Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по MSM support
Автор: Орест Прокопович

Покора – основа духовного життя!

Дата публікації: 03-03-2013
blagovishch

Для того, щоб ми змогли розвинути покору нам треба мати знання про себе, повагу до Бога, і цілковите уповання на Бога. Покора основана на духовному житті та постійному спілкуванні з Богом і ґрунтується на правді, якою є Господь Бог. Покірна душа завжди повторяє в душі слова Божественного Спасителя Ісуса Христа: «Без мене нічого не можете зробити».

Покора ніколи не віддаляється від правди. Присутність цієї чесноти можна побачити через лагідну мову людини, милосердя до ближнього, ревність у духовному зростанні. Покору людина отримує завдяки Божій благодаті. Гордість є огидною для Бога. Святе Писання розповідає нам про Бога та Його Відкупительну місію, воно є неначе голосом Бога, який навчає своїх дітей, як вдосконалюватися в чеснотах та осягнути спасіння. Причина, чому Бог ненавидить гордість у тому, що цей гріх протирічить природі Бога. Бог є джерелом усього існування, причиною та ціллю людського життя, до Нього усе стремить та від нього розпочинається. Кожне створіння мусить повернутися до Нього тому, що Богові належить усяка слава і поклоніння. Він дарує нам правду, життя та відкриває суть нашого існування. Людина, яка опанована гріхом гордості не може прямувати по шляху до спасіння та вдосконалюватися у чеснотах. Покора – найбільш важлива чеснота. Вона є основою для того, щоб здобути наступні чесноти: віру, надію, любов. Ця чеснота над чеснотами готує людину отримати дар Божої благодаті. Жодне світло не опромінить нас, жодна чеснота не досягне нас, аж доки покора не приготує для усіх цих чеснот місце у наших душах. Покірний чоловік прославляючи Бога отримує багато Божих благодатей, та постійну опіку Божу. Бог дарує людині Свою благодать і опікуючись нами підносить її до святості. Він відкриває покірним душам таємниці спасіння. 

Гордість робить віру християнина неефективною. Вона затьмарює наш ум до прийняття надприродної благодаті. Горда людина відкидає ті правди, яких вона не розуміє через те, що гріх гордості не дозволяє її усвідомити ці Божественні одкровенення. Це є воля Божа, щоб ми плекали у собі чесноту покори завдяки молитві, постійному прийнятті Святих Таїн. Протягом усього нашого земного життя людина постійно вибирає між Богом чи самим собою, між покорою і гордістю. Людина, яка наповнена гордістю не залишає у своїй душі місця для Бога та Його благодаті, яка перемінить людину і покаже їй шлях спасіння. Найкращим прикладом покори є для нас Богородиця, котра може у цьому завданні нам допомогти, адже Вона може зробити це легко та швидко завдяки нашому цілковитому посвяченню Небесній Неньці. Покірний чоловік нічого не прагне для себе, але цілковито відає себе під Божу опіку. 

Горда людина не знає цієї фундаментальної істини і не усвідомлює постійної потреби в Божій благодаті та молитви для духовного зростання. Справжня молитва – вправляння у чесноті покори. Молитва є життям душі. Без покори не буде справжньої молитви, а душа перебуватиме в пітьмі та гріхах. Покірна людина натомість може наблизитися до Бога. Справжнім показником духовного зростання є рівень покори, яку душа осягає та плекає. 

Гордість є цілковитим зневажанням Бога. Якщо нам бракує Божої благодаті, добрих вчинків, то ми не можемо отримати спасіння. Коли ми усвідомлюємо нашу недосконалість та негідність, тоді ми бачимо, що будь яке самопрославлення чи гордість є цілковитим абсурдом для кожного із нас. Якщо у нас є будь-що добре, тоді нам треба віддати усі заслуги та чесноти Богові, який дарує нам їх. Незважаючи на нашу негідність, мусимо принести себе Богові, довірившись Його милосердю і заслугам Його Сина – Ісуса Христа. Він не покине нас. Ми більше прославимо Бога тоді, коли почнемо більше довіряти Йому. Коли ми споглядаємо Розп’яття Ісуса Христа, ми бачимо правду: «Дерево хреста є деревом знання для кожного із нас». Хрест має силу поглибити нашу залежність від Бога і розвинути наше постійне та правдиве підчинення Його волі. Хрест служить для того, щоб зробити нас покірними та підчиненими Божій волі. Бажання любити Бога без підчинення Його святій волі та терпінні на шляху до зростання стає цілковитим обманом для душі та приводить людину до духовної деградації. Блаженні діти Ісуса та Марії, які з покорою та любов’ю несуть свої хрести. Нехай радіє кожна душа, яка прагне нести свій хрест, якщо вона віддається Пречистій Діві Марії, Її Непорочному та Люблячому Серцю. Разом із єдністю з Її розп’ятим Сином вона дарує нам допомогу в нашому духовному вдосконалені та розвитку чесноти покори.

На нинішній час моральний занепад та упадок людства настільки поширюється, що людству треба плекати цю чесноту покори, яка є конечною для морального та духовного розвитку людства та спасіння людських душ. Від початку існування Христової Церкви, Пречиста Діва Марія допомагала Апостолам та вірним Церкви розвиватися та проповідувати навчання Ісуса Христа та чесноти, які є конечними для спасіння людей. В наш час ми спостерігаємо картину, коли увесь світ намагається плекати та проповідувати гордість, подаючи її як чесноту. Під час об’явлення Пречистої Діви Марії у Фатімі, Вона подарувала нам важливу зброю, щоб зберегти віру і охороняти Матір Церкву. Непорочне Серце Марії є скарбницею усіх благодатей і ласк. 

Настав час заохочувати усі душі плекати чесноту покори, вдосконалюватися в чеснотах, благати та отримати заступництво Пречистої Діви. Богородиця є найбільшим взірцем чесноти покори. І в нинішній святий час Різдва, прокажімо з Нею “Се я, слугиня Господня, нехай станеться по слову твоєму...” Візьмімо цей вислів покори для щоденної оборони перед гордість, зарозумілістю і супртиву Божій волі в нашому житті для Великої Слави Бога сьогодні і на віки віків. Амінь.

«О Святий Душе, Утішителю, душе істини для наших душ, припадаємо до Твого невимовного маєстату, благаємо Тебе із серцем скрушенним, допомогти виплекати в наших умах чесноту покори, щоб для Тебе служити, поширювати Царство Боже на землі, а в майбутньому отримати вічне спасіння у небі. О Пресвята Діво Маріє, допоможи нам плекати чесноту покори завдяки Твоєму покірному і Непорочному Серцю. Даруй нам ласку любити Хрест і розіп’яти на ньому наші гріхи і недбальство. Амінь».

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 5 й 4.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...