Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Milites Christi Imperatoris

Християнський погляд на Фен-Шуй

Дата публікації: 18-06-2010
фен-шуй

Останнім часом у багатьох людей з'явилося нове захоплення, яке називається фен-шуй. Література про фен-шуй рясно представлена в книжкових магазинах. У інтернеті йому присвячено безліч сайтів. Загалом, можна сказати, що фен-шуй нині в моді. Але наскільки ті, що глибоко або поверхнево захоплюються цими практиками, розуміють їхню природу?

Враховуючи, що в основі фен-шуй лежить вчення про енергію «ці», познайомимося з цим ученням детальніше. Отже, «Ці» - це деяка «вібруюча» енергія, яка поширена всюди, вона дає людині «силу і душу». Спеціалісти по фен-шуй пишуть: «Ці людини - це дух, керуючий її діяльністю. Надлишок (або нестача) Ці в тілі визначає здоров'я і життєдіяльність людини. У різних людей Ці відрізняється якістю і кількістю. Ці людського тіла повинна знаходитися в гармонії з Ці його оточення. Саме Ці приваблює достаток, багатство, процвітання, здоров'я, визнання, популярність і щастя». Узято учення про Ці з даосизму. А раз так, то буде корисно взнати даоську концепцію Ці.

Необхідно відмітити, що даосизм є національною релігією Китаю. Його витоки лежать в практиці споглядання і медитації, які використовувалися для отримання стану безпристрасності і спокою, а так само для отримання безсмертя.

Даосизм пантеїстичний. Ці є енергією, яка пронизує весь Всесвіт. Класичний приклад, що пояснює природу Ці, дає старокитайський скептик Ван Чун (I століття від Р.Х.); він стверджував, що матерія і дух - це різні стани Ці, як пара і лід - різні стани води. Речовина є «заморожений» дух, дух є речовина», що «відтанула», тобто в даосизмі матерія і дух єдиносущні, вони існували завжди і не знали Творця. Людина живе в Ці. Ці його оточує з усіх боків. Даоси прагнули злитися з Ці і через це знайти безсмертя. При цьому потрібно відмітити, що даосизм вивчає не управління природою, а швидше віддання себе їй. Мета не змінити світ, а злитися з ним. Звідки даоси дізналися про ці? Через медитації в результаті містичних осяянь.

Поглянемо тепер, наскільки науковий фен-шуй, як стверджують його прихильники. Якщо фен-шуй відповідає стандартам академічної науки, чому ж учені його відкидають? А якщо вони відкидають його, то навіщо ж більшість практикуючих «спеціалістів» вводять в оману своїх слухачів, заявляючи про науковість фен-шуй? Що ж це за наука, яку заперечують учені? Потрібно відмітити, що наука побудована на парадигмі, з якої виводиться наукова картина світу. Фен-шуй заснований на релігійному вченні даосизму, який поки не став основою наукової картини світу. Якщо науці ще лише «належить» відкрити нові прояви динамічних сил і енергій, може тоді не варто оголошувати що це відбулося- фактом і класифікувати фен-шуй як наукову дисципліну? Може, буде чесніше сказати, що теоретична база фен-шуй побудована на китайському містицизмі, яким є даосизм?

Виникає запитання, а хіба можна одночасно вірити в даосизм і при цьому бути, наприклад, християнином? Не можна. Для цього досить порівняти їхні віровчення. Християнство монотеїстичне, даосизм пантеїстичний. Християнство вчить про Особового Бога, в даосизмі Бога взагалі немає. Для даоса Космос є Бог і Бог є Космос. Ідея творіння світу ні з чого, властива християнству, також відкидається в даосизмі. У даосизмі немає ідеї безсмертної душі, яка присутня в християнстві. Даос сприймає світ як безперервний процес перетікання одних форм і модусів енергії Ці в інші. Цей процес вічний і безособовий. Загалом, даосизм і християнство настільки відмінні, що лише людина, що не знає їх, може говорити про сумісність цих двох світоглядів. Викликають сумніви і головні цілі фен-шуй, які, згідно християнського сприйняття, можна визначити просто - користолюбство!

Християнство не проти матеріального благополуччя, але не ставить його собі за мету. Християнин шукає перш за все Царство Боже та справедливість (Мф.6:33), і вже потім земного благополуччя і то, лише за умови, якщо воно не заваджає головній меті. Про це чітко сказано в Священному Писанні: «Яка користь людині, яка світ цілий здобуде, а занапастить душу?» (Мт.16:26). А вже ідея всепоглинаючої концентрації на досягненні багатства, до якого закликають послідовники фен-шуй, християнству повністю суперечна.

Використовуються у фен-шуй і медитативні практики, які також повністю несумісні з християнством. Дослідні практики фен-шуй начебто знають секретні методи, що дозволяють їм опанувати велику кількість персональної Ці, яку вони використовують для входження в медитативний стан для особливих консультацій по фен-шуй. Ці методи різні у різних майстрів, і, судячи по них, вони ближче до шаманства, ніж до техніки фен-шуй. І справді шаманство є батьком даосизму, на теоретичній базі якого заснований сам фен-шуй, а тому майстри фен-шуй, що практикують шаманізм, - це не аномалія, а норма.

Визнає фен-шуй і вчення карми, повністю несумісне з християнством. А як читачам сподобається ідея про «трансцендентний фен-шуй»? Трансцендентний фен-шуй заснований на спеціальній техніці візуалізації і виспівуванні мантр.

Цікаво, що увійшов фен-шуй до нас модою на різні, начебто сувенірні, фігурки, статуетки, амулети і талісмани, які закорінені у цій практиці. Їх ми зустрічаємо у домах, офісах, ними переповнені сувенірні крамнички. Зверніть увагу як їх описують спеціалісти з фен-шуй:

«Кожне зображення - це спосіб спілкування з надприродними силами, що діють в просторі. Символів, знаків і діаграм так багато і дія кожної настільки індивідуальна, наскільки різні людські потреби і цілі. Не існує жодного бажання, якого не зміг би виконати амулет. Амулети і талісмани застосовуються в практиці ясновидіння, магії, для зміцнення здоров'я, енергетичного захисту, зняття пороблення і збереження гармонії в сім'ї, успіхів в бізнесі і коханні»

Слово Боже дає нам чітку відповідь на те, яким повинно бути у нас відношення до цих «освячених» речей:

«Тесані подоби їхніх богів попалиш вогнем, не зазіхатимеш на срібло і золото, що на них, і не братимеш собі, щоб не потрапити у пастку, бо це гидота перед Господом, богом твоїм. Не вноситимеш гидоти до себе у хату, щоб не стати проклятим, як і вони; будеш мерзитися всіма силами й гидуватимеш ними, бо вони приречені на прокляття»

(Втор.7,25-26)

Учення фен-шуй невідривне від учення про два головні види енергії - інь та янь. Саме їх потрібно збалансовувати задля успіху, щастя і здоров'я. Фен-шуй ще називають «геомантією» - ученням, яке інколи звуть цілком відверто «земною магією». Вона розглядає Землю як живий організм, з енергетичними потоками якого потрібно узгоджувати своє буття задля блага самого себе і Всесвіту.

Безсумнівно, певний сенс у пошуках гармонії зі світом завжди є. Для християнина ж принциповим питанням, хто або що стоїть у центрі кожної філософії: Бог живий чи поклоніння якимось «силам», енергіям, ідолам чи амулетам.

Здавалося б, для людини віруючої тут нема про що говорити. Варто хоч побіжно ознайомитись з тим, що таке фен-шуй, як стає зрозуміло: ані Христа Спасителя, ані Святого Духа там немає. А відповідно приділяти уваги цьому не варто, й тим більше - погоджуватися, аби ця практика увійшла в наше життя . Поганство є поганство.

Один житель з Китаю побіжно кинув значущу фразу: мовляв, то лише легковажні європейці гадають, ніби можна перейняти щось із китайських практик, не переймаючи того, що за ним криється.

Фен-шуй - то не лише вказівки, як правильно вибрати ділянку для будівництва, який проект замовити архітекторові, в який бік орієнтувати вікна та двері, де поставити меблі і в який колір пофарбувати стіни. Погодження діяти згідно з цими вказівками означає, що людина погоджується підпорядкувати своє життя служінню енергії Ці, для якої головна вимога - «аби вона могла без перешкод пересуватися у приміщенні».

Підхід, пропонований майстрами фен-шуй, закладає, що енергія Ці має певні риси особи. Який же то дух, окрім Христового, має «пересуватися» в наших домівках? І невже люди справді не бачать оцих відвертих «рогів» і «хвоста» які стирчать із цікавого, досить модного вчення?

Певно, що більшість не бачать. Відповідь має багато складових. Тому, що у XXI столітті люди фактично не знають віри. Тому, що ідолом цього світу є успіх, а заради успіху можна вклонитися кому завгодно, аби досягти свого гарантованого і, головне, швидко. Легковажні мислення відштовхують людей від праці над вивченням Святого Письма, а цікаві вчення розроблені саме на стільки неглибоко, щоб і засвоювалися легше, і всієї правди про себе не відкривали. Всім зручно....

Одразу спадає на думку цитата апостола Павла з послання до коринтян (3:18,19):

" Нехай ніхто себе не обманює! Як комусь із вас здається, що він мудрий у цьому віці, хай дурним стане, щоб зробитися мудрим; бо мудрість цього світу -глупота в Бога"

18 глава книги Второзаконня говорить про ці речі, якими наповнений світ, «Як прийдеш у землю, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати, не вчися наслідувати гидоту тих народів. Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або кидає жереб, або заговорює, або волхвує; або нашіптує, або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. Бо огидний для Господа кожен, хто це робить, і саме за ці гидкі звичаї, Господь, Бог твій, проганяє ці народи перед тобою.»
Втор.18,9-13

Тому винищувалися цілі народи, що заселяли обітовану землю; вони були сповнені ідолопоклонством, чаклунством і ворожбицтвом. Те, що відбувалося раніше, у всю відбувається і зараз.

Бог говорить, що це мерзота, через яку в життя людей приходить прокляття, це приносить смерть. Це приносило смерть в життя попередніх поколінь, це діє і зараз: смерть приходить в життя людей, які займаються окультною практикою. Вона може проявлятись як духовно, так і фізично.

Фен-шуй-це погано? Це не погано, це мерзота. Це те, що приносить прокляття у ваше життя. Є такий собі кут в будинку, який потрібно особливо влаштувати і потім в цьому кутку щастя знайдеш. Але якщо ти не прикрасиш цей куті не спрямуєш вірно енергію «Ці» то все життя «переламане» буде. До чого доходять люди: поклоніння кутам будинку або чомусь абстрактному!

Людина має свобідну волю і може жити як схоче, лише потім хай не винить Бога, чому у неї сім'я розвалюється, чому те, чому се; коли вона на свої «кутки» покладає усе своє життя, а не будує її за Словом Божим.

Коли Господь визначає деякі речі, показує і початок і кінець, але диявол розповідає, як це буде вигідно для тебе лише зараз. Люди шукають таємного знання, лізуть в духовну сферу, вони крутять тарілочки, передбачають собі долю і інше, лише не говорять про те, що ж буде там, в кінці?

Він ніколи про це не розповідає, як не сказав і Єві про наслідки. Диявол - брехун, але Бог говорить про те, що є на початку і буде в кінці.

Отож рішення за нами, чи має право це вчення існувати і застосовуватись у нашому повсякденному житті, чи ні. Бог шанує нашу свобідну волю, але попереджує нас:
" Бо не можете пити чаші Господньої та чаші бісівської, - не можете бути спільниками Господнього столу і столу бісівського." (1 Кор.10:21)

http://christusimperat.org

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 1 і 5?

Про секти

єгови

Свідки Єгови: 7 найбільших обманів

Коли католик стикається зі Свідками Єгови, може мати клопіт, бачачи, як легко вони віднаходять біблійні вірші на підтримку своїх тез. Такий католик може також із соромом констатувати, що ось він зустрів людей, які...

Як можна довести, що реінкарнації не існує?

Під теорією реінкарнації мається на увазі віра в те, що після виходу з тіла (тобто смерті) душа втілюється в інше тіло людини або тварини. Поняття реінкарнації (яке є також у Платона і стоїків) стосується...

Догналізм – прикрите агресивне поганство

Часами у ЗМІ можна почути, що догналізм – це якась альтернативна форма католицизму чи щось подібне. Але проблема полягає у тому, що догналізм не є ані формою католицизму, ані християнським віросповіданням узагалі. Догналізм – це деструктивна секта гуруїстського характеру, віровчення якої не є християнським...

Вплив деструктивних культів на молодь є особливо небезпечним

Особливо небезпечним є вплив деструктивних культів на молодь і на людей, які вже мають психічні розлади. Вони найлегше піддаються навіюванню і врешті втрачають не лише гроші та майно, а й руйнують власне "Я". Онуків лякають пеклом, якщо вони не будуть відвідувати ту церкву. А в доньки — постійні конфлікти з чоловіком...

Секти

В сучасних реаліях дуже важко дати визначення, що таке секта. Звичайно терміном «секта» означуємо релігійну спільноту, котра відкололася від основної та домінуючої Церкви...

14 тез про секти

1.Насамперед тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по-іншому, і секта дуже добре знає, що тобі потрібно... 2.Перший контакт з сектою - для тебе одкровення. У тебе з'являється новий погляд на речі. 3. Секта має виняткове, єдино правильне...

1596

Нова технологія розколу Церкви чи відсутність здорового глузду?

Протягом двох тисячоліть існування християнства Церква постійно мала справу з різними інтерпретаціями християнського вчення (єресями). Виникали та щезали різні релігійні спільноти і деномінації, серед народу більше відомі під словом «секти»...

6327

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних...