Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: Славко Славич

Тіло – храм Духа Святого

Дата публікації: 01-10-2009
Коли поглянути на сучасну культуру, то вже неозброєним оком можна зауважити певні тенденції які вона породжує, а саме викривлене розуміння та ставлення до людського тіла. Про це свідчить багато факторів: алкоголь, тютюн, наркотики, сексуальна розбещеність. Все це становить загрозу для нормального функціонування людського організму. Вже не говорячи про якісь засади християнської моралі, чи охорону життя та здоров’я з медичної точки зору, а опираючись лише на здоровий глузд, можна зробити висновок про руйнівні наслідки впливу згаданих речей.

Але все-таки подивімося якими створив нас Бог, як ми маємо жити згідного Його задуму, а як сприймаємо себе ми самі, та як живемо своє життя.

Коли Бог творив людину, то створив її з пороху земного та вдихнув у неї віддих життя, про це читаємо у Біблії. Щоб це мало значити? Найперше те, що людина є складеною істотою, тобто вона містить і у своєму єстві щось матеріальне, спільне з тваринним світом, і щось божественне, спільне з світом Божим. Людина є наче тою проміжною ланкою між божественним та земним, духовним та матеріальним, нествореним і створеним. Друге, призначення і остаточне місце перебування людини є божественний світ, який ми називаємо Царством Божим.

Згідно правди об’явленої Богом про людину, ми говоримо про три виміри існування людської особи: духа, душі та тіла. До гріхопадіння все існувало в гармонії – Бог – людина, яка у своїй внутрішній структурі духом душею та тілом була скерована до Бога, та світ. Це був стан благодаті, в якому людина могла розвиватися і жити згідно свого покликання. Після гріхопадіння гармонія була порушена: на місце Бога став світ, тіло почало прагнути земного щастя, душа була підкорена тілу, а дух – душі. Все почало існувати в протиприродний спосіб. Іншими словами цей стан схожий на стан існування тварин. Такий стан ми називаємо гріховним, бо він суперечить задуму Бога.

Коли говорити про людину не можемо говорити, що вона складається з духа, душі та тіла, – людина є духом, душею та тілом, і коли мова йде про тіло людини, то це не означає лише якусь одну частину тілесної сфери людини, але всю людину у її зовнішньому прояві. Тому коли людина грішить тілом, грішить ціла людина.

Живучи у сучасному світі, в якому певним людям дуже вигідно запропонувати кожному чи то через рекламний щит, телебачення чи просто з нагоди якогось, зауважте, релігійного свята, вишуканого алкоголю, тютюну, з яким світ стає кращим, або ж продемонструвати художній фільм за участю акторів, які вже давно втратили сором. А що ми, ми часто не вміємо побачити, розпізнати наживки, якогось бізнесмена, що хоче заробити на нашому здоров’ї, на наших сім’ях. А ще якщо взяти до уваги економічну кризу нашої держави, постійний крик реклами про необхідність купити того чи іншого, серед цього можна легко забутися, почати зловживати алкоголем, мовляв так гостро не відчувається біль, живити свої легені тютюновим димом, почати вживати наркотики, а може вдатися до зради дружині чи просто стати сексуально розбещеним. Це все приводить до трагедії людського життя. Тоді це життям важко назвати, а просто – існуванням. Іншими словами це рабство гріха. Це існування в неприродній для людини спосіб, а радше в спосіб тваринний.

Колись в давнину Бог наказав людині збудувати собі храм в Єрусалимі. Там людина могла перебувати з Богом. Але настав час і Бог забажав поселитися в людині. Це сталося під час Благовіщення. З того часу місцем перебування Бога є серце людини. Так як тоді Пречиста Діва вмістила невмістимого Бога, так і тепер в серці кожного християнина, який живе згідно Євангелії, перебуває сам Бог. Бо ж не даремно ап. Павло в першому посланні до Коринтян пише: „Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?” (1Кор.6:19).

Пам’ятаймо, про Бога, який мешкає в нас, дбаймо про чистоту свого розуму, душі, тіла. Вміймо користати з сили Божого Євангелія, щоб протиставитися спокусам, дати гідну відсіч викликам сучасного світу. Будьмо добрими свідками Бога через наше святе життя і знаймо, що Бог не забариться, щоб нагородити нас сторицею.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 4 й 3.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...