Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: + ВЕНЕДИКТ, єпископ-помічник Львівський

Про некатолицьких священиків

Дата публікації: 12-10-2011

Послання до вірних Львівської Архиєпархії про некатолицьких священиків, які видають себе за католицьких

КУРІЯ ЛЬВІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ
Українська Греко-Католицька Церква


Вих. ЛВ 11/1315


Послання до вірних Львівської Архиєпархії
про некатолицьких священиків, які видають себе за католицьких.

 

Дорогі брати і сестри,


пройшло вже більше як двадцять років з того благословенного моменту, коли наша Церква-Мати вийшла із крипти-підпілля, де її намагалась поховати атеїстична влада. Народ отримав можливість вільно приходити до храмів, свобідно молитись, здобувати Боже благословення через Святі Тайни. Сьогодні з великою радістю та миром кожна родина може лучитись у спільній молитві із своєю Церквою, кожна зболіла душа може прийти із покаянням та отримати прощення у святій тайні сповіді, прийняти благодать Євхаристійного Христа. Парафіяльне життя оживилось, в багатьох церквах активно діють катехитичні школи для дітей та курси для дорослих, ведуться передшлюбні науки, прицерковні молитовні спільноти запрошують до активного молитовного життя. Церква докладає зусиль, щоб її вірні зростали у вірі через спільну молитву та пізнання божих правд.


Ми є Церквою, таїнственним Тілом Христовим, ми відкуплені дорогоцінною Кров'ю Господа Ісуса, ми єднаємося довкола Євахаристійної Жертви під проводом нашого єпископа та священиків. У видимий спосіб можемо усвідомитити себе як Церкву, видиму католицьку спільноту. Останнім часом, однак, у нашу спільність увійшли невідомі особи, які видають себе за католицьких священиків, однак такими насправді не є. До них належать особи із лефевристської групи Ковпака та секти Догнала. Вони одягають на себе священичі ризи, хочуть провадити молитвою, а навіть «служать» Службу Божу. Дехто з вірних через незнання, нерозважність чи байдужість, вважає, що немає різниці хто їм буде служити Літургію, вінчати, сповідати, хрестити; «як вже вбрався в фелон, - то вже священик». Хочу напоумити - так не є...


Знаємо, що в часи комуністичного терору НКВД, КДБ та інші радянські спецслужби часто призначали своїх співробітників єпископами, священиками, при цьому ці люди не отримували Тайни Священства. Не маючи рукоположення, усі священичі дії цих осіб були звичайним фарсом, театром. Закон Божий каже, що священство є святою Тайною, яка передається через накладання рук та молитву єпископа, а при висвяченні на єпископа мають брати  участь  інші  три  єпископи,  щоб запевнити  надання Апостольського Приємства (кан.746 §1, Кодекс Канонів Східних Церков (ККСЦ)). Лише законно висвячений єпископ чи священик стає уділювачем Святих Тайн.


Згідно науки Католицької Церкви «через тайну свячення, здійснену Єпископом, дією Святого Духа, установлюються священнослужителі, які на різних ступенях наділяються завданням і владою, довіреними Христом Господом Його Апостолам, і послуговуються нею, щоб голосити Євангеліє, бути пастирями Божого народу і його освячувати» (кан. 743 ККСЦ). Таким чином, християнин, який не є висвяченим, уділяє Святі Тайни Миропомазання, Євхаристії (Служба Божа), Покаяння (Сповідь), Єлеопомазання, Подружжя (Шлюб), Священства неправосильно, тобто вони є неважними. Уділення Хрещення, у цьому випадку, хоча і є правосильним, але не законним. Особи, які видають себе за таких «священиків», належать головно до секти Догнала.


Деякі чоловіки, приймаючи свячення від некатолицьких єпископів, отримують Тайну Священства, однак вони стають некатолицькими священиками і жодного відношення що Католицької Церкви не мають. Стосовно уділення ними Святих Тайн необхідно сказати наступне: Святі Тайни Хрещення, Миропомазання, Євхаристії, Єлеопомазання хоча і є важні, однак незаконні, і кожний вірний Католицької Церкви, приймаючи від них ці Тайни, робить важкий гріх, оскільки, чинить схизматичний акт проти рідної Церкви. Святі Тайни Шлюбу та Сповіді, уділені цими особами є не правосильними (неважними) та незаконними. Саме тому, а це головно стосується молодят, подружжя «благословенне» такими священиками, Католицькою Церквою визнається неважним, а особи - такими, що живуть «на віру», тому католицькі священики таких осіб не можуть сповідати та причащати. З числа цих некатолицьких священиків можемо виділити лефевристських послідовників групи Василя Ковпака.


Як можемо довідатись, що священик є католицьким? Кожний католицький священик є законно призначений на свій парафіяльний уряд декретом Архиєпископа Львівського, до уряду його представляє місцевий протопресвітер (декан). Лише цей священик має право уділяти на території дорученої йому єпископом парафії усі Святі Тайни та сакраменталії. Таким є порядок Церкви від апостольських часів.


Отож, закликаю усіх вірних Львівської Архиєпархії, хто вважає себе греко-католиком, визнавцем віри своїх батьків та прадідів бути пильними до невідомих Вам священиків, не допускати таких до служіння, єднатися довкола своїх законних душпастирів та пам'ятати, що уже були часи в недавньому минулому, копи нам хотіли нав'язати чужих священиків та чужу церкву. Будьмо уважні та молімося!

З молитвою та Архиєрейським благословенням!


+ ВЕНЕДИКТ


Єпископ-помічник Львівський
Протосинкел Львівської Архиєпархії

Р.S. Поручаю прочитати це звернення у неділю 09 або 16 жовтня 2011 року після кожної Божественної Літургії.

Список коментарів

Коментовано: о. Юрій | 2011-10-12

Преосвященному єпископові –помічнику
Львівської Архиєпархії
+ ВЕНЕДИКТУ
о. Юрій

Ваше Преосвященство! Мушу дати відповідь на ваше послання, йдеться про, «Послання до вірних Львівської Архиєпархії про некатолицьких священиків, які видають себе за католицьких». Вих. ЛВ 11/1315.
Не католицький священик (або православний), це є той священик - який не вірить ні у догми католицької церкви, ні у всі вселенські собори, ані у все те що проповідує, і навчає католицька церква, «Походження Святого Духа», «Примат Папи», або Непороче Зачаття Пречистої Діви Марії, і тд. Як можна сказати священикові чи мирянину, що він не католик, якщо він вірить дотримується і живе згідно науки католицької церкви?
На жаль УГКЦ, у храмах і поза ними на даний час провадить не католицьку науку, а зокрема навчає, що ми православні, що до Святого Причастя не треба вклякати а приймати на стоячи, що не було Непорочного Зачаття, забороняют Святі Години Адорації, Суплікації, Хресну дорогу, і що саме гірше, мотивують це тим, що то католицькі (латинські) практики. То хто по Вашому католик???
Наші єпископи, митрополит Михайло Осідач, блаженної пам’яті нині покійний Йосафат Каваців та інші, про яких ви добре знаєте але замовчуєте, прийняли свої свячення з рук саме католицьких єпископів, а зокрема з рук Митрополита Володимира Стернюка єпископа Филимона Курчаби, та єпископа Олександра Хіра.
Митрополит Михайло Осідач, і блаженної пам’яті нині покійний Йосафат Каваців, це якраз і є ті католицькі єпископи які не прийняли в церкві модернізму. І не треба всіх прирівнювати до групи Догнала, бо ми з ними нічого не маємо спільного.
І як що є правдиві католицькі свячення, і священик вірить і виконує все згідно католицької науки, то яким чином шлюб може бути не правосильними (неважними) та незаконними, як що шлюб і в православних є важним, і православний шлюб визнає католицька церква навіть римська, хоча православні не є католиками.
А то що ми не служимо разом з Вами, то це Ваша вина. Верніть по церквах і храмах все як було ( в Богослужіннях, в пошануванню ПРЕСВЯТОЇ ЄВХАРИСТІЇ, в почитаннях образів Пресвятих Сердець Ісуса і Марії і тд.), і нам не треба буде виконувати наші священнодійства, по приватних Капличках, «А то сховали ключі від неба, самі не можуть туди у війти, і других не пускають».


12.10.11 о. Юрій

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 2 й 9.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин