Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: credo-ua.org

Чому люди себе ненавидять?

Дата публікації: 09-04-2013

Варто розрізняти глибоко закорінений в нас інстинкт до виживання і любов до свого життя. Інстинкт – це природній засіб, що записаний генетично, а от любові мусимо постійно вчитися. Ненавидить власне життя той, хто не навчився любити себе самого. Там, де бракує любові, постає  ненависть. Ненависть до себе є прямим наслідком браку любові.

Чому люди себе ненавидять?
Тому що не відчувають, що  хтось їх любить – ні люди, ні Бог. Щоб полюбити себе, треба насамперед пережити любов інших.
Так само, як немовля не може само себе нагодувати, так і людина – доросла також – не здатна обдарувати сама себе любов’ю. Полюбити себе може тільки той, хто відкрився для любові і почуває себе цілковито любленим. Натомість ненавидить власне життя той, хто почувається відкиненим, приниженим, хто відчуває ненависть інших людей. Певною мірою наше ставлення до свого життя – це копія нашого досвіду від переживання любові – любові Бога та інших.

Щоб зцілитися від ненависті до життя, однаковою мірою потребуємо любові Бога і людей. Людина не може пожертвувати ближньому такої любові, яку може дати тільки Бог, але й Бог не може дати людині того, що дають їй ближні. Творець не нагодує дитину, якщо цього не зробить людина, мати; Він не може її пеленати, навчити розмовляти. Він, Всемогутній, уклав союз із людиною і тільки завдяки її допомозі може любити людину. Для наших ближніх ми є обличчям Бога, Його руками, ногами, вухами, устами, Його тілом. Коли мати викидає власну дитину, Бог у своїй любові до неї стає безпорадний, безсильний, без рук, без ніг, «без губів». Може лише терпіти з терплячою дитиною і вмирати разом із нею.

Чому люди себе ненавидять?
Тому що надто багато говорять про віддавання любові іншим, а рідше, або й зовсім не згадують, - про покірне прийняття любові Бога і людей.
 Давати любов іншим може тільки той, хто її приймає. Хто не приймає любові, той не вміє любити. Людина – це не джерело любові. Ісус сказав, що без Нього нічого вчинити не зможемо. Тож як без Його любові нам би вдалося полюбити себе? Намагатися віддавати любов іншим, якщо спочатку її не прийняти, - це пряма дорога до виснаження, що проявляється, між іншим, через ненависть до власного життя.

Коли не відчуваємо, що нас любить Бог і люди, намагаємося самі заробляти любов до себе. Ставимо собі надто амбітні цілі, щоб засяяти в очах інших і таким чином переконати себе самих, що заслуговуємо любові.  Виконання власних надмірних вимог стає для нас умовою любові до себе. А оскільки не можемо з ними впоратися, то наші зусилля увінчуються розчаруванням.

Ніщо так не поглиблює ненависть до себе, як обмануті, хворобливі амбіції. Зневага до себе – це тільки продовження розчарованої гонитви за власною величністю. Щоб зцілитися від ненависті до себе треба, насамперед, відмовитися від пихатого серця і гордовитих очей, які женуться за власною величчю, а потім як безпорадне немовля відкритися на любов Бога і людини (пор. Пс. 131). Якщо не станемо, як діти, не зцілимося від ненависті до себе, не полюбимо власне життя - не увійдемо до царства любові.

о.Юзеф Августин, SJ, deon.pl 
Переклад: Ольга Литвин, CREDO

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 4 і 8?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...