Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: о. Андрій Грициняк

Хто або що провадить людей у секти?

Дата публікації: 21-08-2010
7698

Перебуваючи ще за шкільною партою, дізнаємося про те, що у світі живе багато народів. Усі люди різні, бо сповідують іншу віру, мають свої вподобання, традиції навіть менталітет, бо проживають та виховуються по-різному.

Та й сам світ дуже часто налаштований байдуже або вороже до людини, тому вона відчуває себе залишеною і покинутою напризволяще. Не кожен може знайти рівновагу і духовну силу протистояти чи вистояти в цьому коловороті. На людину чигає доволі багато небезпек. Одна з них найбільша – втрата душі, за яку нічого не можна дати (Мк.). І хоч кожен, хто тільки формально знаходиться у Церкві Христовій, може її загубити, та найвірогідніше це відбувається тоді, коли людина відривається від Церкви, від тіла Христового, а саме, коли йде до секти.

Це дуже велика помилка, часто її неможливо виправити. Які мотиви спонукають наших рідних, знайомих, сусідів чи односельців зробити цей крок?

Розглянемо кілька найбільш вагомих причин, що мають свій корінь у самій людині і поза нею.

Перша з них – духовна, коли хтось шукає сенс життя, хоче знайти Бога, прагне осягнути щось містичне, таїнственне. І сектанти, приносячи Біблію, дають готовий рецепт спасіння. Також творять певне відчуття безпеки і твердять постійно одне і те саме: той, хто прийде до них, може бути єдиним, що врятується у цьому несправедливому світі. І якщо людина залишиться у них, буде належати до «вибраних», «чистих», то згодом житиме у світі миру, добра і щастя. Особу немов опускають у мряку містики, особливо звеличуючи авторитет провідників чи навіть засновників сект.

Друга причина, поряд із духовною, є соціальна . Вона торкається людей, які прагнуть позбутися самотності, хоча десь живуть, вчаться, працюють, однак бажають в особливий спосіб кудись належати. Там, де їх почують, зрозуміють. Секти мають переважно малі спільноти, де кожний отримує увагу, пораду і спокій. Правда, яка пропонується тим, що прийшли туди, часто здається дійсною і непомильною, бо передається від засновників, які мали особливе об’явлення від Бога. Частина людей – це ті особи, що часто не можуть згодитися навіть із собою, не те що з іншими людьми чи іншими культурами. Вони почуваються іншими, а тому шукають той культ, той ідеал, що допоміг би їм творчо розгорнути свою душу, наповну застосувати усі можливості свого тіла. Саме секти пропонують їм бути єдиними врятованими, допомагають часто в екзотичний спосіб позбутися алкогольної чи наркотичної залежності.

Ще хтось хоче бути особливим, не терпить бути сірим, посереднім. У сектах надається можливість відчути себе «кимось». Тут постійно наголошуватимуть про вашу важливість, незамінність, потрібність, що саме ви відіграєте важливу роль у спасінні багатьох.

У сучасному світі саме молодь залишається найменш захищеним пластом, бо переживає за своє майбутнє, прагне знайти щось нове та незвичайне. Молоді люди шукають кращий світ і хочуть ним керувати. Сектанти, знаючи про ці настрої, про цей максималізм, пропонують будувати новий світ, в якому історія людства вступить у нову еру, а вони братимуть у ній активну участь, і що найголовніше – керувати, якщо тільки будуть належати до них.

Переважно наші люди прості та наївні, не знають достеменно історії, релігії, не цінують того, що мають. Зазвичай народ слухає і дуже швидко сприймає та втягує те, що сповнене новизни. Тому, коли приходять сектанти, які критикують Традиційну Церкву, проповідують про повернення до первісного християнства і кажуть, що приносять чисте неперекручене вчення про Бога, Біблію і науки Христа, люди приймають це на віру. Не задумуються, що мали Святе Письмо, могли його читати, та через свою впертість та зарозумілість є засліплені.

Секти нагадують про давні помилки традиційної Церкви та критикують повну чи часткову співпрацю з владою. Буває і таке, що хтось іде до секти через власний конфлікт із духовенством.

Часто люди застрашені і пригнічені через насилля і несправедливість. Отоді й потрапляють у спільноти, де вчать про кінець цього «злочинного» порядку, про кару для всіх, які чинять зло. Тому, щоб не опинитися в списку «покараних», треба втекти до секти.

Часом люди чують критику геть усього: релігій, прогресу, державних устроїв, політики - і знаходять певний протест у собі, пристають до таких організацій.

Буває, що, спостерігаючи за життям у секті, бачиш, яка там існує гармонія, порядок, вчинки співпадають з думками. Але потрібно зрозуміти одне: у них панує строгий порядок, який дається ієрархією зверху, тому протидіяти чи щось обговорювати неможливо.

Трапляється, що люди опиняються, здавалося б, у ситуаціях, що не мають виходу. Отоді й з’являються незамінні пастори і порадники. Лише вони, будучи добрими психологами, не тільки допомагають, але й переконують в тому, що якщо людина зареєструється в них, то завжди зможе отримати пораду, підтримку. Саме ці методи психологічного впливу і притягують людину до сект.

Сьогодення є доволі складним, не кожному вдається досягнути того, чого хочеться. Тому існує дуже багато людей, розчарованих у житті, у певних цінностях, тому що не змогли реалізуватися, здійснити задумане, хтось не зміг побороти хворобу, перешкодити небезпеці. Це люди, що не мають стійкої, витривалої психічної рівноваги. От вони найчастіше і потрапляють до сект, де їм одразу намагаються «допомогти» вирішити всі їхні проблеми та негаразди.

Ще одна категорія людей опиняється в сектах через те, що хоче вирішити свої матеріальні проблеми: вивчити іноземну мову, знайти добру роботу, вивчити новітні технології.

Як бачимо, причини входження у секти є різними, так як і люди, бо їх багато.

Але прикро, що втрачається зв'язок поколінь. У родинах зростає недовіра, збагачуються за наш рахунок невідомі пастори, організації, переважно на чужині. Плаче Матір-Церква і Мати Божа за своїми дітьми, які втрачають Христа у Святих Тайнах і можуть ніколи Його не побачити лице в лице.

Список коментарів

Коментовано: Володимир | 2010-05-20

Знаєте, побачив що цю статтю написав святий отець і через це не дуже хочеться критикувати, але і промовчати не можу! Я є греко-католиком, але розумію, що приналежність до конфесії нікого не врятує! Невже не зрозуміло, що хоч ти щотижня причашчайся і сповідайся, заливай літрами в шлунок свячену воду, молися на вервиці, але при цьому не прагнеш понад усе на світі пізнати Любов Христову і прийняти Духа ЙОГО то нічого не зміниться, хіба може грішник, який щотижня сповідається ввійти в Царство небесне, якщо БОГ говорить - будьте досконалі, бо Я досконалий! Людина, яка живе без Духа святого не здатна цього осягнути! І ще апостол говорить - хто постраждав тілом, той починає жити для Господа!
Також хочу сказати стосовно ієрархічного порядку в сектах. А хіба апостол Павло у своїх посланнях не погрожував своїм учням, що він прийде, і як застане у них безлад і безвір'я, то горе таких спіткає, бо говорить, що краще таких виганяти з церкви, бо вони сіють фальшиве зерно серед усього стада!
Тому вважаю, що у багатьох так званих сект(хоча, деякі з них дійсно є сектами) є чому навчитися традиційній церкві(прихожанином якої я є, і в якій на мене зійшов Дух Святий, що і пише ці слова)! А те, що люди, які відійдуть від церкви традиційної і автоматично втратять спасіння - брехня, бо переважна більшість прихожан в традиційній Церкві приречені на вічні муки, бо ходять туди не для пізнання Бога і не виконують слів святих отців - ВСЕ ЖИТТЯ НАШЕ ХРИСТУ БОГОВІ ВІДДАЙМО, а продовжують пити, курити, лихословити, заздрити, проклинати, обмовляти, нарікати на життя, лінуватися, не вміють з любовю зносити свої хрести! Саме з цієї причини вони горітимуть у пеклі і мені їх дуже шкода, але я вдячний Богу, що жив на межі життя і смерті, і здавалося, що з ями я вже не вилізу, але вдався до ЖИВОГО БОГА, Який живе у серці, а не на образах, малюнках тощо, хоча проти ікон не маю ніяких заперечень!
Саме про сьогоднішній час апостол Павло, якому дана була мудрість з неба, і якого навчив проповідувати Дух Святий, і говорив - ГЛЯДІТЬ, БО НАСТАНЕ ЧАС, КОЛИ ЗНАЙДЕТЕ СОБІ УЧИТЕЛІВ, ЩО НЕ БУДУТЬ ВЧИТИ ІСТИНІ, А УЛЕСЛИВИМИ СЛОВАМИ ВАС ТІШИТИМУТЬ! Улесливі ці слова - це те,що сьогодні багато отців традиційних церков(Господи прости мені це) вчать, що після смерті ми зустрінемося з Христом, а слова ВСЕ ЖИТТЯ НАШЕ ХРИСТУ БОГОВІ ВІДДАЙМО стали мертвими! Ось у цьому біда!
Якщо автор статті захоче подискутувати, нехай пише мені на І мейл!
Хочу зауважити на кінець, що людина, навіть якщо вона 40 років викладає в духовній семінарії, але живе без Духа Святого, не може ніяк навчити іншого жити ДЛЯ ХРИСТА! Бо Христос говорить - СЛІПИЙ СЛІПОГО В ЯМУ ЗАВЕДЕ!
СЛАВА ГОСПОДУ НАШОМУ ІСУСУ ХРИСТУ, ЩО ВОСКРЕСИВ МЕНЕ ІЗ МЕРТВИХ І ДАВ МОЖЛИВІСТЬ ВІДЧУТИ ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ВЖЕ У ЦЬОМУ СВІТІ, А В ПЕРСПЕКТИВІ, СПОДІВАЮСЯ,І В НАСТУПНОМУ! ХАЙ ПРИМНОЖИТЬСЯ МИР ВАМ І БЛАГОДАТЬ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА!

Коментовано: Володимир | 2010-05-20

Зрозумів щойно зміст слів ІМЕЙЛ НЕ ПУБЛІКУЄТЬСЯ, тому - BOBBASS.NR@GMAIL.COM
Відповім не лише автору статті, але і усім кому набридло жити життям, яке не має ніякого змісту!

Коментовано: Maks | 2010-12-08

Володимиру повага, сміливо. Св.Франциск послухався слів Божих "Іди і відбудуй Мою Церкву". Ці Слова актуальні і для нас зараз. Ми з повною віддачею маємо сприяти духовній відбудові нашої Церкви і не дозволити їй перетворитися на формальне християнство, що йде на значні поступки світові.

Коментовано: Володимир | 2011-02-11

Допоки наші отці будуть служити Богослужіння, що тривають 2-3-4 години, допоки наші дяки співатимуть на різні голоси, як жаби на ставку, незрозумілі і беззмістовні тропарі та кондаки, допоки на Літургіях поминатимуть 5 разів ієрархів, а не вдів, сиріт, бездомних, хворих, допоки наша інтелігенція не чутиме у церквах добірної української мови та мудрих проповідей,допоки у нас не буде хоч би "нормально" перекладеної Біблії,Літургії і т.п. - до тих пір секти будуть в Україні розцвітати буйним цвітом. Всі тікають від БЕЗГЛУЗДЯ !!!

Коментовано: Володимир В | 2011-03-07

"..переважна більшість прихожан в традиційній Церкві приречені на вічні муки ..",???- цікаво, а звідки в тебе така точна інформація? Ти що,побував у небесній канцелярії і тобі подвли звіт в цифрах?

"на мене зійшов Дух Святий.." - маєш фотографію сходження, чи може бачив? На сходження Духа Святого можна лише надіятися, але не говорити з такою певністю.

Якби ми справді жили Духом Святим, то ніякої ворожнечі поміж християнами не було б. Навіть не дивлячись на те, що хтось розуміє Євангелію трохи не так, як я. Віра - не є штамп. Кожен з нас відчуває її і переживає її по- іншому. Таке поняття, як конфесії, не існувало б. Любов Христова покривала б все.
Причина - в людській гордині.

Коментовано: Володимир В | 2011-03-07

Чи може троянда дорікати ромашці, що чому вона не така, як вона? Чи може конвалія доркати підсніжникові і хвалитися, що вона краща і "правильна", а інша - ні? Кожна квітка має свою красу, свій час цвітіння і свій сенс існування. Всі є по-своєму гарні і потрібні. А разом взяті - це Божий букет. Бог відкривається людині в різноманітті.
Кожна християнська релігія,якщо вона допомагає людині стати кращою, аніж вона була, має своє оправдання. Йди туди, де тебе не обманюють,тобою не маніпуллють,тебе не "гіпнотизують", тебе не обдирають, але щиро тобі бажають добра і допомагають духовно рости.Шукай справді мудрого і духовного
священика (пастиря..) і вчися від нього любові Христової. Конфесійність - це чисто умовна річ.

Коментовано: Володимир В | 2011-03-07

Чи може троянда дорікати ромашці, чому вона не така, як вона? Чи може конвалія дорiкати підсніжникові і хвалитися, що вона краща і "правильна", а інша - ні? Кожна квітка має свою красу, свій час цвітіння і свій сенс існування. Всі є по-своєму гарні і потрібні. А разом взяті - це Божий букет. Бог відкривається людині в різноманітті.
Кожна християнська релігія,якщо вона допомагає людині стати кращою, аніж вона була, має своє оправдання. Йди туди, де тебе не обманюють,тобою не маніпуллють,тебе не "гіпнотизують", тебе не обдирають, але щиро тобі бажають добра і допомагають духовно рости.Шукай справді мудрого і духовного
священика (пастиря..) і вчися від нього любові Христової. Конфесійність - це чисто умовна річ.

Коментовано: Психіатр | 2012-04-01

Пане Володимир, Вам терміново слід до мене звернутися, поки Ваш неадекватний радикалізм не перетворився на соціофобію і психічну хворобу..

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 1 і 8?

Про секти

єгови

Свідки Єгови: 7 найбільших обманів

Коли католик стикається зі Свідками Єгови, може мати клопіт, бачачи, як легко вони віднаходять біблійні вірші на підтримку своїх тез. Такий католик може також із соромом констатувати, що ось він зустрів людей, які...

Як можна довести, що реінкарнації не існує?

Під теорією реінкарнації мається на увазі віра в те, що після виходу з тіла (тобто смерті) душа втілюється в інше тіло людини або тварини. Поняття реінкарнації (яке є також у Платона і стоїків) стосується...

Догналізм – прикрите агресивне поганство

Часами у ЗМІ можна почути, що догналізм – це якась альтернативна форма католицизму чи щось подібне. Але проблема полягає у тому, що догналізм не є ані формою католицизму, ані християнським віросповіданням узагалі. Догналізм – це деструктивна секта гуруїстського характеру, віровчення якої не є християнським...

Вплив деструктивних культів на молодь є особливо небезпечним

Особливо небезпечним є вплив деструктивних культів на молодь і на людей, які вже мають психічні розлади. Вони найлегше піддаються навіюванню і врешті втрачають не лише гроші та майно, а й руйнують власне "Я". Онуків лякають пеклом, якщо вони не будуть відвідувати ту церкву. А в доньки — постійні конфлікти з чоловіком...

Секти

В сучасних реаліях дуже важко дати визначення, що таке секта. Звичайно терміном «секта» означуємо релігійну спільноту, котра відкололася від основної та домінуючої Церкви...

14 тез про секти

1.Насамперед тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по-іншому, і секта дуже добре знає, що тобі потрібно... 2.Перший контакт з сектою - для тебе одкровення. У тебе з'являється новий погляд на речі. 3. Секта має виняткове, єдино правильне...

1596

Нова технологія розколу Церкви чи відсутність здорового глузду?

Протягом двох тисячоліть існування християнства Церква постійно мала справу з різними інтерпретаціями християнського вчення (єресями). Виникали та щезали різні релігійні спільноти і деномінації, серед народу більше відомі під словом «секти»...

6327

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних...