Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Таїнство присутності Христа

Дата публікації: 15-04-2015
Христос

Святкуючи урочистість Воскресіння Господнього, спробуймо краще зрозуміти нашу віру в біблійному світлі.

Один хлопець запитав священика:
– Якщо Бог повсюди, то для чого мені ходити до церкви?
Той відповів:
– У повітрі є вода; але коли тобі хочеться пити, ти повинен іти до джерела.

***

Установлення Пасхи описується в Книзі Вихід (розд. 12-13). Місяць нісан (або авів) називається першим місяцем року, бо в ньому має святкуватися найважливіше свято ізраїльтян – Пасха. Урочисто споживаючи особливу вечерю, віруючі брали символічну участь у виході з неволі Єгипту до свободи Божого народу в Обіцяній землі. Через вихід вони стали народом і згадували про це щороку, святкуючи Пасху. Під час такої пасхальної вечері Ісус установив Таїнство Євхаристії, доповнюючи давню традицію. І перші християни зробили крок уперед: замість суботи вони починають святкувати неділю, яка стає щотижневою Пасхою, нероздільно пов’язаною зі пам’яткою Останньої вечері – з Євхаристією.

Перший день тижня

Союз із Мойсеєм передбачав як святий день суботу; для християн же днем Нового Завіту стала неділя – день Воскресіння Ісуса Христа. Зі зміною союзу та священства настає зміна священного дня. Ми знаємо, що вже на восьмий день після Воскресіння апостоли збираються в горниці. Таким чином, неділя стає спомином Воскресіння Христа, таїнством Його присутності в Церкві та пророцтвом Його другого об’явлення.

Оріген сказав: «Хто досконалий – той завжди зайнятий у словах, учинках та думках Словом Божим, той завжди у Його днях, і для нього всі дні – це неділя». Цей Отець Церкви пише, що сам Господь переніс свято суботи на схід Сонця, тобто на неділю, називаючи її «Господнім днем», у який Ісус перевершив шість днів створення.

Сама цифра «6» у Біблії вказує на неповноту, недосконалість. Шість днів – символ усього земного, а Ісус у неділю зробив крок далі, увійшовши в Божий відпочинок. Неділя як перший день тижня є спомином того першого дня, коли було створене світло, коли був даний початок усьому сущому. Своїм Воскресінням Ісус приніс нове світло в цей світ і дав початок новому творінню, новому світу. Євреї чекали на суботу як на день відпочинку; для християн же неділя – день Воскресіння – це перший день нового світу, створеного наново, світу благодаті та виправдання, що випромінює світло Христа. Немає більше відпочинку, бо він буде у восьмий день.

Восьмий день

Християни вбачали в неділі не лише перший день нового створення, а й також восьмий день, що виходить поза людські мірки. Це день вічний, – день, який не знатиме заходу, бо вічним Сонцем у ньому буде Агнець (пор. Одкр 21, 23). У римській культурі це гармонійно збіглося з іншим фактом: неділя називалася dies solis, «днем сонця» (Sunday, Sonntag). Християни освятили язичницьку традицію, вказуючи, що цим світлом з висоти є Христос, Сонце справедливості (пор. Лк 1, 78).

Тож восьмий день – це день вічності, коли вдруге об’явиться Христос. Для нас на землі звичним є семиденний цикл. Тож коли ми говоримо про восьмий день, то розуміємо, що це вихід поза наш земний цикл, вхід у щось позалюдське. Неділя має в собі характеристики вічності, бо в ній ми зустрічаємося з Христом Воскреслим, отримуємо Євхаристію – завдаток майбутньої слави. Кожна неділя має нагадувати про позачасове призначення людини: на нас чекає вічність, а земне життя – лише одна серія набагато довшого й цікавішого існування.

Тижнева Пасха

Кожна неділя є Пасхою, урочистістю нашого визволення з неволі гріха. Є кілька маленьких моментів під час недільної Літургії, що нас відсилають до урочистої Літургії Надвечір’я Пасхи – Пасхальної Вігілії (з лат. vigilia – чування), яка є, за визначенням св. Августина, «матір’ю всіх святих вігілій».

По-перше, окроплення освяченою водою. Як у Пасхальну ніч освячується вода, призначена для вділення Таїнства Хрещення, так у неділю ми згадуємо – через окроплення – про нашу гідність Божих дітей, отриману завдяки пасхальній жертві Ісуса.

По-друге, визнання віри. У Надвечір’я Пасхи, перш ніж прийняти Хрещення, кандидат відрікається від зла й гріха та визнає віру згідно з давньою формулою. Так і в неділю ми не лише промовляємо ще одну молитву, а й пригадуємо самі собі той фундамент нашого життя як віруючих.

Окремо згадаємо гімн «Слава во вишніх Богу», більшу кількість читань, спів «Алілуя», притаманні для недільної Служби Божої в латинському обряді. Усе це прикрашає Богослужіння, щоби воно нам нагадувало найбільше свято літургійного року – Пасху. Святий Августин писав: «Неділя – таїнство Пасхи». Кожної неділі через її святкування ми маємо відновлювати в собі радість Воскресіння Ісуса, те світле відчуття урочистості Воскресіння.

День Євхаристії

Тож неділя – це таїнство присутності Ісуса у Його Церкві, посеред своїх учнів. Його присутність втілюється у щось конкретне, а саме: у Євхаристію, Причастя. Під час пасхальної вечері Ізраїля було необхідно їсти пасхальне ягня та іншу ритуальну їжу. Уся ця їжа: прісні хліби, гіркі трави, вино – дуже символічна, і кожен мусив узяти участь у трапезі, щоби символи мали вплив також і на нього. Крім цього, у Єгипті євреї мали позначити вхід своїх домів кров’ю ягняти, щоб уберегтися від ангела знищення. Неділя у християн теж нерозривно пов’язана з євхаристійною трапезою, коли ми «споживаємо» Боже Слово та їмо Тіло й Кров Спасителя, Агнця Божого, який узяв на себе гріхи світу, спасаючи нас від загибелі.

Євхаристія й неділя приводять нас до Церкви, до спільноти учнів Христа. Ісус приходив до апостолів, зібраних в очікуванні на Нього. І сьогодні неділя – це день спільної радості, розділеної з іншими. Не хочеться бути банальним, але нагадування про недостатність віри в серці, а отже, про обов’язковість присутності на Святій Літургії в день Воскресіння, ніколи не буде зайвим.

о. Патрик Оліх OFM, Католицький Вісник

Джерело: CREDO

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 4 + 2.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...