Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: credo-ua.org

Кого Бог називає щасливим

Дата публікації: 10-09-2013

Що звичайно люди бажають одне одному, виражаючи свою приязнь і прихильність до особи: здоров’я, всілякого благополуччя, щастя і радості, щоб не бракувало хліба і всіма були шановані і любимі, – все це уявлення людського щастя.

Коли читаємо, проголошені Ісусом Христом блаженства, то зустрічаємось з чимось протилежним: блаженні (тобто, щасливі) не ті, які насичені, а навпаки – голодні, блаженні не ті, які все мають у достатку, а вбогі, блаженні не ті, що можуть тішитися, а ті, що плачуть, і не ті , яких всі люблять, дійсно щасливі, а ті, яких ненавидять через те, що вони вірують в Ісуса Христа. Передусім всі ці люди – вбогі, ті, які плачуть, ті, що їх переслідують, голодні – блаженні з огляду на майбутнє щастя у вічності, адже сам Ісус Христос говорить, «бо ваша нагорода велика в небі» (Лк 6, 23).

Треба, однак, зазначити, що Христос не говорить «будуть блаженними», а говорить це в теперішньому часі: ви – блаженні. Коли людина несправедливо страждає і її душа плаче від цієї несправедливості, коли людина щиро шкодує за свої гріхи (плаче її душа перед Господом), коли людина страждає через всілякі інші утиски, то саме в цей момент вона блаженна, її душа свята перед Господом. Підтверджує цю думку св. Апостол Павло: «Тепер я радію стражданнями за вас і доповняю на моїм тілі те, чого ще бракує скорботам Христовим для його тіла, що ним є Церква» (Кол 1, 24). Св. Павло таким чином стверджує, що його страждання приймають участь в освячені Церкви і вони включені в справу відкуплення, яке здійснив Ісус Христос на хресті. Справді, Ісус приніс всі свої страждання в жертву Богу Отцю, щоб відкупити нас. Відкуплення – це значить привести нас до вічного щастя, до з’єднання з Богом через очищення від гріхів – це і є стан блаженства. Жодні страждання не мають відкупительної сили, чи сили наближення нас до Бога, якщо не будуть поєднанні зі стражданнями Ісуса Христа. Все наше життя, і також страждання, набирає надприродної вартості, якщо наше життя з’єднане з життям, стражданням, смертю і воскресінням Ісуса Христа через віру і через святі Тайни Церкви (див. Йн 6, 53-58).

Чи тепер, коли ми розуміємо, що страждання людей з’єднані зі стражданнями Ісуса Христа, ми можемо бути байдужими до страждання інших? Ні, навпаки. Свята Фаустина Ковальська говорить, що є дві речі, яким би заздрили людям ангели, якщо б могли заздрити – Святе Причастя і страждання. У цих словах є ключ до зрозуміння вартості страждання: через Причастя людина єднається зі своїм Господом і подібно до св. Причастя людина єднається з Ісусом Христом через свої страждання. Логіка така: якщо я відкидаю зараз страждання, то ні зараз, ні у вічності я не зможу з’єднатися з Господом. Здається, що саме про це говориться в наступних після блаженств «горе»: «Горе ж вам, багатим, бо ви одержали втіху вашу. Горе вам, що ситі нині, бо будете голодувати. Горе вам, що смієтеся нині, бо будете ридати й сумувати. Горе вам, коли про вас усі люди будуть добре говорити. Так само бо з ложними пророками поводилися батьки їхні» (Лк 6, 24-26).

Єдина можливість спастися для багатих, для тих, що ситі, що сміються, – приймати участь в стражданні своїх вбогих братів, допомагаючи їм в їхній недолі (див. Мт 25, 31-46).

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 7 + 6.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...