Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: о. Віталій Тарасенко

Коли любиш, чи можеш бути байдужим, пройти осторонь, находячи оправдання?

Дата публікації: 03-01-2012

1. "Учителю, що мені робити, щоб вічне життя осягнути?" А Ісус мовив до нього: "В законі що написано? Як там читаєш?" Озвався той і каже: "Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією твоєю душею і всією силою твоєю і всією думкою твоєю; а ближнього твого, як себе самого."

У словах двох заповідей Любові показується шлях до вічного життя. Вони важливі не тільки для вічного життя, але і тут на землі життя без них неможливе. 

Любов притягує людей один до одного і їх утримує разом. З любові світ постав і любов’ю світ утримується.

Любов – це не магічні почуття, як дехто навіває, любов – це рішення жити в доброті, жертвуючи собою і тим, що є задля спільного добра. 

Люблячи інших, ми зростаємо в любові. Стаємо сповнені любові тоді, коли любимо. Люблячи, наближуємося до Бога, стаємо більше подібні до Нього, і таким чином  поширюємо Його Царство вже тут на землі.

Творячи діла милосердя, ми помножуємо любов в нас самих, навіть, якщо нам назад нічого не повертається. Вернеться через інших. Адже любов – це немов "ехо", яке шириться у просторах і вертається з часом легким відгомоном.

Коли сповнюємось любов’ю від інших, ми хочемо їм відповісти взаємністю. Любов на любов. Самі цього не зауважуємо, але стаємо подібні до тих, від кого отримуємо любов. Вони дарують нам самих себе і ми їх приймаємо, уподібнюємось до них.

Ближній, як показано у притчі, це той, що любить, творить милосердя, сповнений доброти. Зустрічаючи ближнього, ми маємо можливість наповнитися цими прекрасними рисами. Стаючи подібним до євангельського ближнього, самі стаємо милосердними і передаємо добро іншим. 

Як видно людину, котра живе згідно цих двох заповідей любові? Чи можна виконати лише одну заповідь, щоб мати життя вічне? Чому мусять бути ці дві заповіді разом?

2. Випадком ішов якийсь священик тією дорогою; побачив він його й, збочивши, пройшов мимо. Так само й левіт прийшов на те місце, глянув на нього й пройшов мимо. Але один самарянин, що був у дорозі, зненацька надійшов (на нього) й, побачивши його, змилосердився.

Хоч у притчі показано двох, які пройшли мимо, не виявивши допомоги, але не задля того, щоб ми їх могли осуджувати чи звернули увагу. Можливо, щоб побачили себе на їхньому місці?

Та все ж більше вартує свій погляд на доброго чоловіка. Звертаючи увагу на добро, стаємо добрими. Осуджуючи людей і роздумуючи над злом, самі стаємо злими. 

Добрий чоловік не був байдужим до чужого нещастя. Він зупинив свій хід життя, зазнав матеріальних витрат і виявив турботу. Можемо тільки уявити собі, як був озлоблений той постраждалий чоловік, але потім, якими ж благородними почуттями він наповнився, відчуваючи на собі милосердя від ближнього самарянина.

Задумаймося: Які найчастіше оправдання зустрічаються серед людей, коли відмовляються допомогти? Що саме спонукає людей бути жертвенними? Що спонукає залишити егоїзм і відкритися на нещастя іншого, щоб виявити йому милосердя?

 

3. Хто з оцих трьох, на твою думку, був ближнім тому, що потрапив розбійникам у руки?" Він відповів: "Той, хто вчинив над ним милосердя." Тоді Ісус сказав до нього: "Іди і ти роби так само."

Ближній – це той, хто є близько. Із притчі бачимо, що постраждалий і самарянин не були близькі по вірі, по культурі і національності. Їх об’єднала Любов, адже саме любов творить ближніми навіть зовсім протилежних людей, переступаючи різні віддаленості.

Задумайся над собою: Чи можеш пригадати тих добрих людей, від який прийняв/ла добрі риси характеру? Чи тобі хтось допоміг у скруті, коли інші покинули, як він виявив милосердя? Що пережив/ла тоді? Натхненим таким добрим вчинком, чи ти зробив іншим щось подібного?

Луки 10:25-37

Ці відповіді допоможуть тобі пізнати твоє духовне життя. Ти можеш поділитися із іншими цими запитаннями і твоїми відповідями, щоб краще обговорити цю тему і зробити ще один крок у твоєму духовному житті.

http://www.rozdum.org.ua/?p=2032

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 8 + 6.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин