Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Ігор Яким’як

Якою має бути молитва?

Дата публікації: 20-08-2009

Від моменту створення світу людина веде діялог із Богом, тобто молиться. Саме таке спілкування й сьогодні є духовною перлиною, яка єднає усі конфесії, основним наслідком віри не лише християнських віросповідань, а й вірних инших релігій. Проте чи багато вірних замислю­ються над тим, чи добре вони моляться? Яким має бути повноцінне спілкування з Творцем?

Молитва – це розмова з Богом. Сьогодні багато людей прагне глибше спілкуватися з Богом – це велике Боже благословення. Через молитву ми стаємо храмом, святинею, де мешкає Христос.

Инколи доводиться спостерігати, як люди моляться у храмі. Можна зауважити, що багато хто молиться, не будучи підготованим до цього і без будь-якого бажання спілкуватися з Творцем. І тоді дуже часто виглядає так, немовби людина прийшла до церкви зробити чергову справу, яка припадає на цей день, певне дійство, яке потрібно сьогодні здійснити. І саме тоді під молитвою розуміє щось, що потрібно дати Богові, який цього від неї вимагає. Але варто зауважити, що Богові нічого від нас непотрібно, адже він є Всемогутній. Людина, молячись без внутрішнього залучення душі, не замислюється над тим, яку неймовірну можливість вона має, адже вона спілкується із самим Богом, її Творцем. Без цього молитва християнина перетворюється в просте цитування певного тексту, завдяки чому людина  думає, що вона зробила все необхідне, що від неї вимагалося. І це, на превеликий жаль, є реальністю в сьогоднішньому світі. Якщо б молитва була лише обов’язком, Христос не запрошував би нас так наполегливо молитися, оскільки у молитві, окрім витривалости, є дар цінніший за все, чого може потребувати людина, цінніший від усієї слави світу. Це – дар Святого Духа, який Бог бажає дати людині не як заплату за молитву, а як відповідь. Добре подумаймо над важливістю молитви та обміркуймо, наскільки це корисно для нас – підкорити себе цьому відчуттю доброї волі та витривалости, щоб Бог дав нам можливість одержати Святого Духа.

Щоб наша молитва була правдивою, потрібно насамперед зосередитись на ній: увійдімо до своєї кімнати, зачинімо за собою двері, як каже Христос, цим відділимо у своєму духовному світі зовнішню діяльність від внутрішньої. Таке відокремлення повинно відбуватися у трьох аспектах: щодо серця, думок та відчуттів і щодо инших людей.

Аспект серця: необхідно відкинути всі турботи, тягарі та тривоги. Ми повинні поставити власне серце за межею, яка відділяє світ людський від світу духовного. Коли зачиняємо за собою двері, то маємо відчути себе мертвими для матеріяльного світу і всією своєю сутністю стояти перед Богом.

Аспект наших думок та відчуттів: ми відчуваємо себе переповненими думками, відчитуємо образи, які заполонили нашу уяву, пам’ятаємо різні слова і досвід. Иноді переживаємо такі стани добровільно, а инколи вони постають перед нами крадькома, проти нашої волі. Тому надзвичайно важливо щоразу, коли занурюємось у наш духовний світ, заздалегідь прогнати зі своєї свідомости такі уявлення, з жалем і покаянням благаючи у Господа прощення, й твердо постановити собі завжди відкидати їх.

Третім елементом правдивої молитви є наше відокремлення від инших людей. Це не означає, що ми мусимо раптово відсторонитися від людей. Йдеться про очищення стосунків з ближніми таким чином, щоб вони гармонійно поєднувалися з нашим духовним розвитком. Як і всі люди, ми завжди безперервно пов’язані з тими, хто нас оточує, – тому не дивно, що можемо емоційно переживати ці стосунки. Однак надмірна чуттєвість може позбавити внутрішньої незалежности та свободи, які є основою молитви, любови та духовного зросту. Надмірне перейняття клопотами дорогих нам осіб також може вивести з рівноваги через ворожість, протистояння, злопам’ятність, незгідливість та ненависть, та ще й такою мірою, що нас цілковито опанує гіркота, яка перешкодить звільнитися від злісних думок та бажань помсти. У такому випадку, коли ми зачиняємо двері своєї душі, то повинні рішуче розірвати будь-які людські стосунки та відносини, які прив’язують нас до инших і завдають втрат душі.

Стараймося практикувати з великою ревністю молитву, яка є неоціненним засобом зустрічі Бога та людини. Ісус Христос відкрив нам цей шлях, тому ми повинні з нього якнайчастіше користати, адже він є немов лікарський засіб, який лікує душевні недуги. «І молитва віри спасе недужого, та й Господь його підійме; і як він гріхи вчинив, вони йому простяться» (Як. 5, 15).

http://magazine.lds.lviv.ua/articles/2_09/page%20(12).html

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 6 + 7.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...