Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: о. Віталій Тарасенко

“Приготуйте путь Господню” до наших сердець, до цілого нашого життя

Дата публікації: 20-01-2011

Хрищення (з грецької "баптизо") – означає занурення у воду. У нашій мові ми правдоподібно прийняли слово "хрищення" від слова Христос, згадуючи слова: "Ви, що в Христа христилися, у Христа зодягнулися" 
Зовсім по-іншому розуміються ці давні слова, які мають у собі глибокий зміст живого християнства: Зануритися і зодягнутися в Христа.
 
Зрозуміло, що тут не йдеться про якесь магічне діяння чи чудесне перетворення особи, яка повністю, до останньої волосинки, здійснила ритуал занурення. Переміна особистості здійснюється не в очищенні тіла, а найперше в духовній переміні життя людини. Це духовне життя є в середині людини у душі її і також довкола неї: у культурному середовищі, сім’ї та іншому, що оточує її.

Зануритися в Христа 

Ім’я Христос означає  «Помазаний», «Месія». Ісус є Христом, бо «Бог помазав Його Святим Духом та силою» (Ді. 10,38) І тоді це зрозуміти, щоб "зануритися" в Месію? 

Як правило занурення має за ціль повне очищення, тобто не часткове, а цілковите. Бо, хто тільки обмився, той лише освіжився, а тут потрібна цілковита переміна, не часткова. Саме тому Іван Христитель закликав до покаяння, тобто на переміни життя. Ісус також постійно наголошував на переміну серця, вказуючи у порівнянні "на нову людину", "на закваску" і "бурдюки із латками" 

Обмитися в Месії – це прийняти спасіння, тобто спосіб життя, який допомагає спастися від гріха і грішних наслідків. Господь нам дарує прощення і це є знищення гріха – найперше первородного. 
Катехизм КЦ нас повчає. Через Хрищення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії. 

Зодягнутися в Христа 

Хрищення – «найгарніший і найвеличніший дар Божий (...). Ми його називаємо даром, благодаттю, зануренням, помазанням, просвітленням, одягом нетлінності, купіллю відродження, печаттю і всім, що є найціннішого. Дар – бо дається тим, що нічого не приносять; благодать – бо дається навіть тим, що борги мають; занурення — бо гріх похований у воді; помазання – бо воно є священним і царським (бо їх помазувалося); просвітлення – бо воно є світлом блискучим; одяг – бо прикриває сором наш; купіль — бо обмиває; печать – бо оберігає нас і є знаком Божої влади» (Св. Григорій Назіянзький, Проповіді, 40, 3-4). 

Хто зодягнений у Христа, той подібний до Нього! Той продовжує місійну діяльність. Той може з апостолом Павлом сказати: "Живу вже не я, а Христос в мені".

Скоро ми будемо згадувати подію хрищення Ісуса і день початку нашого життя в Ньому 

У якому би ми віці не прийняли цей обряд все ж таки далі залишається актуальним питання: наскільки глибоко я продовжую занурювати своє життя у спасительні страждання Христа? наскільки я далі продовжую зодягатися у діла благочестя, щоб продовжити нести місію і звіщати світові про Любов Бога до нас? Наскільки середовище, де я живу, працюю, відпочиваю перемінюється через мою присутність, як носія спасіння для себе та інших?

Може тому апостол Павло сказав “Одне тіло, один дух, як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрищення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх” (Ефес. 4:4-6).

І про наслідки цього занурення у Дусі він продовжує:

вам треба позбутися, за вашим попереднім життям, старої людини, яку розтлівають звабливі пристрасті, а відновитись духом вашого ума й одягнутись у нову людину, створену на подобу Божу, у справедливості й у святості правди….

На Святий Йордан будемо обновлювати наше християнське життя, будемо “занурюватися у Христа” і очищуватися від всього того, що нас віддаляє від Нього, будемо “зодягатися у Христа”, щоб перебувати весь час у Спасенних Його діяннях.

Радість і плач священика після хрищення 

Священик похристив дитину. Коли скинув урочистий богослужбовий одяг, підійшов попрощатися до батьків. Мама новоохрещеного малюка зауважила сльозу на обличчі священика і здивовано запитала: “Що то з вами? Ви то радієте, то сумуєте?” 

Священик пояснив: “Радію, бо щойно охрестив вашу дитину, а сумую, бо не знаю чи я ще побачу її?” “Не сумуйте -  заспокоїла мама – я сама буду намовляти її, щоб вона вінчалась лише у вашому храмі!”

Того ж дня один жебрак попросився переночувати у цьому храмі. На що священик відповів: “Це не житлове приміщення – це храм, тут тільки Богослуження проходять”. Чоловік оглянувся довкола і промовив: “дійсно, тут ніхто не живе”

http://www.rozdum.org.ua/?p=1774

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 4 + 4.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин