Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Марія Колодій
Автор: о.Віталій Тарасенко

Вибір в житті людини

Дата публікації: 13-07-2011
Дорогі в Христі, сьогодні нам до роздумів випадає історія про запрошених гостей, які роблячи свій вибір, відмовилися від того, що їм було приготовлено.
Зробити правильний вибір у житті – це мабуть саме головніше і найважливіше у нашому житті, і деколи найважче.
Часто людське життя прирівнюють до річки, події і обставини якої несуть по течії часу. Життя відчуваєш у повноті тоді, коли воно перемінюється, а коли стоїть на місці, то воно подібне до стоячої води, спокій якої насторожує безжиттєвістю.
Від нашого простого рішення залежить наше життя. Залежить майбутнє наше і тих, хто поруч з нами.
Кожний вибір у нашому житті впливає на наше майбутнє. Сьогоднішній крок впливає на завтрашні події. Щоправда, є ще ті люди, котрі вже прирекли своє майбутнє, кажучи, що все наперед вже визначено і ми лише пасивні виконавці. Приречене майбутнє є лише в того, хто відмовився від своєї свободи – можливості вибору. Тоді його життя дійсно залежить від інших і тоді дійсно він ним не керує.
Господь нам дав життя і покликав у свободі вибору
В цій історії про гостину ми бачимо те, що кожен мав право вибору: прийти чи не прийти. Це право використав.
У нашому духовному житті ми переживаємо подібне, коли Господь нас запрошує до участі у Божому Царстві: прославлення Божого імені, діла милосердя, братерська любов та все інше, що робить нас Божим народом.
Спочатку свої але …
В притчі ми зауважуємо, що найперше були покликані ті, хто ближче, той хто мабуть вже побував на подібній гостині. В той час це стосувалось ізраїльського народу, але сьогодні це може стосуватися і тих, хто вважає себе християнином, бо ми стали зачислені до Вибраного Божого народу. Тому запитаймо самі себе: чи з нами не трапляється чогось подібного?
Де має бути початок чи продовження, там робимо чомусь кінець?
Похрестивши дитину батьки, немов заспокоюються, що зробили для неї добре діло і більше в церкві їх не видно, але насправді – це лише початок духовного життя. Тому дитину далі потрібно приносити до храму і вести у життя святості.
Посповідавшись, ми легко зітхаємо, що вже отримали прощення, але насправді – це тільки початок навернення і молитися за своє навернення потрібно далі.
Отримавши вінчання, молоді тішаться, що мають тепер Боже благословення, але якщо не будуть далі його скріплювати, то все знищиться і буде кінець цьому шлюбу.
Коли зроблене добре діло для інших буде лише один раз задля заспокоєння душі,а  далі  не буде продовження, це був тільки початок і не вже це був відразу кінець….що далі?
Посвятити хату, речі для духовного вжитку та інше – це все лише початок для духовного росту, для зміни життя.
Дехто на запитання, що означає слово АМІНЬ твердо відповідає “кінець”, переконаний у своїй “правоті”. Таким чином вже у молитві позбавляє себе надії, продовження, свій майбутній зв’язок.
Чому відмовили і не прийшли? Чому найшли оправдання? Чому поставили вище матеріальні добра ніж добрі відносини? Чому не відбулося продовження?
Бути формальним родичем, знайомим, другом, сусідом – це ще не означає, що ним  можна залишитися. Інколи стороння людина може стати ріднішою ніж родич по крові. Якщо так є між нами людьми, то чи не так є  Божому Царстві?
У притчі показано як недостойні прийшли на гостину і скористали з неї, а “достойні” залишились при тому, що мали. Можливо вони на наступний день і висміювали господаря, що розділив свою радість бідолах, а можливо і декому із цих недостойних було сказано в очі, що дехто сидів на його місці. У кожному випадку достойні не покуштували цієї вечері. А якщо вона була останньою вечерею? Чи були би варті всі попередні?

Якщо ти думаєш, що один раз відповісти на поклик Бога – це достатньо, то це можна поставити під сумнів.
Кожного разу, коли Бог кличе, то це може бути і твій останній раз, за яким буде видно твою Любов до Нього!
І все ж таки, коли буде достатньо? Коли ми вже  достатньо намолимось, наробимо добрих діл, на ходимось до церкви, начитаємось духовної літератури?

Мабуть це станеться тоді, коли це буде остання можливість і твій останній раз!

Тоді у Царстві Божому ти скажеш: “так, було достатньо…”.

Замість того, як відповісти Богові “ні” і найти якесь “оправдання”, краще подумаймо як сказати “ТАК” і цим ще раз показати свою любов до Нього. Не даремно існує мудрість: хто хоче, той шукає спосіб і засоби до здійснення, а хто не хоче, той шукає причину і оправдання.
Ти до кого відносишся, коли Бог тебе кличе йти до церкви, коли запрошує тебе на Свою вечерю, Божественну Літургію?

www.rozdum.org

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 7 і 2?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...