Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: о.Віталій Тарасенко

Йдемо на зустріч з Богом і кожного разу стаємо ближчі до Нього

Дата публікації: 01-01-2014

Доргі браття і сестри у Христі, ми  на ближаємося до зустрічі Великого Торжества Різдва Христового і історія “Про запрошених гостей” нам нагадує про Бога, котрий нас кличе до себе, щоб розділити з Ним радість і стати учасником Його Божого Царства.
Бог прийшов на землю, народився у людському тілі, щоб бути з людиною, але чи кожна людина хоче бути з Богом і чи завжди хоче бути з Ним?Історія “Про гостину” в Євангелії від Луки 14:16-24 – така проста притча і така знайома багатьом нам. Ми мабуть добре знаємо, що відчувають ті, хто запрошує, і до них не приходять та й  добре знаємо стан душі тих, хто відмовлюється, щоб не прийти, шукаючи якісь причини. Були в ролі як в одних, так і в других.
Поле, воли, сімейний стан, тобто особисті інтереси, в притчі стали причиною, щоб не піти на гостину і це були вагомі оправдання, які водночас поставили під загрозу добрі стосунки.
Інколи не задумуємося наскільки важливо підтримувати добрі відносини.
Це як квітку доглядати. Не будеш поливати – згине.
Можливо інколи і не вигідно послати смс, відвідати у святковий день, подолати велику подорож, присвятити кілька хвилин дорогоцінного часу на розмову. Невигідно, незручно, некомфортно, але в жертвенності проявляється правдива любов – а не у вигоді чи комфорті.

Ось виходить простий висновок, що вірність у відносинах потребує постійних доказів, навіть, у найдрібніших речах, які часто вимагають жертвенності.

Так є між людьми і так є у відносинах з Богом.
Коли будемо нехтувати зустрічі з Богом: а це молитва  в дома і на роботі, відвідування храму, ми будемо ставати далекі один від одного і Бог для нас буде ставати чужим.
У такому віддалені тільки ми будемо  потерпілими, бо наше життя зупиниться на здобутому, а що ж буде далі? Що буде, коли закриємося у своїй тимчасовій радості?
Погляньмо скільки триває наша радість над тим, що ми придбали, що успадкували, чи над нашим вибором стану?
Так буває, що надоїдаємо Богу, просячи про те, що нам потрібно: хату, машину, роботу, добре одружитися, дітей. Вже такі робимось близькі до Бога – молимось, сповідаємось, паломництва і т.д. але коли вже це отримуємо, то що тоді робиться з нашою ревністю і побожністю? Клопоти і зайнятість? Брак часу?  Чи простий егоїзм?
Ось використали Бога у власних цілях і все, Він вже більше не потрібний!
Так і в історії про гостину. Мабуть не один раз радились із другом, не одну допомогу отримували, а коли він запросив, то кожен був вже зайнятий іншим. Щось подібного на превеликий жаль є з нами у відносинах з Богом.
Згадаймо як то ми кажемо, коли робимо гріх: “Якось буде, Він простить, куди Він дінеться, і т.д…. “
Подиву гідний той факт, що Бог дав свободу людині і Він поважає її вибір, навіть, якщо цей вибір не є корисним для самої людини. І він також не зупиняється і закривається у журбі через те, що хтось відкинув його запрошення, а далі запрошує вже інших, а не вдячних і не вірних залишає восторонь.

Може це буде пояснення тобі, чому ти не маєш те, що мають інші, не отримуєш те, чого просиш.
Може такі ситуації тобі хочуть пригадати твої оправдання і пояснення … але цього разу тобі в цього не стане легше…
Щось подібне буде в останній день, коли хтось звично буде відкликатися на поклик Бога, а хтось звично буде оправдовуватися. 

http://www.rozdum.org.ua

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 3 й 4.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин