Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Страх перед радістю

Дата публікації: 25-04-2014

Після майже двотижневої перерви 24 квітня, вранці, Папа Франциск знову очолив прилюдну Святу Месу у каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти». Провідною думкою проповіді Святішого Отця було існування християни, які бояться радості Воскресіння, життя яких подібне до похоронної відправи.

На ці думки Папу спонукав євангельський уривок, прочитаний під час Меси, у якому розповідалося про появу Ісуса Христа апостолам після Воскресіння. Як підкреслив Папа, на вітання: «Мир вам!», – що прозвучало з уст Спасителя, апостоли, замість того, щоб сповнитись радістю, стривожилися і налякалися, думаючи, що бачать привида. Ісус намагався переконати Своїх учнів у тому, що те, що вони бачать є реальністю, тому й запрошує доторкнутись до Його тіла, а навіть просить учнів дати Йому їсти. Він прагне привести їх до «радості Воскресіння, радості з приводу Його присутності серед них». Однак, учні не вірять, вони не могли повірити, адже їх переповнював страх.

Святіший Отець наголосив, що страх перед радістю – це хвороба християн сьогодення. Для таких християн значно простіше вірити, що Христос воскрес, але перебуває у небі, на певній відстані від нас. «Ми боїмося близькості Ісуса, бо вона дає нам радість», – вказав Папа Франциск, додавши, що з тієї причини життя деяких християн схоже на постійний похорон. Вони віддають перевагу смуткові, ніж радості; вони краще себе почувають у тіні, ніж у світлі радості. Таких християн Папа порівняв до кажанів, які літають у ночі, у темряві.

Але Ісус Своїм Воскресінням дарує нам радість: радість з приводу того, що ми є християни, що ми зблизька Його наслідуємо, що крокуємо шляхом Блаженств, що ми є разом із Ним. Далі Папа пригадав, що християнське життя повинно бути діалогом християнина з Ісусом Христом, Який постійно перебуває з нами, у наших труднощах, життєвих клопотах і турботах, у наших добрих вчинках. Часто ми, християни, не є радісними, бо боїмося, є подолані хрестом. Святіший Отець розповів, що на його батьківщині є така приказка: «Якщо хтось обпечеться киплячим молоком, то опісля, коли бачить корову, плаче». Деякі християни обпеклися драмою хреста і для них краще, щоб Ісус був у небі, а не серед них.

«Просімо у Господа, – заохотив Папа, – щоб зробив з нами усіма те, що він вчинив із учнями, які боялися радості – відкрив наш розум», щоб ми могли зрозуміти, що Він справді живий, що Він має тіло, що Він є серед нас і нас супроводжує, що Він переможець. «Просімо у Господа ласки не боятися радості».

За матеріалами: Радіо Ватикану

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 5 + 9.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...