Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Рік Уоррен

Що є рушійною силою вашого життя?

Дата публікації: 03-03-2013

Людина не є господарем свого життя. 

Як би вам не хотілося, але ви не можете контролювати всього. Існують речі, які піддаються вашому впливу, але ви теж залежите від багатьох факторів. Отже, дайте собі відповідь на питання: від чого я залежу на даний момент?

З одного боку, ваші вчинки можуть залежати від зовнішніх факторів: обставин, часу і очікувань інших людей. З іншого боку, ви обмежені своїми власними комплексами, страхами і упередженнями. Отже, поки ви визначаєтеся зі своєю залежністю, пропоную ознайомитися з повним списком:

Часто вчинки людей продиктовані почуттям вини. Багато людей ціле життя мучаться докорами сумління. Такими людьми керують спогади, тож вони зациклюються на минулому, замість того, щоб рухатися вперед, у майбутнє. Ці люди добровільно прирікають себе на страждання, вважаючи, що не заслужили щастя в цьому житті. Сучасні люди дуже нагадують Каїна, якому Бог сказав: «Втікачем і волоцюгою будеш на землі» (Бут 4, 12).

Тим не менше, ми не мусимо бути заручниками свого минулого. Бог нас створив не для цього. Якщо Він перетворив вбивцю по імені Мойсей на того, хто очолив цілий народ, а боягуза Гедеона на безстрашного героя, то Він може змінити й нас, адже Христос прийшов на землю, щоб обновити людину. В Біблії сказано: «Блажен, кому простилось беззаконня, кому гріх покрито. Блажен той, кому Бог вини не залічить, і в кого на душі нема лукавства» (Пс32, 2)

Деякі люди роками тримають на когось образу. Люди бувають дуже злопам’ятні і настільки зациклюються на своїй образі, що вибачити їм стає вкрай важко. Замість цього вони або замикаються в собі і спрямовують свій гнів на себе, або зривають його на інших. Проте це не вихід зі становища.

Ваші кривдники вже давно забули про те, що вони чимось вас образили. Поки ви зациклені на своєму болі, ображаєтеся на цілий світ, від цього гірше тільки вам самим. Зрозумійте одне: поки ви не пробачите, ви будете страждати через почуття образи до ваших кривдників. Ваше минуле – це ваше минуле. Його не змінити, тож заради власного блага винесіть з нього урок і забудьте. Інакше ваша образа вас погубить: «Отак безумного досада вбиває, і дурного губить завзяття» (Іов 5, 2).

Багато людей живуть в полоні страху. Їхні страхи можуть бути наслідком травматичного досвіду, невиправданих сподівань, надто суворого виховання або навіть закладеним на генетичному рівні. Такі люди часто «пасуть задніх» і марнують своє життя, боячись зробити крок вперед. Вони воліють плисти за течією, щоб не випробовувати долі.

Якщо ви замуровуєте себе в чотирьох стінах страху, то ніколи не зможете стати тим, ким вас задумав Бог. Ви мусите перемогти свій страх зброєю віри і любові. В Біблії сказано: «Страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх, бо страх має в собі кару, а хто боїться, той недосконалий у любові» (1 Йо 4, 18).

Багато людей живуть на засадах матеріалізму. Вони переконані в тому, що щастя полягає в накопиченні матеріальних благ, але таке переконання – оманливе. Навіть найдорожчі і найгарніші речі з часом набридають, а тому вони не можуть бути запорукою щастя.

Щастя не в грошах і не в їхній кількості, а ваш статус не означає, що люди мусять вас поважати. Гроші лише створюють ілюзію щастя, популярності і стабільності. Проте ця ілюзія недовговічна, як і самі гроші, яких одного дня може не стати.

Справжнє щастя можна осягнути лише завдяки вічним, нематеріальним цінностям. Навчіться будувати своє життя на основі віри, надії і любові. Покладіться в усьому на істинного Бога, який був, є і буде і який говорить, щоб ми складали скарби на небі, а не на землі!

Багатьом людям залежить на тому, щоб про них думали добре. Вони дуже залежать від очікувань своїх батьків, коханих, дітей, друзів і вчителів. Одні роблять все, щоб догодити своїм вимогливим батькам. Інші, невпевнені в собі, завжди переймаються думкою решти. На жаль, ті хто прислухається до більшості, ризикують стати сірою масою.

З власного досвіду скажу, що намагання догодити всім приречене на невдачу. Цим ви не досягнете нічого, зате втратите багато, зокрема суть вашого покликання на цій землі. Ще Ісус сказав, що «не можна двом панам служити», тож від чого б ви не залежали, всі залежності ведуть до одного: нереалізованості, невдоволення собою і змарнованого життя.

Тож настав час звільнитися і почати жити осмислено, свідомо, згідно Божого задуму. Поставте Божий задум на перше місце, відкинувши успіх, багатство, славу чи задоволення. Безцільне життя є просто існуванням, сірим, обмеженим і безглуздим.

 

Переваги цілеспрямованого життя.

 

Існує п’ять переваг цілеспрямованого життя:

Мета у житті – це світло вкінці тунелю. Люди інтуїтивно відчувають, що прийшли на цей світ не просто так. Коли ваше життя має сенс, ви можете пережити практично все, але без нього, життя – нестерпне. Тож люди намагаються зрозуміти в чому сенс їхнього життя усіма способами. Тому зараз такі популярні астрологія та психологія.

Один 20-річний юнак так виразив це людське прагнення: «Я відчуваю себе невдахою, бо намагаюся стати кимось, і навіть не знаю ким. Тож я просто марную свій час. Сподіваюся, одного дня я зрозумію своє призначення і теж зможу принести світу якусь користь».

Без Бога життя не має мети, а без мети життя не має сенсу. Без сенсу людина втрачає всяку надію. У Біблії багато людей говорили про цю безнадійність, зокрема Ісая: «Дарма я трудився, на ніщо витрачав силу» (Іс 49,4), подібно Йов: «Дні мої линуть швидше, ніж човник, і безнадійно пропадають» (Іов 7,6) і «Я сохну, я не буду жити завжди! Облиш мене, бо дні мої - лише подув!» (Іов7, 16). Вони готові були вмерти, таким безнадійним і марним їм видавалося власне життя.

Це означає, що надія є життєво необхідна для людини. Завдяки їй ми можемо долати будь-які труднощі. В такий спосіб видатний лікар Берні Зігель вмів безпомилково визначати, кому з його пацієнтів вдасться подолати рак. Для цього він просто запитував їх: «Ви хочете дожити до глибокої старості?» Ті, хто відповідали ствердно, найчастіше й виживали. Надія рятувала їхнє життя.

Якщо ви втратили всяку надію, цьому можна зарадити! Якщо ви почнете жити з конкретною метою, ваше життя переміниться. В цьому ви можете покластися на слова Божі: «Бо я свідомий моїх щодо вас задумів, - слово Господнє, - задумів щастя, а не лиха, щоб забезпечити вам надійне майбуття» (Єр 29, 11). З Богом безвихідних ситуацій не буває: «А тому, хто може зробити куди більше за те, чого ми просимо або що ми розуміємо за діючою в нас силою» (Еф 4, 20).

Наявність мети полегшує вам життя. Маючи мету, ви можете легко визначити, що робити варто, а чого – ні. Ви починаєте планувати свій день з огляду на доцільність тієї чи іншої справи для втілення Божого задуму у своєму житті.

Не маючи конкретної мети, ви марнуєте свій час і зусилля, приймаючи рішення під впливом обставин, оточення і власного настрою. Люди, які не знають, чого хочуть стараються зробити понад міру – і саме тому стають напруженими, втомленими і дратівливими.

Замість цього краще зосередьтеся на виконанні Божої волі. Для цього Бог дав вам ціле життя, а якщо вам хронічно не вистачає часу, значить ви займаєтесь не тим, чим треба (наприклад, забагато дивитеся телевізор). Проте у ваших силах припинити марнувати свій час, якщо ви почнете жити свідомо. Адже тоді ви отримаєте щось цінніше: «Той вдає багатого, хоч нічогісінько не має, а той бідного вдає, хоч він і пребагатий» (При 13, 7); а також душевний спокій: «Що твердий духом, зберігає глибокий мир і на тебе вповає!» (Іс 26, 3).

Розуміння своєї мети додає вам зібраності. Так ви вчитеся відрізняти головне і другорядне, зосереджуючись на важливіших справах. Ви припиняєте дарма розтрачувати свої час та енергію.

Люди схильні перейматися проблемами, які насправді не мають жодного значення. Така вже наша природа. Якщо у ХІХ ст., за словами американського письменника Генрі Девіда Торо, люди жили в «тихому відчаї», то сьогоднішній спосіб життя правильніше буде назвати «марною суєтою». Сучасні люди нагадують дзиґу, яка крутиться навколо своєї осі з шаленою швидкістю, але не рухається з місця.

Без конкретної мети ви будете змінювати місце проживання, роботу, друзів і віру –  сподіваючись, що чергова зміна надасть сенсу вашому існуванню і заповнить пустоту вашого серця. Проте щоразу, коли ви думаєте, що тепер все зміниться, насправді нічого не змінюється. Проблема залишається та сама – відсутність будь-якого орієнтиру чи мети.

В Біблії сказано: «Не будьте необачні, а збагніть, що є Господня воля» (Еф 5,17). Це означає зосередитися на тому, чого хоче Бог. Силу зосередження можна побачити на прикладі світла. Розсіяний пучок променів має невелику інтенсивність, але ви можете підсилити її, спрямувавши в одну точку. Якщо пропустити сонячні промені через лінзу, то ви зможете підпалити сіно чи папір. Якщо ж світло сфокусувати ще більше, наприклад, у лазері, то ним можна буде прорізати сталь.

Таку саму силу має життя, зосереджене навколо якоїсь мети. Зосередженість є запорукою успіху і перетворює звичайних людей на вершителів історії. Так, апостол Павло завдяки наполегливо і зосереджено поширював християнство по цілій Римській імперії. Він поставив собі таку мету: «Брати, я не вважаю, що осягнув уже мету; на одне лиш зважаю: забуваю те, що позаду, і змагаюся до того, що попереду» (Фил3, 13).

Якщо ви також хочете досягнути чогось у житті, зосередьтеся! Припиніть метушитися і хапатися за всі справи одночасно, адже так ви нічого не встигнете. Робіть менше. Відмовтеся від надміру справ і зосередьтеся на головному. Так ви встигнете полагодити більше. Павло сказав: «Ті ж, які досконалі, роздумуймо про це [своє покликання], а коли ви де в чому думаєте інакше, то Бог і в цьому просвітлить вас» (Фил 3, 15).

Усвідомлення власної мети мотивує людину. Поставлена мета завжди викликає ентузіазм для її досягнення. Вона стає джерелом натхнення. З іншого боку, коли немає мети, то людині бракує мотивації. Так люди втрачають смак до життя і прирікають себе на сірі будні. Одноманітне життя виснажує нас, висмоктує з нас всі соки і позбавляє нас радості.

Джордж Бернард Шоу якось написав: «Справжня радість життя у тому, щоб присвятити своє життя вищій меті, бути силою природи замість того, щоб нарікати на цілий світ і бути ходячим клубком нервів»

Розуміння своєї мети готує вас до вічності. Багато людей ціле своє життя намагаються прославитися. Вони хочуть залишити свій слід в історії. Вони намагаються справити враження на людей, замість того, щоб справляти враження на Бога. Люди не розуміють того, що з часом подвиги забуваються, старі рекорди поступаються новим, репутація псується, а нагороди переходять до нових власників. У коледжі відомий письменник Джеймс Добсон хотів стати чемпіоном школи з тенісу. Він навіть зайняв призове місце на шкільному турнірі, а його кубок виставили в класі на почесному місці. Він з гордістю розповідав про це усім своїм знайомим, доки одного дня не побачив свого кубка у поштовій скриньці. До кубка додавався лист, з якого він дізнався, що кубок чудом уникнув смітника, коли ремонтували школу. Того дня Джим зрозумів, що «з часом всі наші трофеї попадають до смітника».

Оскільки земна слава є минуща, вона не вартує того, щоб витрачати на неї ціле життя. Краще подбайте про славу небесну. Подумайте про те, що були послані на цей світ для того, щоб приготуватися до вічності.

Одного дня ви постанете перед Богом і Він судитиме вас перед тим, як ви відійдете у вічність. В Біблії сказано: «Усі ми станемо перед судилищем Божим… Так ото, кожний з нас сам за себе дасть відповідь Богові» (Рм 14, 10-12). На щастя, Бог хоче помилувати нас, тож дає нам час підготуватися до своєї відповіді. З Біблії ми можемо здогадатися, що Бог поставить нам такі два запитання:

Перше, «Що ви зробили з моїм сином, Ісусом Христом?» Бога не цікавлять ваші релігійні переконання чи догматичні погляди. Він хоче знати лише про те, чи ви прийняли спасительний викуп Христа і чи навчилися любити Його і довіряти Йому? Ісус сказав: «Я - путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене» (Йо 14, 6).

Друге, «Що ви зробили з тим, що я вам дав?» Як ви розпорядилися своїм життям – всіма дарами, талантами, можливостями, енергією і ресурсами, які Бог вам дав? Чи ви витратили їх з користю для себе чи своїх ближніх?

Ця книга призначена допомогти вам підготуватися до цих запитань. Перше питання визначає де ви проведете свою вічність. Друге запитання визначає, що ви робитимете у вічності. Наприкінці цієї книги ви будете готові відповісти на обидва запитання.

 

 

День третій

Роздуми про моє покликання

Ключова думка розділу: цілеспрямоване життя є шляхом до миру

Для вивчення: «Що твердий духом, зберігає глибокий мир і на тебе вповає!» Іс 26, 3

Для роздумів: Від чого залежить моє життя? Як би відповіли мої друзі і сім`я? Чи це те, чого я хочу насправді?

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 1 й 9.

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин