Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Леся-Марія Глушка

Молитва – найважливіший обов’язок християнина

Дата публікації: 13-08-2009

Бог сотворив людину на свій образ і подобу, і вона відчуває потребу у спілкуванні зі своїм Творцем. Молитва – це розмова з Богом, це піднесення людського розуму, думок, серця до Бога з метою прославляти Господа, Його перепрошувати, Йому дякувати або просити ласк і дарів.

Як відпочинок є важливий для життя і розвитку тіла, так і молитва потрібна для душі, її духовного зросту та спасіння. Святий Альфонс Лігорі каже: «Хто не молиться, той не здобуде спасіння».

У житті християнина молитва повинна бути найважливішим обов’язком. Бути християнином – означає прагнути постійно удосконалюватися, щоб бути хоч трохи подібним до свого вчителя Ісуса Христа. Бути християнином – означає мати бажання наблизитися до Бога, і заради цього всім серцем прагнути до очищення, до святості. У цьому допоможе молитва.

Молитва для людини – це джерело великої енергії, у якій вона черпає сили, щоб сповняти свої християнські обов’язки та терпеливо нести щоденні хрести. Без молитви усі ми безсилі, щоб вести праведне життя, долати різноманітні труднощі та спокуси, нам необхідно ревно молитися.

Про потребу безперервної молитви – єдності людини із Богом, говорить сам Божественний Спаситель: «Я виноградина, ви – гілки. Хто перебуває в мені, а я в ньому, - той плід приносить щедро. Без мене ви ж нічого чинити не можете» ( Ів. 15, 5). Святий апостол Павло у своїх зверненнях до перших християнських громад безупинно закликає до молитви: «Моліться безперервно. За все дякуйте: така бо воля Божа, що до вас у Христі Ісусі» (1Сол. 5,17).

Щоб уникнути щоденних спокус та мати силу їх долати, Христос закликає нас до безупинного чування у молитві: «Чувайте й моліться, щоб не увійти у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне» (Мт. 26, 41). Навіть тоді, коли ми згрішили, не сміємо падати духом та занедбувати молитву.

«Дитино! Згрішив? Не чини такого більше, а за гріхи твої попередні молися» (Сир. 21, 1).
Молитва, щоб була успішною, повинна бути:
• Покірною
«Смиренного молитва крізь хмари пробивається» (Сир. 35,17).
• Витривалою
«Просіть - і дасться вам; шукайте - і знайдете: стукайте - і відчинять вам. Кожний бо, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють» (Мт. 7, 7-8).
• З довір’ям

«Приступімо, отже, з довір’ям до престолу благодаті, щоб отримати милість і знайти благодать та своєчасну поміч» (Євр.4.16).

Про те, що особиста та спільна молитва є обов’язковою та важливою, говорить сам Ісус Христос. Він не тільки закликав людей до молитви, але сам постійно молився:

«Уранці ж, іще геть за ночі вставши, вийшов і пішов на самоту й там молився» (Мр. 1,35).

«І коли відпустив народ, пішов на гору помолитися на самоті. Як завечоріло, він був сам один» (Мт. 14,23).

Христос, крім особистої молитви, вказує нам ще на велику могутність спільної молитви:

«Коли двоє з вас згодяться на землі просити, що б там не було, мій Отець Небесний дасть їм; бо де двоє або троє зберуться в моє ім ’я, там Я серед них» (Мт.18,19-20).

«Навчи і нас, Господи, молитися», - просив один із учнів Ісуса Христа.

Коли молитесь, кажіть: «Отче наш».

Молитва «Отче Наш» найкраща з усіх молитов. Саме усвідомлення присутності Отця пом’якшує наш характер, додає сили доброти. Перед Отцем людина відкриває себе не тільки як «Я», але як «Ми» - родина, Церква, суспільство, людство.

Наявність «Отця на небі» є духовною підставою, аби відчути вселюдське братерство, в якому всі люди – об’єднані, усі - Діти Божі. І розсудливо чинить людина, коли живе згідно з вимогами цієї молитви.

Пречиста Діва Марія, мати Христа Спасителя, з волі Божого Сина, який, умираючи на хресті, сказав до неї: «Жінко, ось син твій», - а до святого апостола Івана: «Ось мати твоя», - з того часу вона є також нашою матір’ю. Вона розуміє наші потреби і знає про небезпеки, в яких ми – її діти - живемо. Вона бажає нас рятувати, закликаючи до молитви на вервиці.

Молитву на вервиці вибрала сама Божа Мати, щоб через неї вести до спасіння сучасне людство. До молитви на вервиці Божа Мати закликає в своїх появах в Люрді та Фатімі. Вона поручає молитву на вервиці як могутню зброю в боротьбі проти гріха і сатани.

«Проказуйте щоденно вервицю, щоб випросити миру для світу й закінчення війни». Як проказуватимете вервицю, то наприкінці кожної таємниці промовляйте:

«О мій Ісусе, прости нам наші провини й гріхи, захорони нас від пекельного вогню, запровадь усі душі до неба, допоможи тим, які найбільше потребують Твого милосердя», - це слова Матері Божої в Фатімі 19.05 - 19.07. 1917 року.

Нема такого місця, де б Божа Мати, з’являючись, не просила молитися на вервиці, бо тут йдеться про навернення грішників, про добро безсмертних душ, про інші приватні прохання. Здобути їх ми можемо тільки через наполегливу молитву на вервиці, адже Марія – могутня Діва, Вона випрошує в Бога для своїх слуг все, про що тільки просять. Святий отець Папа Іван Павло ІІ був також ревним апостолом вервиці.

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 6 і 8?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...