Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: credo-ua.org

П’ятниця як день покути

Дата публікації: 31-07-2013

Повна версія нової четвертої Церковної заповіді звучить так: «Зберігати обов’язкові пости і стримуватися від м’ясної їжі, а під час Великого Посту стримуватися від участі у веселощах». Технічно це означає, що у більшість п’ятниць цілого року можна буде спокійно розважатися й не мати докорів сумління. Хоча – чи справді так?

Певним є тільки одне: якщо, наприклад, хтось у п’ятницю захоче організувати доброчинний бал або карнавальну зустріч, то він не вступить у конфлікт із катехетом і йому не треба буде просити диспенсації.

Чи означає це, що п’ятниці тепер сприйматимуться як усі інші дні? Зовсім ні. По-перше, заборона споживання м’ясних харчів надалі залишається в силі. По-друге, всіх католиків на світі зобов’язує те, що становить канонічне право. А в ньому написано, що всі п’ятниці упродовж року є покутними днями.

За цієї нагоди варто нагадати, що церковні закони й заповіді, навіть якщо сформульовані у формі заборони, несуть у собі позитивну норму. На прикладі П’ятої заповіді це пояснює сам Господь Ісус у Нагірній проповіді. «Не вбивай» провадить до обов’язку примиритися з супротивником. Отже, з одного боку, є межа, за якою чаїться зло. А з другого боку – є величезний простір для позитивних дій, які залежатимуть від окремих людей та ситуацій.

Так само і з п’ятницею. Церква нам каже, що цей день має бути часом покути. Оскільки більшість католиків запитують достоту так само, як той юнак із Євангелія, – «що маю робити, аби осягнути життя вічне?», – то інколи потрібні й детальні поради. Наприклад, покутою може бути неспоживання м’яса або неучасть у забаві. Тепер одна з цих практичних порад зникає. Що це означає?

Для мене це сигнал, який наголошує на особистій зрілості кожного християнина. П’ятниця має бути днем покути, але в який саме спосіб я цю покуту практикуватиму – залежить від мене особисто. Нам залишено вільне поле для того, щоби самим планувати свої покутні дні. Зробіть це так, аби воно було корисне для вашої віри.

Ми публічно дискутуємо не тільки про неділю, а й про п’ятницю. І як вірян, так і духовенство заохочено до формаційної праці. Отже: так само, як ми піклуємося про те, аби неділя була днем святкування, – так само виробімо собі такий спосіб переживати п’ятницю, аби в суботу ми могли сказати, що мали день покути.

Конрад Савіцкі, deon.pl


Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 7 і 5?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...