Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: christusimperat.org

Форми молитви

Дата публікації: 25-01-2010
молитви
«Моліться без перерви»(1Сол.5,17)! 

Апостол Павло закликає Христових вірних молитись постійно, без перерви, а в посланні до Ефесян 6,18 каже: «Моліться завжди в дусі всякою молитвою і благанням». На перший погляд такий заклик видається як мінімум нереальним, бо реальне життя наповнене справами і речами, поза якими на молитву (чи на те, чим ми собі її уявляємо) в кращому випадку виділяємо певний час протягом дня. Але ж Святе Письмо говорить нам молитись повсякчас і на всякому місці!

Справа в тому, що молитва має багато різних форм, які різняться за наповненням, змістом і виглядом, але в своїй суті є комунікацією між Богом і Його творінням. Християнство - не релігія, а особисті стосунки кожного вірного з живим Ісусом Христом, а стосунки будуються не лише в розмові, але і в щоденному житті через працю, відпочинок, творчість, роздуми, емоції. В кожній сфері нашого щоденного буття маємо можливість поглиблювати зв'язок з Богом, тобто для християнина реально молитись (комунікувати з Богом) без перерви. Кожна з наведених нижче форм молитви має свої особливості, але всі вони мають на меті поглиблення зв'язку між Богом і Його людьми.

Отже, існують такі форми молитви:
1. Піст
2. Читання Святого Письма
3. Літургічна молитва
4. Приватні побожності
5. Спів
6. Гра на музичних інструментах
7. Танець
8. Розважання і медитація
9. Розмова про Бога
10. Праця на славу Божу
11. Розмова з Богом
12. Терпіння
Розглянемо коротко значення і суть кожної форми.

1. Піст
В Біблії піст займає особливе місце серед всіх форм молитви, з ним пов'язані більшість важливих моментів, рішень і подій, які мали місце в житті вибраного народу, новозавітних апостолів, а також в житті самого Ісуса Христа. Піст полягав у добровільній відмові від їжі і пиття, в носінні волосяниці (дуже грубого і жорсткого сукна, одягнутого на голе тіло) і в посипанні голови попелом. Для чого це робити? В існуванні людини має місце простий механізм : коли тіло слабке, владу над людиною бере її дух, таким чином людина може легше входити в духовний світ, але робити це обов'язково треба під Божим захистом і в Святому Дусі. В часі посту в молитві людина переконується, що Той, хто живе в ній, більший від того, хто в світі (1Йо.4,4). Піст сприяє впокорюванню людини перед Богом, поглибленню усвідомлення її залежності від Творця.

2. Читання Святого Письма
В Біблії маємо записане слово Боже, і коли говориться про його об'єктивне значення, в грецькому тексті вживається слово «логос», а якщо йдеться про слово Боже, застосовне до мене, до моєї конкретної ситуації, вживається слово «рема». Проголошене вголос слово Боже в моєму житті, тобто конкретна рема, відповідна до ситуації, є подвійно ефективною. Через Біблію можемо найкраще чути Божий голос і пізнавати Його самого, розуміти Його характер і задуми відносно нас самих.

3. Літургічна молитва
До цієї форми молитви належить не лише власне Літургія, але і інші Богослужіння молитвослова, тобто Вечірня, Утреня, уділення Таїнств і благословення. Літургічна молитва - офіційна молитва Церкви, тобто Божого Тіла. Отже, Христос (а він є Головою свого Тіла, тобто Церкви) через неї діє особисто і безпосередньо як Первосвященик.

4. Приватні побожності
До цієї групи молитов належить Вервиця, Хресна Дорога, Акафіст, Молебень, Літанія, Адорація. Кожна з цих молитов має своє особливе значення і певну вагу для духовного зростання християнина.

5-6. Спів і гра на музичних інструментах
Святий мученик Юстин Філософ казав , що «хто співає, той двічі молиться». Музика - надзвичайно важлива сфера, якою цікавиться як Бог, так і диявол, бо вона має здатність вводити людину в духовний світ. Вона найлегше відділяє людину від видимого світу, навіть з матеріальної точки зору музика є чимось супердуховним, бо при малюванні картини чи написанні якогось твору мистецтва залишається видимий матеріальний слід, а музика звучить, а тоді зникає, вона і є і її нема водночас, знаходиться десь на межі між видимим матеріальним і невидимим духовним світом. Музика здатна спровокувати сильний сплеск людських емоцій, а такий стан завжди вводить людину в дух.

7. Танець
Танець в комбінації з музикою має таку саму здатність вводити людину в дух, в ньому людина задіяна повністю, тому може повністю ввійти в молитву.

8. Розважання і медитації
90% духовної боротьби відбувається в голові, в розумі людини. Існують речі і істини, які ми формально розуміємо і знаємо, але в серце їх можемо записати лише шляхом розважання і роздумування над ними в молитві. Лише через роздумування і розважання певні речі «сідають» в наш дух, іншого шляху нема. Медитація - це розважання, в яке включена також фантазія, уява, а коли в голові виникають певні візуальні ефекти, і якщо ці ефекти сповнені Святим Духом, то можемо отримувати видіння.

9. Розмова про Бога
Під цією формою маються на увазі реколекції, проповідь, свідчення, приватні бесіди. Ісус сказав: «Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них»(Мт.18,20). Часто, розмовляючи про Бога між собою, довідуємося нові речі про закон Божий, про слово Боже, можемо побачити його під новим і несподіваним для себе кутом зору. Господь часто послуговується устами наших братів і сестер у Христі, щоб промовити до нас, звернути на щось важливе нашу увагу.

10. Праця на славу Божу
Працею на славу Божу є не лише вершення певного служіння чи справ милосердя, а і звичайна праця на роботі чи вдома. Чому вона є молитвою? Бо Господь створив людину для праці, довіривши їй догляд і турботу за видимим світом. І це закладено в кожному з нас, бо навіть ліниві люди постійно зайняті якоюсь роботою, нехай навіть непотрібною і пустою. І якщо свою працю ми виконуємо добре, як це і задумане Богом, то через неї можемо Богу віддавати честь і проявляти його славу, праця християнина може і має бути молитвою.

11. Розмова з Богом
Саме цю форму більшість людей називає молитвою. Ісус хоче бути нашим приятелем, і найлегше навчитись приятелювати, якщо протягом дня говорити з ним, як говоримо з найкращим другом про те, що з нами відбувається, що переживаємо, чого потребуємо. Мусимо усвідомлювати собі, що він завжди з нами, тому варто говорити йому абсолютно все, що думаємо і відчуваємо, хоча не завжди мусимо почути відповідь.

12. Терпіння
Важливо усвідомити, що терпіння і страждання - різні поняття. Коли говориться про терпіння, мається на увазі неприємні пережиття чи відчуття, але які мають сенс, в той час як страждання позбавлене змісту і сенсу. Ми покликані співпрацювати з Божою милістю над собою заради спасіння, а це тяжка і неприємна праця, пов'язана з насиллям над собою, над своєю грішною природою, тому нам боляче і неприємно, ми терпимо. Терпіння є необхідною частиною нашої формації, підготовки до неба, бо для того, щоб чого-небудь навчитись, треба прикласти багато зусиль і праці.

«Великим є таїнство віри. Церква сповідує його в Апостольському Символі і здійснює його у літургії таїнств, щоб життя вірних відповідало Христові у Дусі Святому на славу Бога Отця. Це таїнство вимагає, отже, щоб вірні вірили в нього, здійснювали його і жили ним в особистому та життєвому спілкуванні з Богом, живим та істинним. Це спілкування - молитва» (ККЦ 2558).

http://www.christusimperat.org/uk/node/21948

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 3 і 5?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...