Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: http://novazorya.if.ua/

У ТЕНЕТАХ ПІТЬМИ

Дата публікації: 05-11-2015
слова

Одним із найбільших ворогів доброзичливих стосунків між людьми є різного роду лихослів'яобмовисваркилайкаЗначна частина населення щодня вживає "міцні" слівця з приводу і без нього. Люди настільки осліпли духовно, що забули слова Господа: "Від слів своїх виправдаєшся і від слів своїх осуджений будеш".

 

З давніх-давен Церква та святі отці, а сьогодні вже й наука та вчені попереджають: лихослів'я смертельно небезпечне для здоров'я.

Понад 150 років людство вивчало зв'язок між словом і свідомістю. Одним із перших вчених, що займалися цим питанням, був доктор біології Іван Белявський. Саме він спробував з'ясувати, яким чином на людський організм впливають прості односкладові слова. Багатолітні дослідження вченого увінчалися справжнім відкриттям: кожне вимовлене людиною слово впливає на її гени. Результатом дії слова через якийсь час стає не просто передання  видозмінених генів нащадкам, але й зміна генетичного коду людини, що є причиною прискорення темпів старіння і скорочення тривалості життя. З математичною точністю було доведено: не лише людина має енергетику, а й кожне її слово несе власний енергетичний заряд. Різні слова по-різному заряджені, і, як у фізиці, зарядів може бути тільки два – позитивний  і негативний. А будь-яке лихе слово йде у світ із знаком "мінус".

Відомо, що лайка не така уже й "рідна", як дехто вважає. В одному із словників давньоруської мови є слово, що починається з другої букви алфавіту, означає жінку легкої поведінки і пояснюється як похідне від слова "блуд". З таким змістом це слово перекочувало у словники російського мату. Воно було ще в так званих берестяних грамотах і означало ім'я демона, з яким спілкувалися наші предки-язичники. Цей демон мав свою "спеціалізацію", і його обов'язком було покарання жінок легкої поведінки.

Всі інші слова так званого "російського" мату також мають демонічне походження: це імена демонів. Наші пращури вимовляли їх для того, щоб догодити демонам або налякати когось.

Що ж роблять люди сьогодні? Вони лихословлять навіть у присутності дітей, просто так, як кажуть, задля красного слівця, і тим самим прикликають злих духів собі на біду день у день, рік за роком.

Хибною є загально прийнятна думка, що вживання матів – слов'янська традиція. Це неправда. Адже протягом перших століть після хрещення Київської Русі вживання нецензурних слів вважалося великою розпустою. У наш час Церква називає його гріхом "сквернослів'я", від загальноцерковного слова "скверна", що означає нечистота, гидота, бруд, гниль, які забруднюють тілесне і духовне єство. Найгіршим є те, що людина, вживаючи лайливі слова, цими ж оскверненими вустами звертається до Бога і хоче, аби Він її почув, або ще гірше – приймає Святе Причастя. Дедалі частіше лихослів'ям грішать діти.

Ми забуваємо, що нашому народові дано великий дар – одну з найбільш милозвучних мов світу, і щоб не втратити його, треба відмовитись від лихослів'я. Адже слово – знаряддя Бога, а людина не просто створена Ним, але є богоподібною, вона володіє словом, без якого неможливе мислення. Все залежить від того, якими є наші слова – творчими чи руйнівними. Бо кожен, хто вживає лихі слова, ображає не лише Бога, але й образ Божий у самому собі, руйнуючи його на всіх рівнях – від здоров'я до долі.

Наші слова повинні нести благодать, добро, служити зміцненню у вірі та наближенню до Бога. Адже сам Ісус Христос вчить нас: "Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня".

Марія СМЕРЕКА.

http://novazorya.if.ua/last/848-2012-08-17-10-12-28

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 9 й 3.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...