Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Рік Уоррен

Як оговтатися від поразки?

Дата публікації: 18-12-2012

Ми всі помиляємося і деколи помиляємося серйозно. Проте наші помилки можуть стати наріжним каменем нашого успіху. Це підтверджує випадок з Петрового життя (Лк 5, 1-11). Одного разу Петро з друзями рибалили цілу ніч і нічого не зловили. Це було щось незвичне, бо Петро був рибалкою ціле своє життя. Він добре знав свою справу, знав усі рибні місця та й напевно мав добротний човен і найкращий рибальський невід. Як і більшість рибалок, Петро по ночах рибалив, а вдень продавав свій вилов. Проте тієї ночі Петро не зловив нічого. Ніхто не застрахований від поразки.

Отож, наступного дня рибалки полоскали свої неводи на березі, втомлені й розчаровані. В цей момент їх застав Ісус і попросив Петра позичити човна, щоб навчати людей. Тож вони відплили від берега і Ісус почав навчати людей з човна.

Після навчання Ісус сказав рибалкам: «Відчали на глибінь та й закиньте ваші сіті на ловитви». Петро відповів: «Наставнику, всю ніч трудились ми й нічого не піймали, але на твоє слово закину сіті». Коли рибалки послухалися його, то зловили стільки риби, що їхні сіті почали рватися.

 

Коли наших зусиль недостатньо

 

Що хотів сказати Ісус своїм чудом? Яка мораль цієї історії? Ми повинні зрозуміти, що часом наших зусиль є замало. Навіть, якщо ми стараємося з усіх сил. Ми можемо дуже старанно готуватися до контрольної роботи, а отримати трійку, або старатися покращити наш шлюб і не отримувати бажаного роками. Деколи все здається настільки складним, що ми готові здатися зі словами: «Немає сенсу продовжувати. Одна невдача тягне за собою наступну. І навряд чи щось зміниться».

На це я скажу наступне. По-перше, затямте собі, що Богові залежить на тому, щоб ми досягали успіху в нашому житті. Він ставиться до нас, як батько до своїх дітей. Скажімо одного дня моя донька Емі скаже мені: «Тату, я цілковита невдаха. Я нічого не можу довести до пуття. Я не можу дати собі ради зі всіма своїми проблемами. Замість цього я тільки все псую. І тут вже нічим не зарадиш, така вже я є». Чи порадують мене такі слова? Звичайно, що ні. Як батько я хочу, щоб мої діти були успішними. Подібно ваш небесний Отець хоче, щоб ви були успішними у своєму подружньому, сімейному, соціальному і духовному житті.

По-друге, повірте в те, що зміни можливі. Погляньте, що змінилося у біблійної історії про рибалок. Вони важко працювали цілу ніч і нічого не зловили, але коли вони вдруге закинули невода, то за десять хвилин отримали найбільший за їхнє життя вилов. Це було те саме озеро, човен, невід і люди. Тож у чому різниця?

Різниця полягає в трьох суттєвих відмінностях, які заклали основу для трьох принципів успішного життя. Бог задумав їх легкими і доступними, тому я переконаний, що їх може опанувати кожен.

 

Звикніть до Божої присутності у своєму житті

 

Отже, перша підказка знаходиться в Лк 5, 3: разом з рибалками у човні був Ісус. Тобто ключову роль тут зіграла Христова присутність! Саме тому з другого разу їм все вдалося, адже з ними був сам Бог. Перший принцип успішного життя такий: ви мусите звикнути до Божої присутності у своєму житті. Іншими словами, впустіть Ісуса до свого човна. Бо те, чи ви живете з Христом є вирішальним фактором вашого успіху в житті. якщо ви думаєте, що Петрові було так легко впустити Ісуса до човна, то ви глибоко помиляєтеся. Якби з човном щось сталося, то від цього постраждав би рибальський заробіток. Тобто довірити комусь свого робочого човна було ризикованою справою. І тим не менше, Петро на це наважився.

А ви допускаєте Бога до свого робочого місця? Чи може Він скористатися ним в будь-який момент? Чи може він допомагати людям з допомогою вашої роботи? Дуже часто ми намагаємося відділити світське від духовного – наше християнське життя від нашої кар’єри. Але так ви не даєте Богові можливості поблагословити вашу працю. Насправді Бог готовий поблагословити усе, що ви йому довірите. Якщо ви довірите Йому ціле своє життя, то Він благословить його повністю. Але якщо ви довірите Йому лише частину життя, то Він благословить лише її і не більше.

Один мій друг, президент корпорації, зізнався мені, що він запрошує Бога на кожну робочу нараду. Він зауважив, що тоді його працівники роблять менше помилок і швидше ухвалюють важливі рішення.

Коли ви впускаєте Ісуса до свого човна, то припиняєте хвилюватися за результат. Коли Петро впустив Ісуса до свого човна, то результат перевершив усі його сподівання. Але все починається з нас. Петро першим позичив Христові човна для навчання. Після того, як Петро допоміг Христові, Христос допоміг Петру.

Бог готовий допомогти і нам з вами. Він обіцяє нам, що якщо ми будемо шукати «Перше Царство Боже та його справедливість, то все те вам докладеться» (Мт 6, 33). А це означає, що якщо ми присвятимо Христові ціле своє життя, то Він наповнить і поблагословить його.

Дійте згідно Божого плану

 

Другий принцип ми знаходимо у Лк 5, 4. Коли учні йдуть рибалити вдруге, то роблять це під наглядом Христа, покірно виконуючи його вказівки. Ми мусимо не тільки звикнути до Божої присутності у своєму житті, але й діяти згідно Божого плану. Ісус сказав учням де, коли і як рибалити, бо це було частиною його плану. Втім Божий план завжди увінчується успіхом – коли Бог направляє ваше життя, ви не можете схибити. Як любила говорити знана співачка Етель Вотерс: «Бог не спонсорує невдачі».

Тепер погляньте, як спрацював цей принцип у випадку з Петром. Коли Христос наказав Петру рибалити знову, той не розгубився. По-перше, він не сперечався. Він не сказав: «Чекай, Ісусе, тут я командую! А ти хто такий, щоб вказувати мені, як правильно рибалити?» Він нічого не перепитував і навіть не вагався, хоча мав для цього всі підстави. Рибалячи не перший рік він знав, що якщо риби немає вночі, то її не буде й удень. Але Петро змовчав і зробив, що йому веліли.

По-друге, він відкинув свою гордість. Я певен, що після безсонної ночі Петро просто валився з ніг і мав повне право почати обурюватися, що від нього ще чогось вимагають. Проте він і словом про це не обмовився. Натомість він проявив повне смирення. Він прагнув діяти згідно Божого плану.

Як ви думаєте, чому Ісус сказав Петру «відчали на глибінь»? Я думаю, вся справа в тому, що на глибині водиться крупна риба, а на мілині – дрібна. Подібно є з людьми. Більшість людей живе на мілині життя. Їхнє життя дуже поверхове і їх це задовольняє. Чому? Бо на мілині плавати безпечніше. Вони думають: «Якщо я відпливу на глибину, то хтозна на які підводні камені можу там натрапити. Я ризикую потонути разом зі своїм човном. Тож я краще буду плавати на місці. Принаймні тут спокійно і безпечно».

Такі люди відкидають Божий план. Вони не наважуються ризикнути жити згідно своєї віри. Багато християн бояться навіть намочити ноги, щоб не потонути. Вони думають: «Якщо я буду серйозно відноситися до своїх обов’язків перед Господом, то мене можуть прийняти за фанатика. Моя сім`я мене не зрозуміє, а друзі тим більше». Тому такі люди згідні жити на мілині життя – і саме тому вони стільки втрачають.

Прийнявши Божий план у своєму житі ви не втрачаєте, а здобуваєте. Бог говорить: «Дозволь мені увійти до твого човна. Дозволь мені допомагати і направляти тебе в усьому – на роботі, в сім`ї, в подружжі – всюди. Давай будемо діяти згідно мого плану».

 

Повірте Божому слову

 

Третій принцип успішного життя знаходиться у Лк 5, 5: «На твоє слово». Щоб оговтатись від поразки ви мусите повірити Божій обітниці. Коли рибалки закинули невода вдруге, то покладалися на слово Боже. Вони повірили, що Бог подбає про їхню рибу. Зауважте, що Ісус не говорив нічого на зразок: «Петре, якщо ти мене послухаєш, то я обіцяю, що ти зловиш багато риби». Він не мусів нічого казати, бо Петро розумів, що Христос знає, що робить. Петро очікував, що Бог що-небудь зробить і виконає свою обітницю.

Коли ви впускаєте Бога до свого човна, до свого розуму – план Божий і обітницю Божу до свого серця, то не можете зазнати поразки. Ви приречені на успіх.

 

Це спрацює і у вашому житті

 

Може ви собі думаєте: «На словах завжди все просто, але ви не знаєте в яких обставинах я зараз живу. В мене маса проблем і вони отруюють моє існування». Якщо вам здається, що ваші проблеми отруюють ваше існування, то давайте я пораджу вам протиотруту. Знайдіть у Біблії одну з Божих обітниць і почніть жити нею. Повірте в те, що Божа обітниця стосується вашого життя і ви побачите, як вона вдихне нову надію у безнадійну ситуацію.

Я знаю одну подружню пару, шлюб якої був на межі розпаду і здавалося, що тут вже нічим не зарадиш. Але вони відчули, як Бог сказав їм: «Я хочу, щоб ви були разом. Не здавайтеся». І вони прийняли ці слова з Петровим смиренням, кажучи: «Ми вже безліч разів намагалися втримати цей шлюб, але на твоє слово ми спробуємо ще раз». Тоді ця відповідь змінила все. Сьогодні ця пара є зразковим подружжям і ревними християнами.

Тепер погляньте чого досягли учні, коли послухалися Господа: «І піймали велику силу риби, і їхні сіті почали рватися» (Лк 5, 6). Бог обдарував їх більшим, ніж вони могли собі уявити. Більше того, Лука говорить, що учні мусіли поділитися виловом з рибалками з сусіднього човна, щоб не потонути. Це означає, що Бог не тільки хоче обдарувати вас ласками, а дати їх стільки, щоб ви могли поділитися ними з іншими. Він хоче зіслати свою благодать на вас, а через вас – на тих людей, чий невід порожній.

Коли ж невід Петра переповнився, він закричав «Іди від мене, Господи, бо я грішна людина!» Проте Ісус відповів: «Не бійся! Віднині людей будеш ловити» (Лк 5, 10). Після цього рибалки витягли човна на берег, кинули все і пішли за Ісусом.

А тепер вдумайтеся в те, що сталося. Рибалки покинули найбільший у своєму житті вилов на березі і пішли за Ісусом! Вони зрозуміли, що якщо Ісус міг вчинити таке чудо, то для нього немає нічого неможливого. Вони захотіли піти за ним, розуміючи, що тоді не знатимуть нужди ні в чому. Що б не сталося, Христос їм допоможе. Так прості рибалки стали апостолами, почали «ловити людей» і взяли на себе важливу місію – звіщати  Добру Новину.

Спробуйте знову з Христом

 

Як ця історія пов’язана з вашим життям? Буває так, що й ми докладаємо безліч зусиль для якоїсь справи, але вони безуспішні. Може ви вже зневірилися у своєму шлюбі, роботі чи ще в чомусь і не бачите сенсу продовжувати, як тоді рибалки. Може через це ви навіть стали озлобленими на життя.

Втім, Петро не став озлобленим. Він не сказав: «Господи, я просидів у човні цілу ніч і нічого не зловив. Значить її вже всю виловили до мене». Він знав, що в озері повно риби, просто не знав як її дістати.

Якщо вам не вдається вирішити проблему, це не означає, що її неможливо вирішити. Часто ми вчимося на помилках і тому досягаємо успіху. Боже хоче донести до нас головне: не здаватися. Спробуйте ще раз, але цього разу з Ісусом на борту. І ви побачите результат.

 

 

Не словом, а ділом

  1. Виберіть якусь проблему зі свого життя і знайдіть у Біблії обітниці, які можуть її стосуватися. Щоб полегшити собі завдання скористайтеся літературою типу Біблійної симфонії.
  2. А якого «човна» ви можете позичити Богові для навчання?

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 8 і 4?

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин