Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: Святитель Микола Сербський

Відповідь на запитання про раптову смерть

Дата публікації: 21-01-2013

Браніславу Н., на запитання про раптову смерть

Пишеш, що часто чуєш розмови про раптову смерть. Кажуть, що вже якщо вона неминуча, то хай настане раптово й враз перерве життя. Краще так, ніж страждати від хвороби й змушувати страждати інших. Очікувана смерть страшніша за раптову. У вашому містечку машина на смерть збила жінку, її загибель дала привід до багатьох розмов. Хтось стверджує, що це краща смерть. Хтось так висловився про смерть: “Хай приходить, тільки хай не гризе!”. Після всього цього ти зважився написати й просиш пояснення.

Не слід бажати раптової смерті — варто бути готовим до неї, коли б вона не прийшла. Так учить Церква. Існує багато канонічних молитов, у яких ми просимо Господа зберегти нас від усяких бід, до яких прилічена й раптова смерть. Але Той, у Чиїй владі й життя, і смерть, діє за Своїм святим Промислом на користь кожній людській душі, чи забирає Він її з цього світу раптово, чи залишає до певного часу тут. Іноді Він дає раптову смерть грішникам, іноді — але рідше — і праведникам. У Старому Завіті ми читаємо, як Господь покарав раптовою смертю синів Аарона за самовільне служіння*, як покарав бунтівників проти Мойсея*; як Ананій і Сапфіра впали намертво за те, що збрехали апостолам**. Багато гонителів християн померли раптовою смертю; про це ми читаємо в житіях святих мучеників. Але іноді траплялося й праведникові вмерти раптовою смертю, хоча й дуже рідко. Так трапилося з Панасом Афонським32: коли він щось будував, упала стіна, і він з кількома ченцями загинув під камінням.

Посилаючи грішникам раптову смерть, Господь переслідує дві цілі: покарання грішника й повчання іншим. Як це відбулося після смерті Ананії й Сапфіри: великий страх напав на всю церкву і всіх, хто чув це***. А коли люди забагато покладаються на праведника й починають обожнювати його, як це було з Афанасієм Афонським, Господь забирає душу праведника раптово, щоб нагадати людям, що тільки Він — Бог і нема богів, крім Нього. У всіх же випадках раптової смерті урок для тих, хто залишається живим, простий, а саме: варто безперестанку готувати свої душі до швидкої розлуки із цим світом — покаянням, молитвою й милостинею.

Про відомого валаамського старця Микиту33 розповідають, що він дуже боявся раптової смерті й постійно молився, щоб Господь послав йому перед смертю довгу й тяжку хворобу, щоб, як він говорив, “терпінням хвороби вмилостивити праведного Суддю, Котрий, якщо захоче, зарахує моє терпіння замість добрих справ, яких у мене нема”. Хтось, лежачи на одрі хвороби, втішав своїх друзів словами: “Дев’ять місяців мучився я, щоб увійти в цей світ, хіба не повинен мучитися стільки ж, щоб піти з нього?”.

Воістину, передсмертна хвороба дуже важлива. Багатьом грішникам вона принесла вічне спасіння. І тисячі грішників пізнали Бога й свою власну душу тільки на одрі хвороби. А пізнавши ці дві великі реальності, якими зневажали все життя, гірко каялися й оплакували своє нерозумне життя, сповідалися й причащалися й, очистившись слізьми й Кров’ю Христовою, удостоїлися ввійти у світлі небесні Його чертоги. Отже, передсмертна хвороба дається по милості Божій. Не турбуйся про те, що наші близькі будуть страждати через нашу тяжку хворобу: ці страждання заради їхнього блага, вони будуть щедро винагороджені від Творця нашого.

Мир тобі й благословення Боже.

Микола Сербський. Місіонерські листи.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 9 й 5.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...