Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Анастасія Колосовська

Бог дав тобі ім'я, не відзивайся на прізвиська

Дата публікації: 04-09-2012
Навіть коли ми придумуємо один одному кмітливі прізвиська не з ціллю підколоти чи образити – ми придумуємо їх, що не кажіть, часто спостерігаючи за поведінкою людини, її звичками чи вподобаннями. І, можливо, не є це так кепсько, якщо одного разу тебе не запитають: «До речі, а як тебе звати?».

Трапляються такі випадки тоді, коли до людини через «десяті вуха» доходять чутки про певну особу з властивим прізвиськом. Але наскільки потрібно бути неуважним і байдужим, щоби навіть не поцікавитись, як же ж ту людину звати насправді?

І так призвичаюємось до такого способу життя – під «чужим іменем»... Саме під чужим, яке не має нічого спільного з тобою як з особистістю, другом, християнином.

Бог дав нам ім'я! На що ми цю благодать перетворили?! На звичку... Адже це нормальне явище, та й годі. Певно, рідко ми звертаємось до першооснов свого життя, покликання і звершення обов'язків. Бо тоді ми би цінували благородніше те Таїнство, у яке були посвячені при народженні – Таїнство Хрещення.

Такі зворушливі і прекрасні хвилини, одні з найпотаємніших, які переживаєш на землі... І цей щасливий час християнського втаємничення ми десь розміняли на дешевий експеримент «змінити своє ім'я», дозволивши звертатись до себе за кличкою.

При народженні батьки обирали нам ім'я, і багато з нас носять імена великих подвижників молитви, святих і славних мучеників. Їхні життя були жертовними і повними любові. Складно зараз перелічити тих, хто й життя своє віддав за віру, за народ... І, певно, їхнє славне життя так надихнуло наших батьків одного разу з ласки Божої дати нам ці імена.

А ми легковажимо і просто не думаємо про цей дар, не вникаємо у спосіб свого життя, у якому носимо саме ім'я, не прізвисько, не кличку, не "nickname".

Оборот цієї теми змінюється, коли говоримо про зменшено-пестливі імена, якими нагороджують своїх дітей, друга чи подругу в стосунках, бо так палко люблять їх, кохають. Лагідні звертання завжди приємні і любі! Це гарно і звісно, що не суперечить якимось нормам. Не варто пристосовуються до іронічних прізвиськ, згадуючи при цьому усіх можливих тваринок, бо часто чути саме такі звертання і відзиви на них.

Зовсім не пристойно замінити християнське лагідне ім'я брутальною кличкою і невимушено сміятись, коли особи зі щирою цікавістю, звертаючись до тебе за прізвиськом, запитують: «як тебе звати?».

Дівчата та жінки, яким бути матерями, повинні пильнувати такі делікатні речі особливо ретельно, щоби не втратити шарму і витонченості. Бо про яку екстравагантність жінки можна говорити, коли за тобою пахне не ніжним ароматом християнського імені, а нудним присмаком клички.

Так само і чоловіки не можуть ототожнювати свою силу та мужність з вуличним прізвиськом. Такими нюансами не підтверджується чоловіча міць.

Благородно носити ім'я і пишатись, що саме ним охрещений, бо воно має славну долю, і ти повинен відповідати йому своїм гідним життям, не плюндруючи його прізвиськами.

Яке би не було твоє захоплення, спосіб життя, стиль і вподобання – пам'ятай про своє ім'я! Не виставляй себе на посміховисько, відкликаючись на незрозумілі імена, у тебе ж є своє.

Нехай це прізвисько, яке ти собі придумав, створюючи електронну пошту, чи зареєструвавшись на якомусь сайті – так і залишиться у тій електронній мережі, а в реальному живому житті, будь-ласка, залишайся собою зі своїм неповторним іменем!
www.dyvensvit.org

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 6.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...