Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: о. Віталій Тарасенко

Пишемо ікону на собі

Дата публікації: 21-01-2011

Священик зайшов до храму і зупинився. Потім склав три пальці правої руки, подивився на них і старанно на собі зробив знак св.Хреста. Його рука поволі торкнулась чола, опустилась нижче грудей, потім потягнулась до правого плеча і завершила свій поважний жест на лівому. Не було поспіху. Не було метушні. Відчувалось, що він робив це з великою повагою.

Зрештою… так, чого дивуватися йому? Він старенький, йому спішити нема куди. Та з пам’яттю у нього, мабуть, погано, бо вже не може відмолити великих молитов. Тому і зосередився на такому простенькому знаку, на який тільки діти звертають увагу, коли його вивчають у перший раз.

Почалась служба. Духовний отець далі продовжував повільно і чітко класти на собі хрест. Це було особливо помітно, коли він промовив слова: В ім’я Отця… Закінчивши робити хрест, почав проповідь.

Цього разу він говорив про значення св.Хреста у нашому житті, про його почитання і про його силу. В один момент подивися на мене і почав говорити дивні речі, які залишаться у моєму серці, мабуть, назавжди.

«Хто робить на собі знак хреста, той, немов, малює розп’яття, а отже, пише на собі ікону. Коли складає три пальці разом, то для того, щоб пригадати, що Бог виявився у трьох особах: Отець, Син і Святий Дух. А два пальці згинає на згадку собі, що Син був посланий на землю і прийняв тіло людини. Отож, був і є Богом і людиною водночас.

Коли ми кладемо на собі хрест, ми не тільки себе благословимо своєю ж рукою, але ще пишемо на собі невидиму ікону Розп’ятого Спасителя, який віддав своє життя за нас. Кожен, хто дивиться на нас, може побачити нашу ікону Честного Хреста, і думка його може піднятися до Бога, немов би дивися на ікону, що написана на дереві….»

Дивні були його слова. Ікона на нашому тілі, а ми іконописці? Чи всі сприйняли це? Це, мабуть, знає тільки Бог. От лише того дня, виходячи з церкви, кілька людей чомусь затримались і дуже повільно перехрестились.

Дивлячись на них, і мені захотілось намалювати ікону хреста на собі.

Тепер стали зрозумілими слова одного старця: «Демони бояться, коли людина творить на собі хрест». Так… демони бояться всього, що є святого і бояться Образу Божого, що людина творить на собі.

Молимось разом

Нехай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і нехай біжать від Лиця Його ті, що ненавидять Його. Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від лиця вогню, так нехай погибнуть біси від лиця тих, хто любить Бога і знаменує себе хресним знаменням, з радістю промовляючи: радуйся пречесний і животворящий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до аду зійшов і переміг силу диявола, і дарував нам тебе – хрест свій чесний на прогнання всякого супротивника. О, пречесний і животворящий Хресте Господній, допомагай мені зі святою Дівою Богородицею і з усіма святими небесними силами завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

http://www.rozdum.org.ua/?p=162

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 3 і 7?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...