Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: dyvensvit.org

Якби ви любили Мене, то ви б тішилися

Дата публікації: 23-05-2013
Духовне життя - це постійний рух, приплив і відплив. І це ж стосується наших людських взаємин, взаємин з людьми, яких ми любимо. Справжня любов передбачає свободу, дає особі, яку любимо, простір бути самостійною особистістю. Тому Христос каже апостолам: «Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця».
«Ісус відповів і до нього сказав: «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його,
 і ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.
Хто не любить Мене, той не береже Моїх слів. А слово, що чуєте ви, не Моє, а Отця, що послав Мене.
Говорив це Я вам, бувши з вами.
Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім'я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив.
Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю! Я даю вам не так, як дає світ. Серце ваше нехай не тривожиться, ані не лякається!
Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця,
бо більший за Мене Отець.
І тепер Я сказав вам, передніше, ніж сталося, щоб ви вірували, коли станеться».

(Ів. 14,23-29)

У цьому уривку з Євангелія від Івана Христос, здається, говорить речі, які суперечать одна одній. З одного боку, Він обіцяє, що, якщо ми Його любимо, Він сотворить у нас Свою оселю. З іншого боку, Він говорить, що покидає нас, і що навіть треба радіти тому, що Він покидає нас.

Почнімо з першого твердження: «...хто любить Мене ...ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього». У нашому ставленні до Бога ми, як мені здається, недостатньо усвідомлюємо, що Він приходить до нас і перебуває всередині нас, що це нам треба стати домом для Нього. Нам легше уявляти Його зовні. Так, Господь присутній у Євхаристії, але Він Сам заповідає нам бачити Його в наших братах, особливо в найнужденніших. А отже, Його істинний дім - це, передовсім, кожен із нас, ми з вами. Що означає бути домом Божим? Мати свій дім - природне людське бажання. Діти, граючись, будують собі хатку - затишний куточок, де вони почуваються в безпеці. Всі ми мріємо про надійний притулок, куди повертаєшся з радістю, де можеш відпочити, куди можеш запросити друзів, де тебе завжди чекають. У давньоєврейській мові існує те саме слово на позначення понять дім і сім'я - «bet». Дім - символ людини.

Але християнин покликаний і повинен насамперед дбати про те, щоб стати домом для Бога. Пророк і цар Давид хотів побудувати Богові дім, але Господь відповів, що це Він збудує дім для Давида, тобто для Ізраїлю. Ми теж, подібно до Давида, хотіли б звести для Бога дім, де ми могли б завжди знайти Його, де Він перебуває постійно. Можливо, частково через це ми так любимо робити шопки на Різдво. Але Христос не мав і не має земного дому. Точніше, Його дім - це ми. Як сповіщає апостол Павло: «Христос же, як Син, у Його домі. А дім Його - ми, коли тільки відвагу й похвалу надії додержимо певними аж до кінця» (Євр. 3,6). Мені здається, дуже важливо про це пам'ятати: Христос є не поза нами, а всередині нас. Ми ніколи не знайдемо кращого храму, кращої дарохранильниці, ніж ми самі. Павло вчить нас: «…ви разом будуєтеся Духом на оселю Божу» (Еф. 2, 22).

Чому Господь, Який обіцяє влаштувати в нас оселю, тобто жити з нами, одразу ж каже, що Він повинен нас покинути? «Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець» (Ів. 14, 28). Христос хоче, щоб ми навчилися любити, щоб ми стали дорослими. Для того, щоб ми виросли, треба, аби Бог іноді залишав нас. У єврейській містиці й філософії, особливо у вченні Каббали, використовується такий термін - «цимцум», що означає стискання або відплив (як у моря). Цей термін використовувався при поясненні того, як творився світ. До початку творення Бог заповнював Собою увесь простір. А коли Бог захотів створити світ, Він відступив, відсторонився, як море під час відпливу, і завдяки цьому світ був покликаний до буття. Цей образ допомагає нам зрозуміти, що Бог дозволяє нам існувати, коли Він наче нас залишає, наче відокремлюється від нас. І, навпаки, щоб Господь міг прийти в наше життя, нам треба звільнити для Нього місце, треба погодитися зменшитися, звільнити Йому простір нашого життя, як Він звільнив нам Всесвіт під час творення. Таким чином, духовне життя - це постійний рух, приплив і відплив. І це ж стосується наших людських взаємин, взаємин з людьми, яких ми любимо. Справжня любов передбачає свободу, дає особі, яку любимо, простір бути самостійною особистістю. Тому Христос каже апостолам: «Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця».

З одного боку, Господь хоче бути з нами, а, з іншого - хоче залишити нас. Але суперечності тут немає. Тому що Христос, як і завжди, коли Він говорить про Себе, говорить про любов. «Хто любить Мене... ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього» і «Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця». Любов - це завжди таємниця присутності й відсутності. Ми всі знаємо, що для любові потрібно зустріти конкретну людину. Так апостоли полюбили Ісуса. Однак Христос знає, що вони любитимуть Його глибше, якщо Він піде. Чому? Бо тоді любов перестане бути простим почуттям, а стане тим, що житиме вічно, адже в серці кожної справжньої любові народжується вічність. Вселенська і вічна любов Божа, Його мир, що залишається з нами, - Дух Святий, Який, за словом Євангелія, навчить нас усього й нагадає все, що Христос нам говорив.

Просімо Бога, щоби Він навчив нас любити Його так, щоб ми не ніяковіли і раділи, коли Він віддаляється від нас. Нехай Господь навчить нас любові й допоможе нам побудувати Йому дім, щоб ми стали храмом Святого Духа.

о. Якинф Дестівель, ОР

Переклад Оксани Шкодзінської за catherine.spb.ru

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 3 і 9?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...