Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: прот. Михайло МЕЛЬНИК

Дорога до Вифлеєму

Дата публікації: 28-11-2012

Приходить Різдвяний піст. Це ніби 40-денний шлях до Вифлеємських ясел, який нам, християнам, необхідно здолати. В дорогу до Вифлеєму вже вирушили троє східних мудреців. Тільки вони і кілька простих пастухів удостоїлися побачити і поклонитися Спасителеві світу…

Розважмо, чи ми на цій дорозі?

Всі вірні, ревні та практикуючі християни заздалегідь ретельно і добре готуються, щоб гідно зустріти і відзначити день появи на землі посланця з Неба – Сина Божого, народженого від Пресвятої Діви Марії, - нашого Господа і Спасителя світу Ісуса Христа.

Воістину це найбільша подія в історії, яка повністю змінила її ходу і стала початком нової, спасенної ери людства. Її велич переступає всі земні межі і сягає у саму вічність, з якої і походить. Бо ж звідти, з Неба, від Божого престолу до нас, вигнанців з раю, на нашу грішну землю, долину сліз і плачу, приходить сама святість, найбільше добро і безмежна любов, щоб нас знову повернути в Царство непроминаючої радості.

Та на заваді й надалі непрохідною стіною залишається наш гріховний бруд. А позбутися його, омитися і очиститися від нього можна тільки слізьми покаяння. І з’являються та цілющими струмками течуть вони в часі посту, коли є глибоке розважання духовних наук Божого Слова, щира молитва й обмеження в їжі, напоях і розвагах.

Ще від найдавніших часів Старого Завіту було встановлено пости, що були середниками, засобами і приємною жертвою Богові, яка умилостивлювала Його й очищувала людину. В різних великих бідах і небезпеках юдеї накладали на себе строгий піст і молитву. Макавеї перед битвою постилися. За законом Мойсея в день очищення був встановлений піст. Якби наклали на себе піст Содом і Гоморра, то їх не було б знищено з усіма жителями цих міст та й околиць (а сьогодні, як бачимо, содомізм бере гору над усім людством).

Як бачимо, піст і до християнства вважався великим пожитком для душі. А тим більше нам, християнам, як послідовникам Ісуса Христа, Який дав приклад 40-денного посту, потрібно щиро, ревно і строго дотримуватися його. Тільки так, за словом Господа, ми поборемо й переможемо носіїв і сівачів зла – бісів та й усяке інше зло у самих собі. Тисячі й тисячі праведників і святих Церкви Христової своїм життям засвідчують і потверджують цю Божу правду.

Сорок днів Різдвяного посту – це ніби 40 сходинок від землі до Небесного Вифлеєму, до Божого престолу. Тож сходинку за сходинкою пройдімо їх усі гідно і тоді переживемо найбільше щастя і радість споглядати новонародженого Спасителя.

 

прот. Михайло МЕЛЬНИК

с. Старі Кривотули

Івано-Франківська обл.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 9 + 5.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...