Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Юрій Чухній

Наближаючись до Господа

Дата публікації: 27-12-2010
молитва
Подамо кілька порад, як удосконалити свою молитву: ДЛЯ ТОГО, АБИ МОЛИТВА БУЛА ДОСКОНАЛОЮ, ПРАВИЛЬНОЮ, ПОТРІБНО, ЩОБ ВОНА ВИХОДИЛА З САМОГО СЕРЦЯ,  ВИКОНАНОГО УБОГОСТІ ДУХУ, ІЗ СЕРЦЯ, РОЗТРОЩЕНОГО І СМИРЕННОГО.СТІЙМО НА МОЛИТВІ НАШІЙ ТАК, ЯКБИ МИ СТОЯЛИ ПЕРЕД САМИМ БОГОМ.НЕ ДОСТАТОК СЛІВ БЛАГАЄ БОГА, АЛЕ ДУША ЧИСТА, ЯКА ПРЕДСТАВЛЯЄ БОГУ НАШІ ДОБРІ СПРАВИ.

Остання порада наголошує про те, що наша молитва слова повинна бути закріплена молитвою діла. Це один із тих критеріїв, що дають право  сподіватися  на те, що наша молитва буде не просто вислуханою, але й милою для Господа.

До вашої уваги подаємо кілька порад, наведені святими отцями Церкви. Вони допоможуть зробити нашу молитву милою Богові.

Якщо ми просимо насіння для свого поля, то мусимо удобрити землю, щоб прийнялося насіння. (Преподобний авва Дорофій, 58, 224). Якщо ми щось просимо у Господа, то маємо бути готовими до того, що отримаємо, бо не завжди дар Господа буде таким, як ми собі його уявляємо.

Не раз говоримо: багато разів просив - і не одержав. Безсумнівно, це, мабуть, тому, що просили погано, з невір'ям, можливо, з гордістю, а може, просили чогось шкідливого. Якщо  ж просили часто і корисного, тo, мабуть,  не  наполегливо... Якщо ж просити, не прикладаючи зусиль, не стараючись, то теж не одержимо нічого. Спочатку потрібно побажати, а побажавши, просити істинно, з вірою і терпінням.

При молитві мусимо пам’ятати, що говоримо з Богом, треба вважати на те, щоб наша совість  не засуджувала  нас як прохального, аж тоді ми одержимо те, що просимо, якщо того хоче Бог. Адже лише Він знає краще за нас, що для нас є корисним. Якщо зразу не отримаємо того, про що просимо, ми не повинні складати руки. Те, що ми змушені терпеливо чекати на дар Господній і просити  щиро, виявляє Божу премудрість, бо саме таким чином Господь змушує нас бути старанними до Нього, Він готує нас до отримання Його милості. Щоб ми розуміли, що значить дарунок Божий, і зберігали отримане з трепетом і страхом. Адже усе, що здобувається з великим зусиллям, людина намагається зберегти. Людина рідко цінує те, що отримала без зусиль. 

Не всякий прохальний може одержати те, чого бажає, але тільки той, хто своїми ділами отримав право просити у Господа.

Святитель Григорій Нісський казав: “Приступаючи до Благодійника, будьмо самі благодійниками; приступаючи до Доброго, будьмо самі добрими; приступаючи до Праведного, будьмо самі праведними; приступаючи до Терплячого, будьмо самі терплячими.Будьмо милосердними, бо Милостиня – крило молитви. Якщо не окрилимо нашу молитву, то вона не летить, а коли окрилена, то вона швидко несеться на Небо.

Якщо ми маємо добрі справи, що можуть клопотати за нас перед Господом, то ми неодмінно будемо почутими. І навпаки, якщо ми не маємо їх, то нам буде дуже важко ублагати Бога.

Пам'ятаймо, що молитву роблять успішнішою не голі слова, але добрі справи.

Нехай душа, що молиться, буде чиста і вільна від усякої пристрасті, нехай ніхто не приступає до Бога вороже, нехай ніхто не приступає обурений і роздратований. Від молитви, навіть тривалої, не буває ніякої користі, якщо той, хто молиться, залишається в гріхах.

Ціллю кожного християнина є життя в безперестанній молитві і, наскільки можливо тлінній людині, у спокої розуму та повсякчасній чистоті душі й тіла. І на останок, як було сказано вище, для окрилення молитви потрібні чесноти, отож не забуваймо плекати наші чесноти, бо без них не можна цілковито отримати постійного молитовного спокою. З іншого ж боку, самі чесноти теж не можуть бути міцними та постійними, якщо не будуть з'єднані і скріплені систематичною молитвою.

"Голос Живої Вервиці" № 20-2010

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 9 і 2?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...