Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: о.Назар Гавриляк

Літургія напердосвячених Дарів

Дата публікації: 21-03-2013

Настав час Великого Посту, коли людина повинна задуматися про святість життя, яке у житті Церкви. Богослужіння Великого посту, які постійно спонукають до застанови і покаяння, зображають стан душі, яка кається і плаче про свої гріхи. Цьому відповідає і зовнішній образ здійснення богослужінь у часі посту. Літургія Передшеосвячених Дарів стала характерною особливістю лише Великого посту, вона здобула ту неповторну красу і урочистість, що становлять духовну вершину великопісного богослужіння. Наша, літургійна традиція, пропонує багатство богослужбового життя у Літургіях Івана Золотоустого, Василія Великого та Літургії Передшеосвячених Дарів. Особливістю останньої Літургії, по відношенню до інших, є те, що на ній Св. Дари є вже заздалегідь освяченими. Тому дане священнодійство носить назву Літургія Передшеосвячених Дарів.

Богослужіння розпочинається з Великої Вечірні, однак перший поклик священика той самий, що і на Літургії: «Благословенне Царство Отця й Сина і Святого Духа...»; отже все богослужіння звернене до надії Царства, воно є тим духовним очікуванням, яке визначає також собою увесь Великий піст. Літургія Передосвячених Дарів, великої уваги надає історії спасіння (читання історичних книг Старого Завіту), застосуванню знань цієї історії у конкретних життєвих ситуаціях (читання старозавітніх книг мудрості) та глибшому входженню у життя Христа через причастя Його Тіла.

Літургія Передшеосвячених Дарів має покаяний характер. Це виявляється у співі стихири «Нехай направиться молитва моя, як кадило, перед Тобою», що завершується доземними поклонами, а також коліноприклоненням під час входу з Передшеосвяченими Дарами. Великий вхід виник з потреби перенесення Дарів, що природно, вимагає виняткової урочистості, адже в богослужінні воно символічно зображує явлення Христа і звершення Пасхи, молитви і чекання, наближення сподіваного порятунку, втіхи і радості. Перенесені Дари освятили на Божественній Літургії і зберігали до Літургії Передшеосвячених Дарів в кивоті на престолі. Далі йде Молитва Господня, яка завжди завершує наше приготування до Причастя: промовляючи молитву Самого Христа, ми тим самим приймаємо Дух Христа як свій власний, Його молитву до Отця як нашу, Його волю, Його бажання, Його життя як наші власні. Розпочинається Причастя під спів причасного вірша: «Вкусіте і видіте, що Добрий Господь». Богослужіння закінчується і священик проголошує: «В мирі вийдім». Остання, заамвонна молитва підводить підсумок значимості цього богослужіння, цього вечірнього Причастя, задля нашого подвигу у час посту. Постовий характер цієї Літургії полягає в очікуванні пасхальної повноти й готуванні вірних до неї. Причащання духовно зміцнює вірних на шляху покаяння і посту. 

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 1 й 7.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...