Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: о. Віталій Тарасенко

Тоді, коли тебе просить Бог, відчуваєш різницю?

Дата публікації: 30-04-2011

Одного разу, коли народ юрмився коло нього, щоб почути слово Боже, і він стояв біля Генезаретського озера, побачив два човни, що стояли край озера; рибалки вийшли з них і полоскали сіті. Він увійшов в один з човнів, що належав Симонові, і попросив його відплисти трохи від землі, а сам, сівши, з човна почав народ учити. (Лк. 5, 1-4)


На березі Генезаретського озера стояв човен. Дорогі у Христі, цей човен може стати для кожного з нас ключовим предметом у наближенні до розуміння важливості віри, яка деколи може поставити під сумнів людський досвід. Якщо би досвід не передавався з покоління в покоління, то кожній людині потрібно було би розпочинати все спочатку і не було би такого прогресу, який є сьогодні. Досвід – це велика цінність, але ця цінність деколи, стає перешкодою в прогресі. Абсурд?

Ісус підійшов і попросив Симона дозволити проповідувати із човна. Ще такого не ніхто не бачив, щоб хтось розказував про Бога у такий спосіб. Але Петро тут не перечив. Відразу погодився, може він не встиг до кінця зрозуміти, що хотів Ісус? Ісус говорив дивні речі, але в них хотілось вірити. Це не було щось нове, бо часто повторював, що він прийшов лише доповнити закон. Ісус не заперечував досвід минулих праотців і патріархів. Це було щось на зразок оновлення. Симон не був красномовним і не дуже розумівся в проповідництві. Він був рибаком і в цьому він розумівся добре. Слухати Христа йому було любо. Експеримент із човном теж пішов добре, і човен Петра увійшов в історію: це була проповідальниця Месії.

Месія на цьому не зупинився. Він мав ще одне прохання, яке було ще більш незвичним.

Досвід допомагає і перешкоджає

Коли Ісус закінчив проповідувати, то звернувся до Симона із наступним проханням: “Відчали на глибінь та й закиньте Ваші сіті на ловитву” (Лк. 5, 4). Поставити себе в черговий раз на сміх? У першому випадку можна було оправдати, що човен не проповідальниця, але була потреба і це було найкращим рішенням. Але після невдалої ловитви, найкраще піти відпочити, змирившись із невдалим днем.

Петро запротестував: “Господи, ми цілу ніч ловили рибу і нічого не впіймали: хіба хтось у білий день ловить рибу?” Петро, досвідчений рибалка, говорив із свого власного досвіду та за наукою інших. Його можемо зрозуміти. Дуже часто ми, як і Петро, пригадуємо Богові багато аргументів з нашого минулого чи з досвіду інших людей. І кажемо: “а хіба це можливо?”

Наш досвід може стати перешкодою у вірі. Спогади, переконання і все інше можуть легко найти причину і заперечити тому, що нам пропонує Бог.

Приклад із тим, як нам буває важко простити людині нам явно показує цю трудність. Господь нам каже: “прощати!”, а наш досвід каже: “це вже робив і не допомогло”. Ось ми і стоїмо на роздоріжжі, як Петро.

Тоді, коли просить Бог

Потрібно тут зауважити, що до нього говорив сам Господь, а не проста людина. Потрібно і нам зауважити, що до нас говорить сам Господь!

Коли ми шукаємо різні оправдання, Господь не відповідає цим самим, не заперечує нам і не переконує нас. Він просто нас просить!

Маючи вільну волю, Ми можемо повірити у те, що “Неможливе в людей, можливе є в Бога” (Лк. 18, 27). Але як бути із нашим минулим? Нашими знаннями, досвідом та іншими здобутками людства? Дуже часто наш минулий досвід нам допомагає уникнути помилок і покращити все те, що ми робили до цього часу.

Цьому зперечити неможливо, так як не можна заперечити, що Бог нас ніколи не обманув і нікому не зробив щось погано!

Наш досвід може стати перешкодою у вірі. Спогади, переконання і все інше можуть легко найти причину і заперечити тому, що нам пропонує Бог.

Приклад із тим, як нам буває важко простити людині нам явно показує цю трудність. Господь нам каже: “прощати!”, а наш досвід каже: “це вже робив і не допомогло”. Ось ми і стоїмо на роздоріжжі, як Петро.
Однак Петро послухав, і попри всі свої аргументи та передбачення, в сітях знайшов багато риби.

А ми?

Що ми зробимо? Кого ми послухаємо? Кому довіримо ми своє життя? Ми відчуваємо різницю між тим, коли до нас говорить Бог і тим, коли говорить проста людина?

Якщо довіряти Богові, то спочатку потрібно навчитись слухати Бога. Слухати у кожній хвилині твого життя, а далі закидати сіті туди, де погані люди навіяли тобі, що там вже нічого доброго не буде! Господь дає надію там, де наш досвід чи досвід інших людей заперечує зміну на краще.

І що робити із нашим досвідом, щоб він нам допомагав?

Один мудрець сказав: перед тим, як вживати розум, очисти його від всього, що шкодить йому приймати мудрі рішення. Саме тоді будеш мати досвід, що буде тоді корисним і не буде перешкоджати у вірі!

http://www.rozdum.org.ua/?p=1255

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 3 і 9?

Дорога спасіння

ДЕПРЕСІЯ

10 РЕЧЕЙ, ЯКІ ВИ МАЄТЕ ДІЗНАТИСЯ ВІД СВЯЩЕНИКА ПРО ДЕПРЕСІЮ

У мережі почався новий флешмоб – #faceofdepression. Його мета – показати, що людська депресія – це доволі неочевидний для сторонніх факт. І навіть якщо ви, або хтось із ваших близьких, щиро посміхаєтеся ...

спеції

Приправи до… Великого Посту

Ну що ж, Великий Піст іде повним ходом. Ви вже взяли собі постанови? Ну то добре. А що якби ми підійшли до посту «від кухні», але не в ...

піст

ЩО МОЖНА І ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначеня. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ...

думки

20 думок святого Хосемарії Ескріви про духовність, молитву та життя

Є речі, які видаються нам очевидними. Однак, пропущені через особистий досвід, вони промовляють значно більше. Пропонуємо 20 тез отця Хосемарії Ескріви про речі, які стосуються кожного...

поради

Перемогти стрес: 5 практичних порад

Прокинувшись вранці, ви, можливо, вирішили, скільки разів натисните на кнопку будильника, у що одягнетесь чи скільки чашок кави вип’єте. Однак виникають проблеми, над якими ви не задумувались заздалегідь. Про що йдеться? Ви обирали ...

людина

10 ознак того, що ти приймаєш себе

Ми схильні прив’язуватися до речей і поглядів. Неохоче розстаємося з колись установленими уявленнями про самих себе. Проте cаме вміння полишати старі погляди є основою розвитку ...

молитва

Божі Дари є для того, щоб сховати в собі чи щоб послужити іншим?

Дорогі в Христі, браття і сестри, в Євангелії від Матея 25:14-30 Ісус оповідає нам притчу про Таланти та їх помноження. Зауважуємо, що ці дари не беруться з нічого, а є їх ...

любов

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють...

Архів новин