Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: dyvensvit.org

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Дата публікації: 28-04-2017
папа

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED (Technology, Education, ‎Design), де закликав кожного зазирнути у майбутнє крізь себе та стосунки з тими, хто поруч із нами. Бо „Життя — це не просто час, який минає, життя — це взаємини.

Ми всі потребуємо один одного. Адже майбутнє можна збудувати лише пліч-о-пліч один із одним. Тому нам потрібно оздоровити свої взаємини. Адже суворий осуд, що криється в серціпроти близьких,відкрита незагоєна рана, непробачена образа, злість — це внутрішня боротьба, іскра, яку потрібно загасити, перш ніж вона спалахне вогнем, залишивши за собою лише попіл.

Думати про майбутнє

Багато хто вважає, що досягнути щасливого майбутнього нереально. Та щастя — це дар гармонії між цілим і окремими його складовими. Навіть наука трактує реальність як місце, де всі елементи взаємопов’язані та взаємодіють.

Як було б чудово, якби розвиток науки і технологій гарантували усвідомлення потреб наших близьких. Якби солідарність не просто передбачала соціальну роботу, а стала вирішальним аргументом в ухваленні політичних, економічних і наукових рішень, та у взаєминах між людьми, народами й країнами.

Лише виховуючи дітей у дусі справжньої солідарності, зможемо подолати „культуру марнотратства“, що стосується не лише їжі й товарів, а й, насамперед, людей, яких виштовхують на узбіччя наші техно-економічні системи, що мимоволі надають перевагу продуктам, що їх виготовляє людина, а не саму людину.

„Серед мороку кожен може стати яскравою свічкою“

Солідарність — не автоматичний механізм. Її не можна запрограмувати чи управляти нею. Це добровільна реакція, що народжується у серці кожного з нас! Це усвідомлення, що життя, незважаючи на чисельні суперечності, — це дар. Що джерело і сенс життя — любов. Тож як можна стримувати бажання чинити добро іншій людині? Допомагаймо одне одному!

Коли Ісуса запитали: „Хто мій ближній, про якого маю подбати?“— він розповів історію про чоловіка, який став жертвою нападу. Побачивши його, пограбованого й побитого на дорозі, священик і левит пройшли повз, не зупинившись, щоб допомогти. Невдовзі тим шляхом проходив самарянин. Він пошкодував побитого чоловіка: полив на рани безпомічного оливу й вино, привіз до найближчої оселі, з власної кишені заплатив за те, щоб ним заопікувалися.

Притча про доброго самарянина — це притча про сучасне людство. Людське життя вкрите ранами, бо все крутиться довкола грошей і речей, а не людей. Ті, хто називають себе „достойними“, часто не дбають про інших, залишаючи тисячі людей, цілі народи на узбіччі. На щастя, є люди, які творять новий світ, дбаючи один про одного, витрачаючи кошти з власної кишені. Мати Тереза сказала: любити можна тільки власним коштом.

Дякувати Богу, жодна система не здатна знищити наше бажання відкритися добру, співчуттю і здатності реагувати на зло — це все проростає глибоко в наших серцях. Ми — дорогоцінні, кожен-кожнісінький з нас незамінний в очах Бога. Серед мороку нинішніх конфліктів кожен із нас може стати яскравою свічкою, нагадуванням про те, що світло долає темряву.

Сьогодні маємо Надію

Сьогодні маємо Надію — чесноту серця, яка не замикається у темряві, не живе минулим чи лише одним днем, а здатна побачити майбутнє. Вона — всесильна, бо досить крихітної іскорки, що плекає Надію, щоб зруйнувати мури пітьми. Часто достатньо лише однієї людини, щоб Надія існувала. І тією людиною можете бути „Ви“, а потім ще одні „Ви“, і ще…, доки врешті „Ви“ перетвориться на „Ми“. Надія починається з одного „Ви“, коли ж є „Ми“ — спалахує революція.

„Ніжність — шлях для найсильніших і найхоробріших“

Ще одна думка стосується революції ніжності. Що ж таке ніжність? Це любов, яка наближається і стає реальною. Ніжність — це дивитися очима, щоб бачити іншого,і слухати вухами — щоб чути іншого: дітей, убогих, тих, хто боїться майбутнього. Ніжність — це задіювати свої руки й серце,щоб заспокоїти іншого,подбати про тих, хто потребує опіки.

Ніжність — це перебування на одному рівні з іншим. Сам Бог зійшов до нас як Ісусі прожив усе своє життя, розмовляючи справжньою мовою любов, щоб бути на нашому рівні.

Ніжність — це шлях для найсильніших, найхоробріших чоловіків і жінок. Ніжність — це сила, а не слабкість. Це стежка солідарності, стежка смирення.

Я хочу сказати це чітко й голосно: що більше влади у ваших руках, то сильніше ваші дії впливають на людей і то смиренніше ви маєте діяти. Завдяки смиренню і практичній любові влада, навіть найвища й найсильніша, стає служінням добру.

Майбутнє людства не лише в руках політиків, визначних лідерів чи великих компаній. А насамперед у руках тих людей, які бачать в іншій людині її „Я“ і сприймають себе як частину „Нас“. Ми всі потребуємо одне одного!

Відеоверсію виступу Папи Франциска на TED з ускраїнськими субтитрами дивіться на офіційному сайті www.ted.com

Довідка BBC

TED – це щорічна конференція, заснована у 1984 році у Кремнієвій долині, гасло якої – “Ідеї, ‎варті поширення”. Серед її мовців були екс-президент США Білл Клінтон, науковець Річард ‎Докінз, засновник Microsoft Білл Ґейтс та поп-зірка Боно. Виступи спікерів, майже завжди ‎лімітовані 18 хвилинами, можна переглянути онлайн.‎

Спектр тем виступів на TED дуже широкий: від технологій до стилю життя, від “науки щастя” до того, “як визначити брехуна”. Потрапити на конференцію у ‎якості мовця можна лише за запрошенням.‎

За словами міжнародного куратора TED Бруно Джіассані, організація виступу Папи ‎Франциска зайняла понад рік дискусій і подорожей до Риму. За його словами, ‎спочатку мало хто у Ватикані узагалі знав про TED.‎

Виступ Папи записали у його помешканні у Ватикані і транслювали на конференції TED у Ванкуверіhttp://dyvensvit.org/statti/rozmovy/1007674/

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 5.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...