Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Оля Дідух

Цінність

Дата публікації: 02-08-2011

Вже від ранку Іван ходив по лісі. За допомогою великої палиці, яку він знайшов при вході на галявину, він детально оглядав кожен горбочок під мохом, кожен пеньок, щоб бува не пропустити гриб.

Щось наспівуючи собі під ніс, чоловік підійшов до урвища. Ставши над ним, він побачив трухлявий пень, біля якого росли білі гриби. Іван почав обережно спускатися вниз, але, наступивши на гілку, нога провалилась у яму. Чоловік намагався вибратися, але нога ще далі провалювалась у яму. Тоді він став навколішки, відставив набік палицю, поклав руки на землю і ... раптом відчув під руками якийсь твердий предмет. Іван піднявся і сів на пеньок, при цьому витягши щось замотане у брудній шматі. Розгорнувши, він побачив дерев'яну шкатулку. В чоловіка заблищали очі і він, оглядаючись на боки, поклав важкувату  шкатулку у наплічник.

Так мріючи про коштовності, які можуть бути в шкатулці і про те, що він за них зможе придбати, Іван дійшов до своєї хати. Завбачливо зачинив двері і почав розглядати свою знахідку. Шкатулка була дерев'яною, на якій ледве проглядалась вишукана різьба, яка була, правда, потерта і почорніла чи то від часу, чи від того, що пролежала в землі. На верхній частині був видавлений якийсь незрозумілий рисунок. Де-не-де ще залишились камінці, якими була інкрустована шкатулка. Іван спробував знайти, як шкатулка відчиняється, але ніде не було  видно отвору для ключа. Тоді він взяв ножа і спробував підважити верх, але він був міцно запаяний, тобто шкатулка була мовби суцільною без єдиної щілинки, через яку можна було б підважити і відчинити її. Чоловік спересердя почав ходити по хаті не знаючи, що ж то таке можна зробити, щоб відчинити. Нічого кращого не придумав як просто розбити її. Іван  приніс з майстерні величезний молоток з долотом і почав розбивати. Шкатулка довший час не піддавалась, але при одному найсильнішому ударі просто розсипалась. Чоловік квапливо почав розсовувати скалки деревини і побачив що всередині було поколене річкове каміння... Тоді Іван зрозумів, що цінністю була саме шкатулка...

                                                                                 *****

В кожної людини є свої цінності і від стану душі залежить, які саме, а також чи цінує вона їх по-справжньому. Людина часто усвідомлює цінність, коли втрачає її. Вона починає тоді дорікати і картати себе та, на жаль, в більшості випадків уже нічого не можна змінити. Коли людина, яку ми не цінували, відійшла у вічність, ми починаємо думати, що от би повернути час назад, але знов таки не цінуємо тих, хто залишився поруч. Часто в погоні за тією чи іншою річчю, яка, на нашу думку, є конче нам необхідною ми занедбуємо спілкування в родинах, діти не отримують належної ласки та турботи. Отримавши таку жадану річ, ми бачимо, що наші діти виросли, ми їм вже перестали бути конче потрібними. У нас виникає образа на них і на себе, а час то пройшов ... Не цінуючи людей, які оточують нас ми можемо залишитися біля розбитої шкатулки, яку ми розбили, щоб швидше дістати щось цінніше, на наш погляд... а потрібно було її не розбивати, а легенько натиснути зверху і ми б побачили те, що знаходиться всередині - звичайна суєта, яка відволікає нас від чогось справжнього і значущого.

Що становить цінність для справжнього християнина - це відносини з Богом, прийняття Його як небесного Батька, усвідомлення того, що все на землі швидкоплинне і незначне в порівнянні з вічністю. Найбільша цінність, яку залишив нам Господь - це св. Літургія з Євхаристією, де ми споживаємо Тіло і Кров нашого Спасителя. Цінність - це Святе Письмо - наш дороговказ. Цінність - це молитва, за допомогою якої ми наближаємось до Бога. Цінність - це життя згідно Божих заповідей. Цінність - це любов, яку Господь дарує нам і яку ми можемо подарувати Йому та оточуючим. Цінність - це Божа Ласка та Благодать... А для вас що є цінністю?

http://dyvensvit.org/duhovnist/171-duhovnist-statti/4117-cinnist

Список коментарів

Коментовано: Юрий | 2011-08-04

К сожалению сейчас любые ценности отступают перед деньгами.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 6 й 3.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...