Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: www.hramspasa.org.ua

Пасхальний аспект Літургії

Дата публікації: 01-07-2011

У наш час мало хто звертає увагу на те, чим є Літургія. Багато приходять на Службу Божу лише тому, що так приписано Церквою. Інші, бо так їх навчили і це увійшло у їхню звичку. Є й такі, які говорять: “А навіщо мені іти до церкви, якщо я й вдома можу помолитися.”

Найлогічнішим тут є третій випадок. У перших двох люди приходять до церкви, але все ж таки не розуміють для чого, бо вони це роблять лише з обов’язку. Ті ж, хто належить до третьої групи мають лише обмежене поняття літургії. Це правда, що літургія є молитвою, також правдою є й те, що Христос навчав молитися так, щоб цього ніхто не бачив, але є різниця між молитвою особистою і молитвою спільною, які є однаково важливими у Церковній практиці. Отже кожен християнин не лише зобовязаний до участі обидвох способів молитви, але мусить їх практикувати.

Від самих початків християнства, окрім персональної молитви, де молільник зустрічається віч-на-віч з самим Господом, літургія мала дуже важливе місце. Помимо свого молитовного значення вона мала, і має досі, значення пасхальне, обєднуюче, спасаюче та ін. Хотілося б головним чином зупинитися на пасхальному розумінні літургії, адже це завжди було її головним завданням.

Отже це пасхальне таїнство залишилось ще дотепер в нашій Літургії , яке, як можемо бачити, в свідомості народу, було настільки глибоким, що неділя називалася воскресінням (в російській мові так і залишилося). Властивістю пасхальної Літургії є радість, обов'язкова трапеза, якою є св. причастя в церкві. Передусім тут є важливим розуміння суті християнства, те, що воно є пасхальним, бо Христос за нас розіп'явся і воскрес; в терпіннях і смерті став переможцем. Тому тратиться, отже, розуміння Літургії у тих громадах, де ніхто або тільки дехто приступає на Службі Божі до святого причастя Тіла і Крові Христових. Це так якби хтось запрошений на гостинну вечерю, сів би собі збоку і не хотів спільно їсти. Вже те явище, що Євхаристія встановлена як трапеза святого життєво-необхідного хліба, вказує на те, що вона є узагальненням і висловом єдності християн. У всіх культурах світу, а в біблійному світі зокрема, спільна трапеза має завданням не лише наситити людей, але, радше, має бути висловом спільності та єдності.

Треба згадати, що згідно з давньохристиянським переконанням, Євхаристія – це не лише символ єдності цілої Церкви, але це є місце, в якому унаочнюється і здійснюється та єдність. На міцну єдність Євхаристії і Церквою, вказує старе грецьке слово «койнонія», тобто сопричастя, що належить до найчастіше вживаних старохристиянських слів. Причастя ще й тепер розуміємо не просто як Пресвяту Євхаристію, але й також як спільноту вірних, як єднання вірних І ці два поняття настільки поєднані між собою, що поняття причастя Тіла і Крові Христових вимагає одночасно єдності між християнами. Іншими словами, саме тому, що вірні причащаються Тіла Христового, вони творять одну спільноту між собою, бо Церква не є товариство, в якому «статут» визначає членство, але спільнота в святій таїні Євхаристії.

Про Євхаристію каже й св. Іван Богослов, що вона є «пожива на життя світу». І це каже той самий Іван, для якого поняття «світ» завжди протилежне поняттю «Бог». Під гаслом: «Для життя світу» відбуваються нині конгреси, студії, зустрічі вчених богословів, бо йдеться передусім про чітке унаочнення цілому світові, тобто цілій людській спільноті, насамперед християнській, чим є для людини Пресвята Євхаристія і чи неможливо далі дивитись на ту прірву між двома категоріями вірних, між тими, що в неділю приступають до св. причастя, і тими, що стоять на боці. Дійсно, церковна заповідь вимагає тільки, щоб християнин в неділю взяв участь у богослужбі, а друга заповідь приписує, щоб християнин причастився раз на рік. Але ці приписи, хоч і залишаються чинними, не являються критеріями, і Церква навпаки заохочує всіх християн до якнайчастішого приступання до Пресвятої Євхаристії, оскільки воно є Нашим обєднанням з христом,  а черех Нього і нашим обєднанням в одну християнську спільноту.

Дивлячись з такої точки зору на Літургію, мусимо насамперед зрозуміти і її богословське обгрунтування, а саме те, що завдання літургії є віддати славу й честь Богові та здійснювати спасіння між людьми. Вона є виявом того Нового Завіту з Богом, що був укладений Христом на Тайній Вечері і має вже тепер есхатологічний характер, тобто вона підготовляє нас і чекає сама на майбутнє, вічне життя, а під серпанком містичних, сакраментальних знаків дає вже тепер завдаток тих вічних скарбів, бо їх повноти сподобимося у вічному блаженстві.

http://www.hramspasa.org.ua/duxovni-rozdumi.html

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 5.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...