Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Іванна Рижан

Літургія моєї душі

Дата публікації: 02-12-2010
хрест

«У тиші формується сила святих» Ісая. 

Молитва наших душ…

Роздроблена у часі, розкладена у Всесвіті на краплини, котрі повсякчасно, безперестанно струменять, спрямовуючи свій рух до вічності, огортаючи собою усе живе творіння хвилями любові, які, загалом, творять єдиний безперервний потік прослави, подяки, перепрошень, прохань… Що глибшого і промовистішого може бути за цю силу і тишу молитви? Спокій, мир, що його ми так шукаємо, парадоксально віднаходимо у словах, які вимовляємо, – словах, звернених до Бога. Щобільше вслуховуємось у тишу, то більше втихомирюється і витишується наше єство. Слово, котре вимовляємо, немовби маліє перед величчю Того, до Кого взиваємо. Оце зовнішнє і внутрішнє витишення перед лицем Бога відкриває нам глибину внутрішньої радості, котру переживаємо, коли творимо молитву серця. Ясно бачимо тільки серцем, у ньому дозріває усе цінне! Ми спільно розкладаємо у часі на частинки те, що у своєму Провидінні задумав Бог для цього світу і кожної людини зокрема. Спільно. «Єдиним серцем і єдиними устами» славимо Тебе, Боже.

Відчуття цієї єдиності  формується у місці, котре переповнене енергіями Божої любові – храмі. Тут ми усі, спільнотно, вчимося розмовляти з Богом і між собою. Храм – символ відцентрованості, зібраності, теоцентричності, де людина вчиться культури цінностей і вартостей пріоритетів, де вона, розшарпана світом, у храмі навчається «збирати себе до купи», ставлячи перед своїми очима Христа, культ Бога живого. Тому із храму людина виходить культурною, бо «бачили очі мої світло істини». Вдивляючись в Особу досконалу, ми вчимося спілкуватись і жити так, як Він.

Господь промовляє – і людина приходить, а Він з любові дарує Себе нам, котрі зібралися на спільну справу – Літургію. Це особливий час служіння, позачасовий, виокремлений із нашого суєтного часу і відведений у час космічний, де тут і тепер людина переживає усе життя Христа на землі, котре увінчується славним воскресінням у тобі – душе моя. Відвічний і всемогутній Бог з любові до нас бере на себе обмеження (тіло) і, водночас, у цьому тілі і через нього Він визволяє світ від гріха і смерті.

Літургія починається з нашого наміру і потреби спілкування з Богом. Усе життя Христа: від народження (Проскомидія) – до відкритого проповідування (Літургія Слова) – і аж до смерті та воскресіння (Літургія Жертви) ми переживаємо сьогодні, у конкретний час її служіння.

Господь дарує нам Себе, бажаючи прийти у нашу зранену душу, наше недосконале тіло, щоб зцілити, вигоїти, виправити усі нерівності і рани наших душ. Від нас потрібно лише найменшого поруху думки у напрямі Бога – захотіти, щоб Господь був у мені всім. Тоді не поставатиме питання: чи гідний я прийняти Того, Хто є досконалим, у своє недосконале єство? Ми скористаємось усіма можливостями, які Бог нам дарує через святі таїнства, щоб «достойно сміти призивати» і приймати у Його вільному нашому рішенні – Євхаристії. На цю Божу гостину запрошений кожен, кожного Бог кличе до «свого столу любові». Ми обділюємо себе, коли, приходячи у храм, обмежуємось лише спогляданням трапези Господньої. Навчаючись богоспілкування у храмі, несемо цей досвід у світ, приносимо у наші родини, на місце праці чи відпочинку.

І з цього моменту починається наше християнство… У час цього Різдвяного посту задумаймось: "Чи я християнин?.." 

http://dyvensvit.org/osobystist/169/1095

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 4 + 8.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...