Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: Рік Уоррен

Чому життя таке несправедливе?

Дата публікації: 19-02-2013

Чому життя таке несправедливе?

 

Що робити, коли інші люди псують нам життя: коли сім`я відкидає нас, чи коли нас обманює наш найкращий друг або ж колега наговорює на нас? Відповідь на це запитання ми можемо знайти в історії Йосифа зі Старого Заповіту (Бут37-50).

Йосиф був наймолодшим з дванадцяти синів Якова. Брати заздрили йому, бо батько любив його більше за всіх. Із заздрості брати вирішили вбити Йосифа, тож кинули його в яму помирати з голоду. Але над’їхали мідіянські купці, тож брати порадилися і передумали його вбивати. Замість цього вони продали його купцям, а ті повезли Йосифа в Єгипет.

Так Йосиф опинився в чужій країні, ставши слугою для одного з царських вельмож. Там йому велося добре, поки на нього не накинула оком дружина вельможі. Вона довго намагалася спокусити Йосифа, але він відмовлявся. Тоді вона звинуватила його у зґвалтуванні і Йосифа кинули до в’язниці. Після всього, що з ним сталося він мав повне право ображатися на своїх братів.

Але погляньте, як він спілкується з братами, коли вони зустрілися знову. Він мав час подумати і сказав своїм братам таке: «Ви зло задумали на мене, але Бог обернув це на добре, щоб зробити так, як воно й є сьогодні: спасти життя багатьом людям» (Бут 50, 20). Іншими словами: «Ваш задум був злим, але Бог обернув його мені на добро, на користь для мого життя, вашого та життя інших людей».

 

Розуміння того, що знав Йосиф

 

Як Йосифові вдалося все пережити? Завдяки тому, що у скрутну хвилину він зрозумів три важливі істини життя.

По-перше, Йосиф зрозумів, що Бог бачить усе, через що ми проходимо і Йому не байдуже. Він побачив це на прикладі власного життя, адже Бог постійно був з ним і допомагав йому. В історії Йосифа п’ять разів зустрічається одна й та сама фраза: «Та Господь був з Йосифом» (напр. Бут 39,21). Отже, навіть, коли все було погано, Господь все одно був з Йосифом.

Друга річ, яку зрозумів Йосиф, було те, що Бог дав людям свободу вибору. Людина – не маріонетка і не робот, щоб відмовляти завчені молитви і виконувати команди. Це означає, що ми не зобов’язані виконувати Божу волю, але за наслідки будемо відповідати самі. Втім, люди цього не розуміють і коли попадають в біду, то звинувачують в усьому Бога. В такий спосіб Бога звинувачують у багатьох проблемах, до яких він не має жодного відношення. Якщо ж наслідки наших вчинків дуже плачевні, то ми кажемо «значить така воля Божа» –  так ніби Богу подобаються наші страждання!

Натомість ми повинні зрозуміти, що ми самі собі винні. Коли ми вирішуємо піти своїм шляхом, Бог вирішує залишитись осторонь. Він дає нам свободу вибору, щоб ми самі робили помилки і створювали собі проблеми. Тому ми повинні усвідомлювати свою відповідальність і те, що своїми вчинками можемо нашкодити іншим людям. Йосифові брати згрішили, продавши рідного брата в рабство, але Бог допустив такий гріх з поваги до людської свободи вибору.

Третя істина, яку зрозумів Йосиф це те, що Бог відповідальний за остаточний результат. Він може повернути злий умисел і які завгодно несприятливі обставини нам на добро. Навіть, якщо ми будемо програвати битви, Бог вже виграв війну. Це він вирішує, чим закінчаться наші неприємності.

Погляньмо на Йосифа. Його мало не вбили, продали в рабство, звинуватили в зґвалтуванні, а потім кинули до в’язниці. І хоча його життя тільки погіршувалося, Бог взяв усі його негаразди і обернув їх на добро. У в’язниці Йосиф заприятелював з підчашим і проявив талант тлумачити сни. Завдяки цьому Йосифа забрали з в’язниці і відвели до фараона для тлумачення снів. Йосиф так добре впорався з цим завданням, що фараон призначив його керівником цілого Єгипту. Йосиф перетворився з чужоземного раба на керівника і завдяки цьому врятував кілька народів від голодної смерті.

Тоді Йосиф зрозумів наступну річ. Коли ми щось робимо не так, Бог знає про це, але не втручається і не нав’язує своєї волі. Він залишається осторонь. Зате потім Бог повертає наші неправильні рішення та їх наслідки на нашу користь, при умові, що ми Йому дозволимо. Нам потрібно лише дочекатися цього моменту.

 

Подолання труднощів

 

Якщо ви коли-небудь станете заручником ситуації, яка виникла з вини інших людей, згадайте про Йосифа і беріть з нього приклад. По-перше не жалійте себе, навіть якщо ви в дуже скрутному становищі. Жаль до себе нічого не змінить, а ви доведете себе до депресії. По-друге, ні в чому себе не звинувачуйте. Йосиф намагався тверезо оцінити ситуацію, тож розумів, попав у біду не зі своєї вини. Замість того, щоб звинувачувати себе в появі бурі, візьміть штурвал в свої руки і тримайте човна на плаву. По-третє, ніколи не приймайте важливих рішень, коли ви в депресії. Часто, занепавши духом, ми починаємо приймати необдумані рішення. Ми готові звільнитися, піти на іншу роботу, переїхати кудись і подати на розлучення. Отже, ніколи не приймайте важливих рішень, коли ви пригнічені, бо ви дієте під впливом емоцій і не можете мислити тверезо. По-четверте, не будьте злопам’ятними. Коли Йосиф зустрівся зі своїми братами через багато років, вони не впізнали його. Для них він був паном, який міг врятувати їх від голоду. Коли ж Йосиф пояснив їм хто він такий, то вони не на жарт перелякалися. Ось перед ними виявився брат, якого вони колись намагалися вбити, а зараз він був при владі і міг зробити з ними все, що захотів. Але Йосиф пробачив їм. Йосиф знав, що неможливо пронести тягар образи через ціле своє життя.

Що робити нам, коли нас хтось образив? Замініть вашу образу молитвою. Саме це зробив Йосиф: він поклався на Бога, вірив, що все добре закінчиться і він продовжував молитися.

Коли наші справи йдуть погано, то ми можемо відкидати особу, якої потребуємо найбільше – Господа. Коли у вашому житті виникає чергова проблема, ви можете сказати: «Боже, чому ти допустив, щоб це сталося?». Ви навіть можете звинувачувати у всьому Бога, але це не вихід. Замість цього краще скажіть: «Господи, займися цією проблемою». Бог може брати абсолютно безнадійні ситуації і повертати їх на добро. Він любить перемінювати розп’яття на воскресіння.

Здобуття сили в час кризи

 

Біблія не тільки пояснює причини наших страждань, але й дає практичні поради як їх пережити. Отже, вам вдасться пережити кризу, якщо ви почерпнете силу з наступних джерел.

Божий задум

 

Перше джерело сили, з якого користав Йосиф у своєму житті, це план Божий: «Ми знаємо, що тим, які люблять Бога, - покликаним за його постановою, усе співдіє на добро» (Рим 8,28). Це означає, що Бог повертає на добро погані речі, бо дбає про своїх дітей, навіть коли вони помиляються.

Бог готовий допомагати вам попри всі ваші гріхи і Він сильніший за всі проблеми, які бувають на світі. Звичайно, поки ви безпосередній учасник якоїсь ситуації, то вам нелегко побачити, що в ній доброго. Але згодом, коли ви оглянетеся назад, то зрозумієте, що вона входила до Божого задуму і пішла вам на користь.

Після цього ви теж зможете сказати своїм зловмисникам: «Ви старалися мені нашкодити, але Бог мені допоміг. Ви хотіли мене знищити, але Бог мене зміцнив. Ви хотіли стерти мене з лиця землі, але Бог використав вас для того, щоб я став сильнішою і зрілішою особистістю».

Божі обітниці

 

Другим джерелом сили в кризових ситуаціях є обітниці Божі. В Біблії знаходиться понад сім тисяч Божих обітниць і ми мусимо вимагати їх втілення. Для нас вони є чимось на зразок гарантійного талону.

Я пропоную вам вибрати з Біблії декілька обітниць, виписати на карточках і вивчити напам’ять. Один мій знайомий тримає такі карточки за протисонячним козирком своєї машини. На кожному світлофорі він опускає козирок і зачитує одну з них, а коли загоряється зелене світло, кладе її на місце. В такий спосіб він вивчив сотні Біблійних рядків. Ви можете скористатися його способом, або ж причепити декілька карточок на дзеркало у ванній і вивчати під час гоління чи сушіння волосся. В Біблії сказано, що Божі обітниці були записані для того, щоб заохотити нас і дати нам надію (Рим 15,4). Тому в кризових ситуаціях ми потребуємо бачити їх перед очима, вчити напам’ять і вірити в те, що Бог їх дотримає.

 

Люд Божий

 

Існує ще одне, третє джерело сили, яке повинне допомогти нам у кризі – люд Божий. Кожна церква має бути осередком віруючих осіб, готових підтримувати, любити і молитися за свого ближнього. Ми потребуємо таких людей і тому, щоб вдовольнити нашу потребу, Бог дав нам Церкву.

Втім, Церква мало чим допоможе нам, якщо ми не знайомі з її людьми. Отже, ми повинні долучитися до якоїсь спільноти при церкві. Ми потребуємо спільноту, з якою могли б регулярно бачитися, ділитися новинами і разом за щось молитися. Попавши до такої спільноти, ви зрозумієте, що інші люди мають аналогічні проблеми, і тому можуть нас зрозуміти. Такі люди можуть протягнути вам руку допомоги і витягнути з прірви проблем.

В Біблії сказано, що Бог часом дозволяє нам пройти через дуже великі випробування і проблеми, а далі заспокоює нас, щоб ми могли заспокоїти інших людей в таких же ситуаціях (2 Кор 1,3-4). В такий спосіб Бог так діє через нас – Він допомагає одним людям через інших.

 

Христова присутність

 

Четверте джерело сили у кризі найсильніше з усіх – присутність Господа Ісуса Христа. В Біблії сказано, що Ісус Христос є сином Божим, що Він досі з нами і що ви можете спілкуватися з Ним. Це можуть підтвердити мільйони людей з цілому світі. Присутність Христова може допомогти нам у будь-якій ситуації.

Христос чудово знає, що таке страждати і що таке страждати за інших людей. Тоді як Йосиф страждав заради того, щоб зрештою врятувати тисячі людей від голодної смерті, Христос помер на хресті, щоб врятувати від гріха ціле людство. Ісус пожертвував собою, щоб відкупити нас від гріха, проте люди грішать і досі. Своїми гріхами вона часто завдають нам прикрощів. Ми не можемо запобігти цьому, але ми можемо зустріти кризу з вірою.

Коли ми довіряємо своє життя Христу, Він наділяє нас здатністю бачити наслідки кожної ситуації. В такому разі ми починаємо розуміти, що інші люди не можуть нашкодити нам. Першим прикладом цього є Хрест, якого люди хотіли перетворити на знаряддя вбивства, але Бог перетворив його на благословення цілого людства. Коли ви довірите свого хреста Ісусові, то навіть найгірша ситуація може стати для вас благословенням.

З такої точки зору, вам немає чого ображатися на людей, які створюють вам проблеми. Навіть, якщо ви цього нічим не заслужили, це не привід ображатися на своїх ближніх і жаліти себе. У світі багато несправедливості. І тому, як написано в Біблії, настане Судний день, коли Бог зрівняє рахунок. У цей день вся кривда, завдана невинним людям, буде покарана по заслузі. Отже, справедливість з’явиться лише наприкінці світу. Тому зараз наш обов’язок жити теперішнім і зауважувати, як Бог допомагає нам розвиватися у цьому житті замість того, щоб дозволити засмучуватися через несправедливість.

Насправді Бог теж переймається через несправедливість, як наслідок гріха. Але Він не може заборонити нам приймати неправильні рішення, адже Він шанує нашу свободу вибору. Не переймайтеся несправедливістю життя. Замість цього покладіться на Божий план і знайдіть позитивну сторону вашого становища. Дізнайтеся про Божі обітниці і покладіться на Боже слово. Зверніться до Божих людей і вступіть до якоїсь церковної спільноти, де ваші потреби будуть задоволені і ви зможете задовольнити потреби інших.

Та найголовніше покластися на Христову присутність, впустіть Христа до свого життя. Він може повернути на добро найгіршу ситуацію. І ви могли давно в цьому переконатися. Багато християн можуть оглянутися на своє минуле і підтвердити, що це правда. Скільки з них можуть сказати: «Все моє життя пішло шкереберть, а далі я довірив своє життя Христу і він привів його до ладу». Якщо ви довірите своє життя Христу, це не означає, що Він завжди буде рятувати вас з бурі, але це означає, що він дасть вам відвагу і силу, щоб пережити її. Якщо ви дозолите, Христос приведе до ладу і ваше життя. Все залежить лише від вас.

Тож вам потрібно повірити в Христа і бути справжнім християнином, тим, кого Біблія називає «новонародженим». Що для цього потрібно? Лише дві речі: покаяння і віра. «Покаятися» означає змінитися: змініть хід ваших думок про Бога і про ваш гріх. Це відверне вас від темряви і поверне до світла, від вини до прощення, від егоїзму до Бога. Наступний крок – «повірити». Повірте в те, що Син Божий може простити ваш гріх, зробити ваше життя кращим і діяти у вашому житті. Повірте в те, що Бог має план щодо вас, що Він може взяти на себе всі ваші неприємності і повернути їх на користь і добро – якщо ви Йому дозволите. Якщо ви це зробите, то зможете потім сказати, що «вони переслідували злі цілі, але Божий задум був добрим. Це посприяло моєму розвитку і я вдячний за це»

Не словом, а ділом

  1. Опишіть якийсь випадок зі свого життя, який, незважаючи на всі його трагічні обставини, закінчився чимось добрим для вас чи інших
  2. Розкажіть звідки ви черпаєте силу в кризі. Наведіть декілька прикладів. 

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 8 + 7.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин