Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Маріуш Возняк ОР, Католицький Вісник

Молитва простоти

Дата публікації: 29-11-2010
2586

У наших роздумах про медитацію робимо наступний крок. Молитва простоти також є відкриттям, що наша молитва має бути невпинна. Що це означає? Першу вказівку знаходимо у словах Господа Ісуса, що «треба молитись завжди й не падати духом»(Лк 18,1), а другу – в повчанні св.Павла: «Моліться без перерви» (1 Сол 5,17).

Уже перше покоління християн було заінтриговане цими словами. Як поєднати християнське життя з невпинною молитвою? У традиції християнської молитви можемо знайти конкретну вказівку в «Розмовах Отців» Йоана Касіана. Цей монах, який жив на межі ІІІ і IV століть, показує вчення Отців пустелі, що його можна викласти в одному простому ствердженні. Потрібно у своїй молитві триматися однієї простої молитовної формули. Для Касіана то був вірш із Псалма 69 (70),2: «О Боже, рятуй мене, о Господи, мені на допомогу поспішися!» Ця молитовна формула має гарантувати постійну пам’ять про Бога, а також є шляхом, що провадить до чистоти серця. Згідно з євангельським благословенням, саме люди чистого серця побачать Бога (пор. Мт 5,8).

Касіан перейняв у спадок від Євагрія (345-399) переконання, що чиста молитва є невпинною, відбувається без уяви, образів та слів. Вона також є дієвою допомогою в боротьбі зі спокусами: Євагрій визначав цю молитву як «антиретичну» («полемічну»), називаючи 487 уривків зі Святого Письма для боротьби з 487 спокусами. Монах Касіан пропонує один вірш, аби подолати всі спокуси. З погляду методики, він радить молитву монологічну (тобто буквально – «однослівну»).

Класична форма монологічної християнської молитви постала у пізніші часи – у V столітті, в Палестині. Це була так звана «Ісусова молитва»: невпинне повторювання імені Ісус, часто разом із благаннями про милосердя. Для Касіана ця молитовна формула є не остаточною метою, а фундаментом, який служить для подальшого сходження до Бога. Ця молитва відбувається без слів, її неможливо виразити яким завгодно голосом чи словами. Вона не тільки «невисловлювана»; вона переносить людину, що молиться, у стан вищої свідомості:

«У цій молитві розум не творить жодних образів, язик не вимовляє слів, а тільки душа палає вогнем невимовного захвату, серце ж – ненаситимою ревністю. В такому стані дух підноситься понад усі почуття й видимі речі, і в невимовних зойках та зітханнях возносить молитву до Бога» (Розмови 10,11,6). Метою нашого життя має бути Бог, тому також для Касіана найважливішим є те, щоб ми відкрили, що людина не просто собі промовляє молитву; що вона не молиться у нутрі своїм у чистий, зосереджений спосіб; що молитва не полягає в періодичних осяяннях, блаженних моментах полум’яного екстазу; що остаточно людина сама стає молитвою, її людське існування тоді є молитвою і молінням. У цьому й полягає обоження: коли все, чим ми є, може «бути Богом».

Натхнення до молитви

О Боже, рятуй мене, о Господи, мені на допомогу поспішися!

Псалом 69 (70),2

Це вже перевірено, що незнання наук нікого взагалі не втримує перед досконалістю серця, і що брак освіти не є перешкодою для здобуття чистоти серця й душі; бо існує для цього засіб коротесенький, а, власне, отой віршик, який, однак, потрібно використовувати зі справжньою і нероздільною побожністю, роздумуючи про нього і невпинно єднаючись через нього з Богом.

Йоан Касіан (бл.365 – бл.435), Розмови, 10, 14,3

А отже, якщо хочете завжди пам’ятати про Бога, повторюйте неустанно оцей заклик: Боже, прийди мені на допомогу; Господи, поспіши мені на порятунок. Не без причини із цілої скарбниці Святого Письма вибрано саме це одне, бо ж містяться в ньому всі почуття, які зроджуються в людині, й їх можна дуже добре застосувати в будь-якому стані душі і за будь-якої спокуси. Міститься в ньому волання до Бога у небезпеці, акт покори у смиренному визнанні немочі, чуйність душі, повна турботи й остраху, усвідомлення власної слабкості, надія бути вислуханим і уповання на близьку допомогу. Бо кожен, хто постійно взиває до свого захисника, має бути переконаний у Його постійній присутності. Є в ньому любов і полум’яна прив’язаність, а також усвідомлення небезпек і страх перед неприятелями – ми ж, бачивши, як удень і вночі оточують нас, єдиний порятунок вбачаємо в Господі. Він є неподоланним муром, міцним панциром і силою для всіх, хто захищається від нападок сатани (…).

Розмови, 10, 10,2

Аби так сталося, Господь Бог має бути єдиною метою нашої любові, суттю кожного прагнення, зусилля, слова, дихання життя, а спільність, яка єднає Отця і Сина, має пронизувати наші серця й уми. А знаючи, що Бог любить нас любов’ю щирою, чистою і нерозривною, ми повинні відповісти таким само почуттям і так тісно старатися з Ним з’єднатись, аби у кожному подихові, думці та слові був тільки Він один.

Розмови, 10, 7,2

http://www.credo-ua.org/2010/11/37065

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 5 й 2.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...