Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: о.Іван Колодій, переклад

Обмова

Дата публікації: 29-07-2013

Обмова включає в себе погані слова, сказані про іншу особу за її плечима. Головна ціль обмови – зруйнувати репутацію людини, яку обмовляють. Чи правда, чи неправда – не робить жодної різниці. Чим більше поваги та авторитету промовець має, тим гіршою та страшнішою є обмова для людини, яку обмовляється.

Вважається великим гріхом підтримувати обмови та активно брати участь у них. Обмовець є набагато небезпечнішим від змії та її отрути. Від отрути обмови немає ліку. Кожен боїться лихого язика обмовника тому, що ніхто не може від цієї отрути втекти. Він нападає і вбиває кожного – товариша, ворога, добро і зло, сонних або сплячих. Святий Іван Золотоустий навчає: «Особа, яка обмовляє, чинить диявольську роботу. Обмовник є другом демона». «Немає жодних сумнівів, що ті, які підтримують обмовників, їдять їхню плоть», – говорить святий Григорій.

Обмовник, намагаючись аналізувати серця тих, яких обмовляє, ставить себе на місце Бога. Він забирає меч із Божих рук. Обмовник настільки переконаний у своїй правоті, що навіть не жаліє своїх власних родичів. Ніхто не є захищений від отруйного язика обмовника: ні товариш, ні ворог, ні папа, ні імператор чи король. Джуліан Пералдж говорить: «Люб’язні уста обмовника є умивальником диявола, в якому він вмиває свої закривавлені руки». Обмовник нападає на людей, які є відсутні, так як комар, який витягує кров із людини, яка навіть не усвідомлює цього. Так як лев або гієна, він прагне людської плоті, що розкопує могили і витягує тіла, щоб розчленувати їх і спожити їхню плоть. Апостол Павло вчить: «Обмовник є немилим Богові». Обмовника не люблять люди і Бог. Знищуючи чи крадучи репутацію тих, які є навколо них, обмовник є злодієм і ненависником. І ти говориш: «Як можу я стримати їх від розмов». Скажіть їм спокійно, якщо вони хочуть обмовляти інших, що ви не можете брати участь у такій нечистоті. Будьте пильними до ваших розмов та вчинків, і постійно уважно слідкуйте за своїми хибами та намагайтеся їх виправляти. Чому марнувати час, думаючи чи обговорюючи недоліки інших людей. Хто дав Вам право обмовляти інших людей та їхні вчинки? Дайте можливість тим, хто без гріха, кинути перший камінь!

Святий апостол Яків говорить: «Брати, не говоріть один проти одного, Бог буде судити вас у такий спосіб, як ви ставитесь до інших людей». Особа, яка відмовляється не говорити про недоліки інших людей, в майбутньому її власні недоліки будуть виставлені на світло перед іншими людьми. Постав охорону устам твоїм! Радійте та підтримуйте кожного, кого ви зустрічаєте на своєму шляху. Якщо ви не можете підтримати іншу особу, принаймні не обмовляйте її.

о. Беллет

“Dedicated Decades”

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 9 і 1?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...