Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Леся

Хто такі баптисти?

Дата публікації: 12-12-2009

Напрямок в протестантизмі, що виник на поч. 17ст. у Англії. Назва походить від грецького слова βαπτιδζειν, що перекладається як “хрестити”. Баптисти заперечують своє протестантське коріння. Для цього вони шукають історичне, догматичне підґрунтя, яке, однак, відображає виключно вузько-конфесійний погляд. В становленні баптизму, як окремого напрямку в протестантизмі, ключові ролі відіграли дві особи: Джон Сміт та Генрі Джакоб.

Перший, колишній англіканський священик, у 1606р. засновує самостійну релігійну громаду, яка змушена з часом залишити Англію. У 1609р. в Амстердамі, під впливом меннонітів, Джон Сміт засновує спільноту баптистів. В основі цього руху лежала ідея про, так званих, Visible Saints, тобто думка, що до Церкви повинні належати ті, хто свідомо визнає віру в Христа. Виявом такої віри мало стати Хрещення. Від меннонітів громади баптистів, основаних Смітом, перебирають практику ребаптизації та вчення про універсальність спасительної жертви Христа. З появою у 1612р. цих громад баптистів у Англії, незалежно виникають інші громади баптистів, засновником яких стає Генрі Джакоб. Ці новоутворені спільноти баптистів перебувають під впливом кальвінізму, тому у своєму вченні говорять про спасіння наперід визначеної групи, про партикулярність спасительної жертви Христа. Ними також практикується Хрещення через занурення, що згодом перебирають баптисти Джона Сміта. На основі цих двох течій виник сучасний Баптизм, в якому розрізняють генеральних баптистів (ті, хто вірить в універсальну спасительну жертву Христа), та партикулярних (ті, хто приймає вчення про вибрану групу спасених). Проте такий поділ дуже загальний, бо в сучасному баптизмі нараховується значно більше напрямків (“баптисти сьомого дня”, “християнські баптисти”, “баптисти - тункери”, “штундисти”, “баптисти шести принципів”). В загальному руслі протестантизму, баптизм змішує наголос на практику індивідуального, особистого релігійного досвіду, практикування духоних та етичних ідеалів. Єдиним джепрелом віри та правилом життя виступаєж Святе Письмо. Баптизм приймає традиційне ортодоксійне вчення про Бога. Христологія також має традиційний характер. Щодо антропології, то баптисти приймають характерне вчення протестантизму, про цілком знищену гріхом природу людини, котра тепер спасається виключно вірою у Христа. Словом, Баптизм приймає чотири традиційних постулати протестантизму: Sola Scriptura, Sola Fides, Sola Gratia та Solus Chritus.

Особливістю Баптизму є практика Хрещення (Перехрещення), яке розуміє як зовнішній вияв віри та акт відповіді на запрошення Бога, і яке здійснюється через занурення. Наголошуючи на свідомому характері віри, баптисти не приймають Хрещення дітей. Окрім Хрещення Баптисти приймають Євхаристію – Вечерю Господню – яку однак сприймають чисто символічно, як сповнення наказу Божого та пригадування жертви Христа. Через споживання хліба та вина, в серцях причасників оживають спогади про Сина Божого і Він знову являється в їхніх душах. В церковному управлінні притримуються конгрегаціоністського принципу, тобто, що всяка місцева спільнота має своє самоуправління та не є в органічному зв'язку із з іншою спільнотою. Пресвітери займають місце старших у раді спільноти, яка представляє громаду перед владою. Баптисти признають лише два ступеня церковних чинів: пресвітерів (єпископів) та дияконів. Існує також уряд наставників, котрі влаштовують зібрання, вчать. Всі ці уряди є вибрані і обирається спільнотою. Всі справи громади вирішуються виключно через голосування, в яких право приймати участь мають також жінки. Жінки, щоправда не мають права бути обраними на уряд пресвітера чи наставника. 

Громади баптистів відзначаються суворістю дисципліни її членів: за аморальну поведінку йде виключення. І саме цей момент є дуже притягальний для людей ззовні, що стикаються у щоденному житті з корупцією та несправедливістю. Така сувора дисципліна створює навколо баптистів ореол святості та чистоти. 

Сьогодні місійна праця Баптизму дуже широка та активна. Баптистські Церкви представлені на всіх континентах, проте особливо поширений Баптизм в Америці, штаті Род-Айленд. 

В Україні саме Євангельські Християни-Баптисти складають найбільшу деномінацію з усіх протестантських Церков. Станом на 2000р. вони мали 2222 зареєстровані громади, які включають громади кількох різних напрямків Баптизму. Найчисленнішим з них є Всеукраїнський Союз Об'єднань Євангельських Християн-Баптистів. – 125 тис. вірних, які головно сконцентровані в Північних та Центральних областях.

Список коментарів

Коментовано: Vera | 2010-04-04

Христос воскрес! Можна запитати, чому саме Ви вважаєте баптистів за секту? З тексту не слідує ніякого критичного порушення послідовниками цього руху Божих заповідей, навіть навпаки: "Єдиним джепрелом віри та правилом життя виступає Святе Письмо. Баптизм приймає традиційне ортодоксійне вчення про Бога". Тобто, запис якоїсь християнської течиї до розряду "секти" - це лише через відмінності у структурі церкви та порядку богослужінь?

Коментовано: Галина | 2010-04-06

Воістину Воскрес! В даній статті подано лише історичний аспект зародження і розвитку Баптизму.
А стосовно самого поняття "секти" ви можете дізнатися з інших статей.

Коментовано: Хритюша Кіцюша | 2010-12-14

Як на мене тут є велика доля брехні(просто я і є баптистка)!!!!!!!!!!!!!!!

Коментовано: Alex | 2010-12-18

А как на меня баптисты и все роскольники суеверны и в их вере нет ничего святого!!!

Коментовано: Vitamin | 2011-03-31

Навіщо все це?! Що дає віра?! Потрібно покладатися тільки на себе і свої сили!

Коментовано: icola | 2012-02-18

Доброго дня, що стосується "баптисты и все роскольники суеверны и в их вере нет ничего святого", мушу зауважити що Біблія вчить відкидати всі сумніви: плюнуть, харкнуть, стукнуть, тупнуть, перекрутиться і так далі, ось це не святе. Що стосується баптистів (якою сама являюся),то дуже вдячна Богу, що Він забрав мене із цього болота, і хоч заре можу розуміти справжню суть Бога, а не просто кричати і бити себе в груди що я християнка, при цьому просто напросто зневажати Бога своїми ділами.Будучи "сліпою" крім земного життя і гадостей, які тут є, нічого не бачила, то скажіть мені будь ласка, як так так сталося, що я прозріла, і все почала бачити по-іншому, а не з людської похоті. Можна довго говорити і спорити про віру, але якщо самі не читали Біблію, і вас не торкався Бог, ніколи не зрозумієте ні баптистів, ні пятидесятників...нікого з віруюсих, того шо ми запечетані Богом і вибрані, а ви страдайте і болійте душою, хто правий, для Нього ми всі рівні,на небі не буде поділу!!! Такщо поспішайте, бо часу небагато лишилось!

Коментовано: Православний християнин | 2012-07-16

Слава Ісусу Христу!
icola! А хіба Православна, або Католицька Цесква заставила вас грішити, і зневажати Бога своїми ділами? Чи заставила вас жити у гріху і болоті? Чи Церква зробила вас сліпою? Хіба Православна віра винна що ви ніколй не читали Біблію, і вас не торкався Бог? Православна і Католицька Церкви вчать виконувати Заповіді Божі, чинити добрі діла, читати Біблію, і багато іншого, щоб іти до досконалості. Якщо ви цього не робили а жили у гріху, то ви самі у цьому винні! Ви кажете що ми не читали Біблію, і нас не торкався Бог. Я Православний, і я читаю Біблію, та інші духовні книги, слухаю духовну музику, та проповіді, і для цього мені не треба іти у бабтисти.
Я розкажу яке болото є у бабтистів. Роеказувала одна жінка яка була у бабтистах, що їм присилають гуманітарну допомогу, яку вони продають. Оного разу ця жінка пішла до пастиря бабтистів додому, і побачила як він з сім'єю ховає на під будинку ящики з відібраною гуманітарною допомогою. Ця жінка дуже здивувалася, як так можна красти? Вони були дуже незадоволені, бо не сподівалися що їх застукають на гарячому. Тоді ця жінка побачивши таку несправедливість пішла геть з бабтистів, і більше і більше не поверталася, і ніхто їй нічого не казав. Тепер ця жінка ходить до Православної Церкви, її питають:"Чи не встидно тобі, що ти ходила до бабтистів, а тепер до Православмих?" Вона відповідає:"Ні, я дякую Богові за те що відкрив мені очі на цю неснправедливість, і відвернув мене від цієї секти".
Ось таке у бабтистів болото, і ви після такого ще будете казати що ви вибрані, і запечатані Богом? Та ви такі як всі!

Коментовано: Василь з села Турка коломийського р-н. | 2012-08-22

Коментатор icola називає бабтистів, п'ятидисятників, та інших сектантів віруючими, запичатаними, і вибраними. Я півтора роки відвидував секту адвентистів сьомого дня, і не бачив там правди, ані справедливості, нічого святого. Вони так як інші грішник обговорюють інших людей, складають плітки, осуджують, насміхаються. Все це робиться у їхній церкві, тільки скриваються від православних, щоб ніхто цього не знав. Я особисто чув як одна адвентистка казала:"Коли з кимось із наших братив є якісь проблеми,то про це ніхто не повинен знати, нвіть наші приятелі, (тобто ті люди, які відвідують їхню церкву, але є ще не охрещені), бо це відвертає їх від нашої церкви." Ось вони і скривають все що в них є недобре, бо як би люди знали по них все, то ніхто би до них не ішов. Я ішов до них, бо не знав правдивої науки, а тепер читаю католцькі книжки, і розумію де правда, а де сектанська брехня, і вже ніколи більше не піду ні до якої секти!

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 1 й 8.

Про секти

єгови

Свідки Єгови: 7 найбільших обманів

Коли католик стикається зі Свідками Єгови, може мати клопіт, бачачи, як легко вони віднаходять біблійні вірші на підтримку своїх тез. Такий католик може також із соромом констатувати, що ось він зустрів людей, які...

Як можна довести, що реінкарнації не існує?

Під теорією реінкарнації мається на увазі віра в те, що після виходу з тіла (тобто смерті) душа втілюється в інше тіло людини або тварини. Поняття реінкарнації (яке є також у Платона і стоїків) стосується...

Догналізм – прикрите агресивне поганство

Часами у ЗМІ можна почути, що догналізм – це якась альтернативна форма католицизму чи щось подібне. Але проблема полягає у тому, що догналізм не є ані формою католицизму, ані християнським віросповіданням узагалі. Догналізм – це деструктивна секта гуруїстського характеру, віровчення якої не є християнським...

Вплив деструктивних культів на молодь є особливо небезпечним

Особливо небезпечним є вплив деструктивних культів на молодь і на людей, які вже мають психічні розлади. Вони найлегше піддаються навіюванню і врешті втрачають не лише гроші та майно, а й руйнують власне "Я". Онуків лякають пеклом, якщо вони не будуть відвідувати ту церкву. А в доньки — постійні конфлікти з чоловіком...

Секти

В сучасних реаліях дуже важко дати визначення, що таке секта. Звичайно терміном «секта» означуємо релігійну спільноту, котра відкололася від основної та домінуючої Церкви...

14 тез про секти

1.Насамперед тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по-іншому, і секта дуже добре знає, що тобі потрібно... 2.Перший контакт з сектою - для тебе одкровення. У тебе з'являється новий погляд на речі. 3. Секта має виняткове, єдино правильне...

1596

Нова технологія розколу Церкви чи відсутність здорового глузду?

Протягом двох тисячоліть існування християнства Церква постійно мала справу з різними інтерпретаціями християнського вчення (єресями). Виникали та щезали різні релігійні спільноти і деномінації, серед народу більше відомі під словом «секти»...

6327

Саєнтологія - деструктивна секта в сучасному суспільстві

Сучасний світ стає все більше насиченим новими релігійними рухами, сектами. Людина у своєму пошуку Бога не раз опиняється на хибній дорозі. Напевно, кожен може сказати із власного досвіду, як часто намагаються переконати нас у неправді щодо різних...