЕ СПАСЕТЕСЯ, ОКРІМ ІМЕНІ ІСУСА ХРИСТА, БО ДОРОГА ДО ЦАРСТВА НЕБЕСНОГО НАЗВАНА ІСУСОМ НЕ ПРОСТО ТАК ДУЖЕ ВУЗЬКОЮ!
І не можна отак просто відкидати і засуджувати ці так звані секти, бо святе письмо вчить - ЯК ХТО ГОВОРИТЬ І ВИЗНАЄ, ЩО ГОСПОДЬ _ ТО СИН БОЖИЙ, ТО СПАСЕТЬСЯ І МАЄ ВІРУ! А решта - від лукавого і є гордістю, чи ж не було і в перших християнських цйерквах відмінностей у служіннях, чи ж не було в тих церквах(деяких з них) і музики і танців! А про це апостол говорить - служіння різне, а Бог один, але служіння нікого не врятує від пекла, якщо людина зайде на літургію святу і не поцілує образ, то не засудить її Бог, і як потанцює - то не засудить бог за танець у церкві, бо це і перші християни робили, а Христові апостоли розуміли, що все, що на славу Божу - не гріх! Але нині ми зі своїми хворими установками мозку не можемо це прийняти, бо закамяніло наше серце, бо не просимо у БОГА, щоб стали зрячими! Тут і криється біда нашої сліпоти!
НаВЕРНІМОСЯ ДО БОГА, БРАТТЯ І СЕСТРИ, БО ВІН ЄДИНИЙ ДОЙСОЙНИЙ ПОХВАЛИ, БО ВСЕ НАМ ДАВ ПІД НОГИ, ЛИШ БИ МИ НАВЕРНУЛИСЯ ДО НЬОГО І МАЛИ СВІДОМЕ БАЖАННЯ І ВОЛЮ ПІЗНАТИ ЙОГО!
ХАЙ ЖИВИЙ БОГ ВАС БЛАГОСЛОВИТЬ І ПРИМНОЖИТЬСЯ ВАМ МИР ЙОГО І БЛАГОДАТЬ ТА ІСТИНА, ЩО ЗВІЛЬНЯЄ ВІД УСЯКОГО НЕЩАСТЯ ВЖЕ ТУТ, А НЕ В СВІТІ, В ЯКИЙ НЕВІРУЮЧА(БЕЗ ДУХА СВЯТОГО) ЛЮДИНА І ПОВІРИТИ ТО ЦІЛКОМ І НЕ ЗДАТНА, БО ДО ЦЕРКВИ ХОДИТЬ, А УСТАМИ ГОВОРИТЬ _ ХТО ЗВІТАМ ВЕРТАВСЯ, ХТО ЗНАЄ ШО ТА НА МЕЖІ, ХОДИТИ ТО ХОДЖУ ДО ЦЕРКВИ, АЛЕ ТОЧНО ЗНАТИ ШО ТАМ НАС ЧЕКАЄ НЕ МОЖЕ НІХТО!
Не хочу нікого образити, але таких недовірків чекають вічні муки, чкщо не покаються і всім єством не забажають пізнати ІСТИННОГО БОГА, бо ВІН відкриває свої дороги і мудрість лише тим, хто всі сили кидає на його пошуки! Інакше брате, а чи сестро, згориш в пеклі, але ні, навіть гірше, бо згориш - докінчений стан, а поправді кажучи ГОРІТИМЕШ ВІЧНО, А ПРОСИТИМЕШ, ЩОБ ЗГОРІВ З КІНЦЯМИ, АЛЕ ТАКОЇ МИЛОСТІ НЕ УДОСТОЇШСЯ, БО ПРОВІВ ЦЕ ЖИТТЯ ЯК САМ ХОТІВ, А НЕ ЯК УГОТОВИВ ТОБІ БОГ!
BOBBASS.NR@GMAIL.COM - мій ІМЕЙЛ для тих, хто хоче почути мою історію життя, а чи проконсультуватися, або що інше! Радо відповім на усі листи! ХАЙ БЛАГОДАТЬ І МИР ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА ПРИМНОЖИТЬСЯ ВАМ! БО ВДОСКОНАЛЕННЯ НЕ ЗНАЄ МЕЖ! І ВО ХРИСТІ ТАКОЖ, ЩО МАЄ ТІШИТИ КОЖНУ ЛЮДИНУ, ЯКА НАРОДЖЕНА ЗГОРИ! ДЛЯ ІНШИХ ЖЕ ЦЕ ЗАКРИТО, БО СЕРЦЯ ЇХ ОГРУБІЛИ, але при бажанні будь-яке серце може розмякнути, але якщо тіко ти сам того захочеш, бо навіть ІСУС не зцілював тих, хто його не просив!
Хай щастя Вас усіх спіткає на шляху пізнання ЄДИНОГО НАШОГО ТРОЇСТОГО БОГА! Бо все решта згорить, а ЛЮБОВ БОЖА ПОВІК ПРОБУВАЄ І СКАРБИ НА НЕБІ СПРАГНЕНИХ БОГА ОЧІКУЮТЬ НЕТЛІННІ, І МІЛЬ ЇХ НЕ ПОЇСТЬ!
БУДЬМО УВАЖНІ, БО ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ(НЕ ТЕ ЯКЕ У ДУШІ ВІРУЮЧОГО, А ТЕ, ЯКЕ НАСТУПИТЬ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ОСТАННІХ ДНІВ, ЯКІ ЗАРАЗ І ТРИВАЮТЬ) наближається навіть не з кожним днем, а з кожною долею секунди! Розумію, що для людей, що живуть без ДУХА ХРИСТОВОГО ці слова мертві, і я виглядаю в їхніх очах психічно хворим, але мене це не зупиняє, бо Бог звільняє від усіх страхів! ЙОМУ ЧЕСТЬ, СЛАВА І ПОКЛОНІННЯ НА ВІКИ ВІЧНІ АМІНЬ! І У ЦЬОМУ СВІТІ ТЛІННОМУ, І У НАСТУПНОМУ _ НЕ ТЛІННОМУ!

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 7 і 8?

Про секти

єгови

Свідки Єгови: 7 найбільших обманів

Коли католик стикається зі Свідками Єгови, може мати клопіт, бачачи, як легко вони віднаходять біблійні вірші на підтримку своїх тез. Такий католик може також із соромом констатувати, що ось він зустрів людей, які...

Як можна довести, що реінкарнації не існує?

Під теорією реінкарнації мається на увазі віра в те, що після виходу з тіла (тобто смерті) душа втілюється в інше тіло людини або тварини. Поняття реінкарнації (яке є також у Платона і стоїків) стосується...

Догналізм – прикрите агресивне поганство

Часами у ЗМІ можна почути, що догналізм – це якась альтернативна форма католицизму чи щось подібне. Але проблема полягає у тому, що догналізм не є ані формою католицизму, ані християнським віросповіданням узагалі. Догналізм – це деструктивна секта гуруїстського характеру, віровчення якої не є християнським...

Вплив деструктивних культів на молодь є особливо небезпечним

Особливо небезпечним є вплив деструктивних культів на молодь і на людей, які вже мають психічні розлади. Вони найлегше піддаються навіюванню і врешті втрачають не лише гроші та майно, а й руйнують власне "Я". Онуків лякають пеклом, якщо вони не будуть відвідувати ту церкву. А в доньки — постійні конфлікти з чоловіком...

Секти

В сучасних реаліях дуже важко дати визначення, що таке секта. Звичайно терміном «секта» означуємо релігійну спільноту, котра відкололася від основної та домінуючої Церкви...

14 тез про секти

1.Насамперед тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по-іншому, і секта дуже добре знає, що тобі потрібно... 2.Перший контакт з сектою - для тебе одкровення. У тебе з'являється новий погляд на речі. 3. Секта має виняткове, єдино правильне...

1596

Нова технологія розколу Церкви чи відсутність здорового глузду?

Протягом двох тисячоліть існування християнства Церква постійно мала справу з різними інтерпретаціями християнського вчення (єресями). Виникали та щезали різні релігійні спільноти і деномінації, серед народу більше відомі під словом «секти»...

6327

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних...