Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Юрій Чухній

Піднесення після упадку

Дата публікації: 27-06-2011

Ми часто можемо почути про те, що багато речей, якими ми користуємося у повсякденному житті, або які нас оточують, являються витвором диявола. Наприклад, телевізор. Звісно ж, на даний момент ми бачимо, що майже 75% всіх телепередач нам показують насильство. Чи то будуть фільми, чи мультфільми для дітей, чи просто документальні передачі. А інтернет? Чи не найбільший винахід диявола, яким він тримає весь світ? Тут ми можемо знайти все. Все, що забажаємо, на будь-який смак. І все це настільки гарно представляється нам, споживачам, що затягує нас все більше і сильніше у свої тенета. Книжки? Скільки на сьогоднішній день бачимо у продажу книжок, які нічого не вартують для нашого інтелектуального розвитку, а навпаки пропагують насильство та розпусту. Може хтось не чув про музику, яку класифікують як сатанинську? А якщо "копнути" глобальніше, то скільки було вироблено зброї масового знищення, використовуючи такий природний елемент як уран. І це лише мізерна частина прикладів, які можна навести. Так чи не творіння це рук диявола?... Якщо хтось вважає що так, то шкода!

Бог, створивши людину, дав їй розум не для того, щоб мати кілька лишніх кілограмів у тілі, а щоб ним користуватися. Людина від самих початків існування знаходиться у процесі еволюції як фізичної так і морально-духовної. І цей процес еволюції був з самого початку запланований Богом для того, щоб людина розвивалася у всіх напрямках. Він, Бог, дає людині можливості розуміти, відкривати і творити. Ми ж не повинні забувати про те, що ці можливості заключаються у тому, що ми співдіємо з Богом. Він міг би спокійно дати своєму створінню все, що має сам, але ні, Він хоче, щоб ми самі дійшли до цього, що нам є приготоване. Пошук чогось – це один з принципів еволюції. Людині було зимно – навчилася добувати вогонь, було важко – винайшла колесо. Хотіла щось передати нащадкам – видумали письмо і книги. Було скучно або радісно – почали співати. Це є еволюція. Було відкрито хімічні елементи, винайдено телефон і телебачення, а тепер ще й інтернет. Сумніваюся, що хтось буде заперечувати те, що все це було відкрито і винайдено для добра людини, тому що весь процес нашої як фізичної, так і морально-духовної еволюції є нічим іншим, як співраця з Богом. І на цьому людство не зупиниться. Людина буде розвиватися до останньої миті, постійно відкриваючи для себе щось нове.

Отож, ми не маємо права говорити, що є якісь речі, які є витвором диявола. Єдине, що він зробив, то їх спотворив. Він використовує те, що вже було винайдене та відкрите у своїх цілях, а ми йому у цьому допомагаємо. На превеликий жаль, у більшості випадків ми цього не розуміємо і не помічаємо. Нашим же завданням є не зупинятися на досягнутому, лише завжди перед тим добре обміркувати, чи ми будемо відкривати чи творити у співпраці з Богом щось нове і добре, або ж допомагати дияволу спотворювати і нищити те добре, що вже існує...

Іншим видом еволюції є духовна. Щоправда такий термін не використовується, краще говорити про духовний ріст людини. Цей духовний ріст може бути як загальним (родина, спільнота, народ і т.д.), так і особистим (кожної людини зокрема). Але для того, щоб загальний духовний ріст суспільства був здоровим і не деградував, ми мусимо приділяти велику увагу перш за все особистому духовному росту.

Живучи у нашому світі, ми постійно стикаємося з різного роду проступками і гріхами. І якщо хтось говорить, що у нього не має гріхів, то або обманює, або не розуміє, що таке гріх. Ще Ісус Христос казав, що навіть праведник сім разів на день грішить, то що говорити про нас, що мабуть не можемо назватися праведниками. Отже, мусимо признати, що ми все-таки є грішними.

Можливо це буде звучати скандально, але й через наші упадки ми можемо духовно рости. У такому випадку ми1використовуємо ту саму систему, яку використовує диявол, але навпаки. Він використовує добрі речі для своїх злих цілей, а ми можемо використати наші упадки для нашого росту. Справа у тому, що шлях життя кожної людини не є прямолінійним. У цьому випадку він є подібним на сходи вверх і вниз, коли людина згрішила перший раз, вона зробила крок униз. Коли ж ми каємося і розуміємо, що ми зробили щось недобре, постановивши собі поправитися, але не на словах, або тому, що так написано у катехизмі, а на ділах, то ми піднімаємося на вищий ступінь. Не на той самий рівень з якого ми зійшли, а на вищий (див. мал. 1). І чим дальше людина йде, тим більшою стає пропасть між "паданням" і "вставанням". Звісно ж, не завжди ми можемо зразу поправитись від гріха, особливо, якщо він є нашою поганою звичкою, але наше бажання і старання звільнитися від нього також сприяє нашому зросту і на певному етапі навіть такий гріх також зникне.

2Виходячи з такої початкової схеми нашого духовного росту, ми можемо перейти до іншої, яка мало чим відрізняється. Це удосконалення, або ж деградація (див. мал. 2). У першому випадку людина, яка духовно піднеслася високо і має силу протистояти будь-яким спокусам і постійно удосконалюється через молитву і добрі діла. В іншому ж випадку, небажання людини піднятися з упадку, або недбале ставлення до свого духовного росту може привести до повної деградації особистості.

Таким чином завданням кожного християнина є перейти шлях духовного росту, стараючись триматися "схеми удосконалення", а не деградації.

....

 

 

 

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 2 і 8?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...